İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklam yerleşimim yanlışmı sizce

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır adsense reklamları yayınlıyorum ama kazancım çok düşük.Tıklama oranları resmen yerlerde sürünüyor oysa blogumun olduğu konuma göre gayet iyi bir ziyaretçi sayısı var.
Şimdiye kadar biçok reklam yerleşimi, biçok renk değişikliği, biçok farklı şekiller denedim ama gerçektende çok az kazanıyorum ve tıklama oranlarıda aşırı düşük.
Şuanki reklam yerleşimim ise anasayfada üstte 768x90 lık yatay bir banner.Diğer reklam yerleşimi ise son zamanlarda bloglarda görmeye alışık olduğumuz anasayfada görünmeyen konunun kendi linkine girince üstte görünen 336x280 lik kare reklam.
Ama nedense son zamanlarda tık başına aldığım (melodi ve cep kumanda türü reklamları engelleyerek tabikide) ücret artmasına rağmen tıklama oranları şuan ve genellikle yerlerde sürünüyor.Bazı günler 0 kazanıyorum.O yüzden adsense yerleşimi konusunda uzman olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Blog adresim: http://geccetr.blogspot.com

Sizce nasıl bir yerleşim uygularsam tıklamalar ve kazancım artar ve blogumdaki reklam sayısı yeterlimi yoksa sağ sidebara 120x240 dikey reklam koysam iyi olurmu...Önerilerinizi bekliyorum.Teşekkürler...

T

TeknoTR.Net

Misafir
makalelerin sonuna baglantı birimi koyabilirsin oda iyi gelir saglar

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Ama bağlantı biriminden para kazanmak içerik reklamından kazanmaktan daha zor değilmi.Yinede deniyim..
Düzeltme: Şimdi nasıl olmuş.En alta 3 tane bağlantı linki ekledim iyi olmuşmu..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Gökhan; o tavsiye ediyoruz yazısını kaldır bence yoksa birdaha tavsiye edemezsin...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Gökhan; o tavsiye ediyoruz yazısını kaldır bence yoksa birdaha tavsiye edemezsin...

Ama o tavsiye reklamı.Hemde diğer tavsiyeler gibi değil.Tıkladığında adamın sitesinde gezersen bana 0.12 dolar geliyor.Yoksa içerik reklamına öyle bişeyi hayatta yazmam zaten ;)
Kurallarda tavsiyeye teşvik serbest...

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tr ziyaretçisi geziyor mu o siteyi?

blog sitelerden para kazanmak çok zordur. en alttaki reklamdan yazıların hemen üstüne de koymalısınız..

Kebikec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence üstteki 728x90 ı kaldırıp onun yerine TAVSİYE kısmının hemen altına veya üstüne 160x600 kule reklamı koysan daha iyi olur.

ayrıca en alttaki 336x280 reklam biriminin orada hiç anlamı yok onu en üste taşısan daha uygun olur

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Arkadaşlar birincisi anasayfada yazıların üstünde reklam görünmüyor ama konuya girince konunun en üstünde 336x280 reklam görünüyor.İkinciside alttaki reklam anasayfada gereksiz gibi görünebilir ama konunun kendi linkine girince hem üstte hemde altta 336x280 reklam görünmüş oluyor böylece koonuyu okuyan ziyaretçi birinden birine tıklıyor.Üstteki En üstteki reklamda konu içine girince üstte reklam göründüğü için biraz gereksiz ve kötü görünüyor onu sağa dikey olarak koymayı düşünüyorum.Ayrıca en alttaki reklamın eCPM oranı yüksek oluyor her zaman ve anasayfada ne kadar gereksiz gibi görünsede konunun kendi linkine girilince tıklanıyor ve ordaki reklama olan tıklama sayısı beklenenden fazla...
Siz yinede tavsiyelerinizi yazın belki daha iyi yerlere yerleştiririm... ;)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
tıklamalarım yerlerde sürünüyor diye başlık açıyorsunuz ama yapılan tavsiyeleri kaile almıyorsunuz. memnun olduğunuz yerleşimle, belki değiştireceğiniz o yerleşimlerle o tıklamalara alışacaksınız o halde.
sonra tavsiye reklamı koyuyorsunuz ne olduğunu bilmeden neden para kazanamıyorum diye soruyorsunuz sonra.
bu başlık doğru ve yeterli şekilde cevaplanmıştır, siz dikkate almasanız da.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
tıklamalarım yerlerde sürünüyor diye başlık açıyorsunuz ama yapılan tavsiyeleri kaile almıyorsunuz. memnun olduğunuz yerleşimle, belki değiştireceğiniz o yerleşimlerle o tıklamalara alışacaksınız o halde.
sonra tavsiye reklamı koyuyorsunuz ne olduğunu bilmeden neden para kazanamıyorum diye soruyorsunuz sonra.
bu başlık doğru ve yeterli şekilde cevaplanmıştır, siz dikkate almasanız da.

Tavsiyeleri kaale alıyorum tabikide...Tavsiyelerinizi sormasam konuyu niye açıyımki..Ama konuyu açtığımdan beri zaten biçok yerleşim değişikliği yaptım sen heralde eski yerleşimi görmemiştin ;)
Şuan en üstteki 728x90 reklamı kaldırıp sağ sidebara tavsiye reklamının hemen altına 160x600 geniş kule reklamı yerleştirdim.
Bak sen bakmazken ne kadar değişiklik yapmışım.Üstteki reklamı kaldırdım sağa dev kule yerleştirdim en alta 336x280 reklam yerleştirdim.Sen ilkbaşta bakmadığın için tavsiyeleri dikkate alıp yaptığım değişiklikleri göremedin heralde...
Ayrıca reklam gösterimlerim şuan gayet iyi ama tıklamalar çok düşük.... ;)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
yo aslında ben başlığı açtığınız 22:26 dan beri sürekli sitenizdeyim, yeniliyip duruyorum değişiklikleri takip etmek için ama bir 15 dakika uyudum o ara kaçırmışım. kusura bakmayın değişiklikleri görememişim.

reklam gösterimleriniz gayet iyiyse hiç değişiklik yapmayın o halde. yerleriyle oynarsanız reklamların gösterimler düşer ;)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
yo aslında ben başlığı açtığınız 22:26 dan beri sürekli sitenizdeyim, yeniliyip duruyorum değişiklikleri takip etmek için ama bir 15 dakika uyudum o ara kaçırmışım. kusura bakmayın değişiklikleri görememişim.

reklam gösterimleriniz gayet iyiyse hiç değişiklik yapmayın o halde. yerleriyle oynarsanız reklamların gösterimler düşer ;)

Takip ediyorum demişsinde ben konuyu açtığımdan beri 3-4 defa reklam değişikliği yaptım ;)

Ek olarak: Sağda en üstte tavsiye reklamı var resim olarak.Bunun altınada 160x600 dikey kule yerleştirdim.Google resmin altına yerleştirmişsin falan dermi...Yoksa tavsiyeyle içerik reklamı arasına oradaki feedburner butonunu atsam olurmu...

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Arkadaşlar son sorumun cevabını verebilirmisiniz.Sağda en üstte tavsiye reklamı var resim olarak.Bunun altınada 160x600 dikey kule yerleştirdim.Google resmin altına yerleştirmişsin falan dermi...

Kebikec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence sidebar reklamının arka planını beyaz yap, link renklerini maviye dönüştür ve çerçeveyi kaldır

Kebikec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pardon başlıkları mavi yap demek istemiştim ben linkleri açık gri yaparsan daha iyi olur

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Biliyorum ama büyüğünü koyuncada hem resim hem metin reklamlarını seçiyorum o zamanda hep altiviti reklamı çıkıyor arada resimli reklamlarda çıksın diyerek sadece metin reklamları yerine resim ve metin reklamlarını seçince büyük reklamda hep altiviti çıkıyor ama bi deniyim yinede.Belki akşam oldu reklamlar eridi diye altiviti çıkıyodur kaç para verdiğini bilmediğim içinde engellemek istemiyorum..
Düzeltme:Tamamdır dikey büyük reklamı yerleştirdim.Ama reklamlar eridiği için şuan altiviti reklamları çok sık çıkıyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5