İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklamlar ne kadar etkili

H

hedefturan

Misafir
İyi.net in listesine bakıyorumda gazeteler sitesi var. İlk sırada sürekli bu site. İçerik yok. Sadece linklerden oluşan bir link sepeti görünümnde. Fakat günlük ziyaretçi sayısı tekil bazda hiçte azımsanacak ölçüde değil.

Peki bunlar sadece reklam ile mi oluyor. Örneğin İyi.net sol text reklamlarda 25 YTL istiyor. Bakıyorum orda olan reklamların iyi.net sayacındaki reklama, birkaç kişi veya birkaç on kişi.

Dostlar İNTERNETTE REKLAMIN ÖNEMİ NEDİR
Bu text reklamlar ne kadar yararlıdır.

Gazeteler sitesinnin hiçbir yerde reklamı olmasa sizce tekil ziyaretçisi ne olur ?...

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bahsettigin gazete sitesine Google'in gonderecegi ziyaretciler yeterli olur. Reklam vermis olacagini sanmiyorum. Belki bir kac yerde text link degisimi kapsaminda linki olabilir. Ama 35 yas altindaki ziyaretcilerin buyuk cogunlugunun o linke tiklayip gazete sitesine gidecegini dusunmek zor.

H

hedefturan

Misafir
Yanlız bir tek o site yokki o türden şimdi aklımdan 6 7 tane bilinir site sayarım. Artık bir sitenin örneğin bir gazetenin internet sitesi ne olabilir gençlerin hepsi bunu anlayacak kapasitedeler...
Anlatmak istediğim basit bir site nasıl binlerce ziyaretçi alıyor. Buna harcanan reklam nedir böyle.. Bir insan gazetenin radyonun sitesini öğrenmek istiyorsa GOOGLE ye girer yazar anaında çıakr orda sayfa sayfa arayıp veya göz gezdirip bulmak daha kasacak bir durum

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Google'ı bilmeyen yüzlerce insan var. Sadece gazeteler.com yazıp giren 400-500 kişi vardır, deneyerek. Gazeteler uzun süre önce açılmış istikrarlı bir site, örnekleri olması veya taklitleri olması onlar için o kadar değil.Google'da gazeteleri ararsan ulaşmak için çaba sarfedersin ama orada listelenmiş. Bizim kullanmıyor olmamız siteyi başkalarının kullanmamasını gerektirmez

H

hedefturan

Misafir
30 bin ziyaret.i

30 bin ziyaretçisi olması biraz abartılı değilmi...
peki örneğin bir sitenin google da herhangi bir anahtar saözcükte en üstte görünmesi neye göre oluyor. Ziyaretçisine göre filanmı yoksa bunun bir yolu mu var...

birde ben iyi.net in text reklam bölümüne reklam versem günlük ortalama ne kadar ziyaretçi alabilirim.

A

altar

Misafir
ne biçim bir soru yahu bu, sitene bağlı girecek adam sayısı, popup açmıyor ya sonuçta. sitenin üstte görünmesi içinde forumu araştır biraz.

baldor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam yapmamak, bakkalı açıp kepenki açmamakla aynı manaya geliyor bence. text reklamlar çok etkili değil ama hiç yoktan iyidir. hitlerinde mutlaka bir artış olacak ancak bunu değerlendirebilmen çok önemli.

tavsiyem ; bütçen neye elveriyor ise o kadar reklamı mutlaka yap. text olsun banner olsun. ama yap.

M

M@latyæsporlu

Misafir
hedefturan' Alıntı:
30 bin ziyaretçisi olması biraz abartılı değilmi...
peki örneğin bir sitenin google da herhangi bir anahtar saözcükte en üstte görünmesi neye göre oluyor. Ziyaretçisine göre filanmı yoksa bunun bir yolu mu var...

birde ben iyi.net in text reklam bölümüne reklam versem günlük ortalama ne kadar ziyaretçi alabilirim.

kandaş , adamın hitlerinin tümüne yakını googledan googlede üste çıkmada pr olayıyla oluyor pagerank bölümüne girersen biraz fikir edinmiş olursun...

H

hedefturan

Misafir
İyide abi bu adamlar girip ne yapıyor bu sitede. Zaten bu sitede gazetenin ismini arayana kadar google basarsın çıkar karşında, hiçbir zaman geçirilcek birşey yok sitede...

M

M@latyæsporlu

Misafir
bu ülkede türksel.com.tr adresini browsere yazan kullanıclar turkcell.com.tr cilere eşit :D şaka bi yana sitede tüm linkler var vede kullanışlı olduğundan giriliyor zaten piyasada zehir gibi tasarımlı siteler var ama kullanımı kolay olan kazanıyor ;)

H

hedefturan

Misafir
Ya abi derdimi anlatamıyorum ki size

O SİTE 30 BİN KİŞİ ZİYARETÇİYİ NEDEN HAK EDİYOR?

Bu sektörde emek mi kazanıyor, reklam mı kazanıyor

İçeriği dolu siteler ziyaretçi alamazken, sadece biryerde görüp tıklanan siteler 30 bin ziyaretçi alıyor

bu nasıl oluyor şaşırıyorum
Yurdum insanı gerçi...

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar en iyisi reklam vericekseniz sitenizin içeriğine göre içeriği olan ve hiti yüksek olan sitelere verin :) Toplist'lerde o kadar kazanc yoktur. cunku coğunlukla giriş webmastelerden bulunuyor.. düşüncem..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
mesela hayvanlara merakın var, köpeklerle ilgili bilgi arıyorsun hepsini bir sayfa da bulabileceğin bir yere mi gidersin yoksa teker teker arar mısın?
bunda google ın çok kelimede o sayfaya göndermesi ve binlerce sitede o sitenin reklamı (bannerı) olması önemlidir.. o kadar siteden 10 kişi bannera tıklasa güzel hit çıkar!

amacına göre reklam vermelisin. hit istiyorsan toplistler iyi olur, hedef için googla reklam ver..

A

altar

Misafir
hedefturan en güzel örneği malatyasporlu vermiş, dediği gibi çok yazan biliyorum. o sitenin tekil hiti çoktur, her gün girip, oradan gazeteler geçiş yapıyorlardır, herkesi kendin kadar biliyor diye düşünemezsin.

A

altar

Misafir
Mesela benim bi tanıdığım, adresini bildiği sitelere önce Google'a girip www.siteadi.com yazdıktan sonra çıkan sonuçlardan giriyor :p böyle insanlar çok bu ülkede.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5