İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ReklamStore ve Adsense Kullanımı

Sodom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
[email protected]'a gönderilen mail.

Merhaba.

Google Adsense reklamlari ile birlikte ayni sayfada ReklamStore reklamlari yayinlamanin yasak olup olmadigi hakkinda bilgi almak istiyorum.

ReklamStore reklamlari , gösterim olarak Adsense gibi text reklam olmasına karsin icerige bagli reklam gostermemektedir.

Konu hakkinda bilgi verirseniz sevinirim.

Iyi calismalar. Iyi gunler.

Google Adsense Ekibi'nin cevabı.

AdSense yayıncıları, diğer içerik reklamı ağlarına ait reklamların biçimlendirmesinin veya renk şemasının Google reklamlarının düzeninden yeterince farklı olması kaydıyla, bu reklamları Google reklamlarıyla aynı sayfada gösterebilirler. Başka bir deyişle, Google'a ait olmayan reklamları Google reklamlarıyla aynı siteye veya sayfaya yerleştirmeyi seçerseniz, farklı reklam ağlarının ve Google'a ait olmayan reklamların Google'la bir ilişkisi bulunmadığının kullanıcı tarafından her zaman açıkça anlaşılması gerekecektir. Yapısal olarak benzer biçimlerin olması durumunda rekabet eden reklamlar için farklı renk şemaları kullanmanızı istiyoruz.

Elbette reklam teknolojimize sürekli olarak yatırım yapıyoruz ve Google reklamlarının yayıncıların büyük bir çoğunluğu için en iyi şekilde paraya çevrileceğine inanıyoruz. Sitenize üçüncü taraf reklamlarının eklenmesinin sitenizdeki Google reklamlarına daha az kullanıcının tıklamasına neden olarak AdSense kazançlarınızı azaltabileceğini unutmayın. Ayrıca yayıncıların sitelerine çok fazla sayıda reklam yerleştirmemek için dikkatli olmalarını öneririz çünkü bu, tekrar gelen ziyaretçi sayısının düşmesine neden olabilir.

adre_nalin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu nasıl bir cevap ya.
istediğiniz cevaptan başka her soruya cevap vermiş.
Ben bu cevaptan şunu anlarım.
Bu konu hakkında bizimde tam bir bilgimiz yok ne desek yalan olur.
Adsenseye neki benim ziyaretçi sayımın düşmesi veya google tıklamamın azalması ki öyle bir durum olmaz.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Çok net bir cevap vermişler. Eğer diğer reklamın kesinlikle Google Reklamı olmadığını tamamen başka bir reklam olduğunu kullanıcıya gösterebilirsen bizim açımızdan problem olmaz. Lakin bunun sana sakıncaları olacaktır bla bla bla...

depeche

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim anladığım sana şöyle cevap vermişler : bi sorun olmaz ama adsense ekibinden biri siteyikontrol ederken ban atarsa sakın şaşırma :D

Sodom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Fakat, Adsense reklamlarındaki renk tonlarından farklı tonlarda kullanınız dediler. Buna dikkat ediniz. Reklamlar benzerlik göstermemeli, kullanıcılar tarafından farklı reklam oldukları anlaşılmalı demişler. Ben kullanırken boyutlarıda değiştiririm. İşi sağlama alayım. Biri 728x90 , diğeri 336x280 ve farklı renklerde.

ban atabilir diil depeche, geçersiz tıklama :)

depeche

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben adsenseye bir mail atıp soru sorduktan sonra sorunun içinde site içeriğinde herhangibir kural ihlali olup olmadığını sorduğum zaman yok dediler 1 hafta sonra ban attılar. en azından aynı sayfada yayınlamamanı tavsiye ederim.

Sodom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense'nin banlama sistemide kavga çıkarmak için sorun çıkarmaya benziyor. Neden iki gözün var. Neden gözünün üstünde kaşın var. Neden bir ağzın var gibi. Yani ne zaman ne olacağı hiç belli olmaz. Ama rahat olunca risk o kadar azalıyor. Hiç yoktan banlanınca dokunmuyor :) Diğer türlü cicim ayındaymış gibi aman bişi olmasın, canım, cicim diyince banlandığında dokunuyor.

depeche

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla benim adsenseden banlı bir sitem var ama hiç umrumda bile değil adsense reklamlarını yayınlamış para kazanmışım yada adsenden para kazanim felan. ama dediğim gibi sorun yok dediklerinde bile keyfi sorun çıkarabiliyorlar

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bence burda denılmek ıstenen normalde sıteye optımıze edılen google reklamalrı vardır arka planla aynı renk tıklama oranı yuksek bune benzer yapamyın bunun yerıne en tepeye kıpkırmızı ayrı bır reklam sore bannerı koyun gibi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5