İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklam yanına resim Google tarafıdan resmi olarak yasaklandı.

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler bu konuda çok fazla tartışma vardı açığa çıkmış oldu

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
kötü oldu ya google ads yanında resimler vardı yani tam reklamlar ve resim birleşik sayılmazdı ama o görünümü anımsatıyordu 3 bin tekille 350 tıklama vs oluyordu şimdi kaldırıyorum bu hesabımda güme gitmesin :)

netsitem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
para kazandıran siteye hiçbirşey olmaz :)
arz talep meselesi bu işler.Bize geldimi cızzz..

DeviLLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adam reklamları ne güzel şekilde yerleştirmiş resimlerin üzerine be valla iyi para kaldırıyordur.

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yasak olan reklam yerleşimlerinden bazıları adı altında aşağıdaki örneği vermişler.
Bir diğer durum da, reklam ile resim birbirine karışıp ziyaretçileriniz reklama tıklarsa bunu tavsiye etmiyoruz denilmiş,

Yasak olan örnek ektedir.

MerTUraL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yasak olan reklam yerleşimlerinden bazıları adı altında aşağıdaki örneği vermişler.
Bir diğer durum da, reklam ile resim birbirine karışıp ziyaretçileriniz reklama tıklarsa bunu tavsiye etmiyoruz denilmiş,

Yasak olan örnek ektedir.

Altdaki tür ve benzerleri reklamda çok var :) sitesinde bu tür şeyler kullananlar uyarılır :D

bAdlove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım banlamadan önce bir ikaz veya uyarı yaparlar.
bana ters gelen kısmı şudur, adsense kodları içerisinde arka plana resim koymak için kodlar açık bırakılmış ve optimizasyon için de önerilmiş.
Sonra dikkatli ol banlarım denilmiş garip.
Ama google un ölçüsü resimle reklamın karışmayacak şekilde sayfada durmasıdır.
Bunlara uyuyor ve yazı resime aitmiş gibi durmuyorsa ki iki adet örnek verip zinhar bunlara yaklaşmayasuz fermanı çıkmış, Sonrasında da resim varsa kararı ben veririm deyip esnek bırakmıştır.

Gerçi henüz türkçe bi açıklama yok ama neyse, alacağın olsun go-"gıl"

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
alacağın olsun go-"gıl"

:)
Aslında başka bir mesajda daha demiştim bu şekli tık almak googleden para çalmak olsa ben herkesten önde türlü türlüsünü değişik sitelerde yapıyordum. Ancak kendi insanımızdan çalıyoruz. Bizde yer yer reklam verdik yada verecez bu şekil paramız tüketilsin ister miyiz. İnternet sürekli yeni mecralara akıyor. Gideceği yeri kestirip set yapıp baarjda birikenden kazanmak lazım.

Bu hikayeyi bilenler çoktur ama bilmeyenlere yaziyim ;
Bir genç ( yabancı malesef ) okul masraflarını çıkarmak için site kurmayı düşünüyor "Ne yapsam kazanırım " diye düşünüyor gece "15 dak içinde bu fikir aklıma geldi " diyor. Ve hemen uygulamaya geçiyor .1milyondolarlık sayfa
Bunu burada yapamayacak arkadaşımız yoktur.ileri kodlamaya ihtiyaç yok.Zaten bu vurgun ancak bir defa yapılır
Zat 1 milyonunu kazanıyor.Son bildigim sayfadaki pikselleri 1 dolardan hep satmış 1 milyon pikselden birkaç tane kalmış onlarıda açık artırma sitelerinde 750 $a satıyormuş :D suyunun suyu

Velhasıl ı kelam arkadaslarım yapalım su tip seyler biraz da buraya aksın su net zenginligi.ama dışardan ahmetten mehmetten degil :)

saygılar...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5