İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklamların iç içe olması iyimi, Kötümü

maxcilopez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sitemin reklamları şuan Bu şekilde sizce bu durum google tarafından uygunmudur tşk...
programlarwk7.jpg

Program indirme

indirmeadresixe8.jpg

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
geçersiz tıklama riski yüksek olduğundan Google , arada bir çizgi vs.. ayıraç olmasını talep ediyor blogunda.

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Reklamı çizgiyle belirtirsen bence daha iyi olur sen belki hatalı tıklamalar olur ordan kazanırım diyebilirsin ama aaa programını indirecek birisinin orada aşkmetre-bedava kontör reklamına tıklaması için ya harbi salak olması yada bilgisayar kullanmayı bilmiyo olması lazım..

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
hoşlukla alakası yok direkt ban sebebi açıkça ve netçe belirtilmiş bir kuraldır bu. araya en acil şekilde hr koymalısın.

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reklam borderlı olsa sorun olurmu yine gerek varmı ??

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
reklamı tablo içine alsanda olur (border=1) yeterki bariz ayrılmış olsun reklamla senin oluşturduğun linkler.

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Peki 468x60 normal reklamın altına bir bağlantı birimi koyarsak bir sakınca oluşturur mu arkadaşlar?

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
reklam banner'ında aşağıya tıkla yazmıyosa birşey olacağını sanmıyorum.

maxcilopez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Uyarılarınızı dikkate alarak hr eklemeye karar verdim Şimdi Nasıl Olmuş acaba Tşk...
son.jpg

kat.jpg

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
işi garantiye almak için bence o reklalarla kendi link ve başlık renklerini o şekilde aynı yapma. ya da en azından şeklini değiştir.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Yüksek trafikli siteleri çizgilerle ayırmamış diye banlayacağını sanmıyorum, sonuçta dünyanın parasını kaldırıyor

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ben tekrarlıcam ama yanlışta anlaşılcam.

Öncelikle şu google banlar, ne yapsak atar, yüksek kazanırsak atar, şunu yaparsak atar bunu yaparsak atar psikolojisinden vazgeçmeliyiz.Google verim aldığı sürece kimseyi banlamaz.Ben çok kez adwords kullanırken, birden bire hesabıma artı para yüklendiğini gördüm.Bunun nedeni hile yapan kişilerin, banlanarak paralarının iade edilmesidir.

Googlenin amacı, para kazanmak.Bu sebeple bu programı uygulamaktadır.Google tabiki belirli kurallara sadıktır ama asıl amacı, içerikle ilgili siteye nokta atışı yapabilmektir.

Program sitesinde, program gibi gözüken ads reklamlarına tıklayacak kişi, büyük ihtimalle tıkladığı reklamdaki şeyi zaten aramaktadır.Yani siz kullanıcıyı hedefi dışına göndermiyorsunuz.Hile tarzında bir sistem yapmıyorsunuz.Google, büyük olasılıkla, reklama tıklayan kişinin ne kadar kaldığını, kaç sayfa gezdiğini de kaydediyordur.Bu tabiki benim tahminim.İşte bu sebepledirki google çok rahat biçimde hile yapan ve yapmayanı ayırabiliyor. Yukarıdaki göstermiş olduğunuz sistemi ben 3 yıldır kullanıyorum.Hatta epeyce önce açılmış konumdada, buna benzer bir screen görebilirsiniz.Hiç bir sorun yaşamadım, bizzat mail atarakta sordum.

Reklamın yanında resim olmaz diye forumlarda günlerce tartışıldı, yurt dışında binlerce site kullandı verim aldı bizse burada bu hilemi, yasakmı tartışmasına girdik.
Her yerleşime, kurallara aykırı diyerek yaklaşmak, sadece bizim düşük gelir elde etmemize neden olur.Yukarıdaki örnekte olduğu gibi, bir çok site mevcuttur.Hem yerli, hemde yabancı.Bence çok fazla ürküyoruz adsense den..

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Aslında türklerin adsenseden ürkmesinin bu kadar kasmasının nedeni adsense türkiyenin adsense amerika veya adsense ingiltere yada adsense almanya gibi adsense kullanıcılarıyla ilgilenmemesiyle ve onlara ipucları vermemesiyle ilgili.Adsenseyle ilgili yabancı forumlara bakın bunu daha iyi anlayacaksınız.Veya en azından gidin adsense ingilizce yardım grubuna bakın yada gidin adsense ingilizce bloguna bakın.Adsense amerika tazı gibi koşarken bizim adsense türkiye kaplumbağa gibi çalışıyor..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Aslında türklerin adsenseden ürkmesinin bu kadar kasmasının nedeni adsense türkiyenin adsense amerika veya adsense ingiltere yada adsense almanya gibi adsense kullanıcılarıyla ilgilenmemesiyle ve onlara ipucları vermemesiyle ilgili.Adsenseyle ilgili yabancı forumlara bakın bunu daha iyi anlayacaksınız.Veya en azından gidin adsense ingilizce yardım grubuna bakın yada gidin adsense ingilizce bloguna bakın.Adsense amerika tazı gibi koşarken bizim adsense türkiye kaplumbağa gibi çalışıyor..

Ee doğaldır o kadarıda.Yabancı kapitalizmi bunu hep yapıyor ufak ufak alışmak lazım.Birde ingilizce en çok kullanılan dil olunca, sonuç bu oluyor.Ama bence hepsinden de önemlisi, onlarda bizde olmayan bir şey var, '' PAYLAŞIM ''
Yoksa biz şanslıyız onlardan.Yabancılar için adsense uzmanları forumlara girmezken, türk forumlarına giriyorlarmış :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5