İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

ReklamZ hakkında :: Önemli ::

K

Kara

Misafir
hepinize merhaba. Reklamz hakkında aynı forumda bugün bir topic açılmış oraya da yazabilirdim ve söylediklerimin daha iyi anlaşılabilmesi açısından bu başlığı açmayı uygun gördüm.

Herkesin ReklamZ hakkında düşüncelerini paylaşmak için yeni bir başlık açması doğru olmayabilir bu konuda bir hata ettiysem şayet affınıza sığınıyorum ve ben hem düşüncelerimi hem de bizzat şahit olduğum bazı gerçekleri sizinle paylaşmak istiyorum. İlginizi çekeceğine de son derece eminim.

Görüş: ReklamZ de paranız aylarca bekler veya 5 kuruş alamazsınız...
Cevabım: YANLIŞ

ReklamZ firması uzun süren çalışmalar sonrasında internet reklamcılığında yer edinmiş takdire değer bir firmadır. Herşeyden önce son derece mütevazi ve sıcak kanlı insanlardan oluşan bir ekip tarafından yönetilmektedir. Ben ReklamZ firmasında çalışan yada yönetiminde olan birisi değilim. ReklamZ ile reklamveren olarak çalışan bir firmayım. ReklamZ nin kalitesini tartışmadan önce bir kere kendi networklerinde olan marka ve reklamverenleri incelemek gerektiğini düşünüyorum. Bunlara www.reklamz.com adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Nokia reklamlarında birçok kişi gecikmeli olarak alacaklarını tahsil ettiler. Buna ben de dahilim. Peki ReklamZ parayı alıp kendisini sıcak tutuyor diye cebinde mi sakladığına inanıyorsunuz? Yapmayın lütfen . Ödeme geldiği gün paralar aynı anda bütün webmasterlara ödenmedi mi? Parasını alamayan ReklamZ ye ulaşıp durumu izah etsin illa ki alacağı varsa tahsil edecektir. ReklamZ size bir reklam verdiği zaman Reklamveren firma ile ReklamZ arasında direk bağlantı olduğunu mu düşünüyorsunuz? Evet direk bağlantı olduğu da oluyor tabii ama arada 2 hatta 3 ten fazla reklam ajansı olduğu kampanyalar da oluyor. Nokia da bir kampanya idi arada başka ajans var mı bilemiyorum. Ben ReklamZ ile kurumsal çalışıyorum ve kestiğim her faturayı kendilerinden hiç problem yaşamadan tahsil ettim. Öyle ki daha ben sormadan bizzat arayıp ödemeniz hesabınıza geçmiştir diye haber verdiler. Gelen ordinolar 60 günlük oluyor genelde ki bu çok normal bir süre . Google reklamlarında bile ödemenizin hesabınıza geçmesi bir o kadar sürüyor. Yani reklamıveren ReklamZ ye parayı peşin ödememektedir. Ve ReklamZ için Reklamveren müşteri olduğu kadar siz de müşterisinizdir. Sonuçta bizler olmasaydık ReklamZ reklamlarını nerede gösterecekti ki? Ya en azından bu insanların çalıştıkları markalara bir göz atın lütfen. Websitelerine bir göz atın. Bu firma acaba kaç kişi çalıştırıyor? Internet reklamcılığı daha yeni yeni oturmaya başlamışken uzun ve hızlı bir şekilde yol katetmiş olan reklam firmasını küstürüyoruz. Kazansınlar.. Daha çok kazansınlar. Onların kazançları sizlere yansıyacaktır . Haydi birleşelim bu gidişe bir dur diyelim diyenler var. neye dur diyeceksiniz? Önce onu bir söyleyin? Yani ReklamZ den gelen reklamları almayacaksınız siz mi direk markaya gidip reklam alacaksınız? Biz birleştik artık ReklamZ den gelen reklamları yayınlamıyoruz. Siz bize verin reklamları hadi mi diyeceksiniz? Bunu yapmaktaki amacınız ne peki? Onalrın cebine gireni de biz alalım demek mi? Tamam o zaman birleşip Google ile savaşın. Veya diğer reklam ajansları ile. Biz bu insanları neden küstürüyoruz ki? Allah'a şükür edip ReklamZ ye teşekkür etmek kadar kolay bir yol varken? Benim kanaatimce toplumsal bir oluşum var burada. Yani aklımızda bir ReklamZ negatifi oluşturup yine negatif bir şekilde olaya bakmaya çalışıyoruz. Doğal olarak 2 ayrı fikrin çatışmasından böyle bir oluşum doğuyor. Bu negatif yaklaşıma birkaç ayrı kişinin de aynı yol ile yaklaşması sonucunda pozitif tarafları tamamen gözardı ediliyor. Ha bu arada sizin ReklamZ den almayacağınız her reklam bana + YTL/USD olarak geri geliyor onu da hemen belirteyim. Biz bu firmayı benimser ve şu negatif yaklaşımı üzerimizden atıp farklı bir açıdan olaya bakarsak ne demek istediğim çok daha iyi ve net olarak anlaşılacaktır...

Görüş: ReklamZ fatura kesmeyenlerden kestiği 15% lik gelir payını cebine indirmektedir
Cevabım: YANLIŞ

Zannedersem şu vergi, kdv olaylarında bazı arkadaşların pek fazla bilgisi yok. Beni yanlış anlamayacağınızı ve bilmişlik tasladığımı düşünmeyeceğinizi umut ederek şu şekilde bir açıklama yapmak istiyorum:

Örneğin 100 YTL kazandınız. Bu sizin kazancınızdır. Şayet kurumsal iseniz fatura kesebilir ve 118 ytl alırzınız. Burada 18% KDV zaten direk devlete gider tabii masraflarınızı ve kdv giderlerinizi düştükten sonra.

Şimdi elinizde bir 100 ytl ve buna ek olarak bir de 18 ytl para var. Bu 18 ytl Devlete ödemeniz gereken KDV tutarıdır yani kazancınız değildir. Sizin kazancınız 100 ytl olduğu için bu para üzerinden gelir vergisi doğacaktır (kurumsal müşteriler için) Bu 30% idi sonradan %25 yada 20 ye çekildi diye biliyorum tam emin olamıycam ancak bunu da yarın söykeyebilirim size. 30% olduunu farzedersek 100 ytl üzerinden 30 ytl yine devlete gelir vergisi olarak ödenecek ve elinizde 70 ytl kalacaktır.

Farzedelim ki fatura kesmediniz. Reklamz sizden 15% gelir payı düşmek ZORUNDADIR. Bu durumda kazançlı olan sizsiniz neden diyecek olursanız 100 ytl nin 15% i sadece 15 ytl eder. Diğer türlü fatura kesme durumunda elinizde 70 ytl kalırken kesmediğiniz durumlarda elinizde 85 ytl kalmaktadır.

Peki ReklamZ devlet mi ki para kesiyor bizden diyebilirsiniz. Hayır tabii ki devlet değil ama insanlar neden sizin yerinize 30% ödesinler? Bireysel olan her müşteri Reklamz firmasına ek yük getirmektedir. Neden derseniz sizin ödemeyeceğiniz 30% luk payı Reklamz zaten devlete ödemek mecburiyetindedir. Giren ve çıkan her kuruş faturalandırılmıştır.

..................

Tekrar söylüyorum. Ben ReklamZ ile sadece iş yapan bir firmayım. Sizden hiçbir farkım yok. Ama ben ReklamZ yi tanımadan bilmeden önce gelip buraya baksaydım açık söylüyorum ki bir önyargı oluşacaktı ve kesinlikle iş birliği yapmayacaktım. İyi ki önce "tamamen şans eseri" onları bulmuşum. Burayı çok zaman sonra keşfettim ki açıkcası burayı keşfeden de benim yanımda çalışan ve şuan vatani görevini yapmakta olan Kaan adlı kardeşimizdir. Bu vesile ile onun hesabını kullanarak yazıyor ve kendisine de hayırlı teskereler diliyorum.

Uzun lafın kısası benim ReklamZ de tek kuruş kaybım olmamış tam aksine onların sayesinde güzel kazançlar elde etmişimdir. Bütün ReklamZ firması ile yüzyüze görüşmelerim olmuş ve kesinlikle son derece mütevazi candan ve sıcakkanlı insanlardır. Bu kişileri küstürmek bize zarardan başka birşey getirmeyecektir . Ha buraya kadar okuduysanız da zaten ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Teşekkür ederim

Saygılar

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar,
ReklamZ bence Türkiye'de en son çalışılması gereken kurumlardan birisi. Ben eğer bir Türk affiliate sistemine üye olacaksam önce kurallar-şartlar bölümünde CTRL + F ile ReklamZ diye arama yapıyorum. Eğer ReklamZ ifadesi geçiyorsa kesinlikle o sayfayı kapatıyorum. Eğer böyle bir ifade yoksa en azından ödemeyi doğru alma olasılığı var diye deneyebiliyorum.

Örnek mi?
Bugünkü Ringofon.

ReklamZ olaya el atmadan ne güzel herkes memnundu ama ReklamZ olaya el attımı üç kağıtlarda başladı. Önce ödeme katsayısı neredeyse yarı yarıya düşürüldü. Yetmezmiş gibi KDV olayı eklendi. Oda yetmezmiş gibi üyeler/tıklamalar sayılmamaya başladı.

Bunun bence tek nedeni:ReklamZ

Ringofon'un amatörlüğüne geldi sanırım ReklamZ ile çalışmak eğer gelipte burda webmasterlara danışsa idi böyle bir hata yapmazdı. Sanırım yakında Ringofon reklamlarını webmasterlar kaldıracak.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kara' Alıntı:
Örneğin 100 YTL kazandınız. Bu sizin kazancınızdır. Şayet kurumsal iseniz fatura kesebilir ve 118 ytl alırzınız. Burada 18% KDV zaten direk devlete gider tabii masraflarınızı ve kdv giderlerinizi düştükten sonra.

Şimdi elinizde bir 100 ytl ve buna ek olarak bir de 18 ytl para var. Bu 18 ytl Devlete ödemeniz gereken KDV tutarıdır yani kazancınız değildir. Sizin kazancınız 100 ytl olduğu için bu para üzerinden gelir vergisi doğacaktır (kurumsal müşteriler için) Bu 30% idi sonradan %25 yada 20 ye çekildi diye biliyorum tam emin olamıycam ancak bunu da yarın söykeyebilirim size. 30% olduunu farzedersek 100 ytl üzerinden 30 ytl yine devlete gelir vergisi olarak ödenecek ve elinizde 70 ytl kalacaktır.

Farzedelim ki fatura kesmediniz. Reklamz sizden 15% gelir payı düşmek ZORUNDADIR. Bu durumda kazançlı olan sizsiniz neden diyecek olursanız 100 ytl nin 15% i sadece 15 ytl eder. Diğer türlü fatura kesme durumunda elinizde 70 ytl kalırken kesmediğiniz durumlarda elinizde 85 ytl kalmaktadır.

Eger yaniliyorsam düzeltin ama bir düzeltme yapmak istiyorum.

Gelir vergisi diyorsunuz. Ben reklamz a fatura kesip 118 ytl aldigimda 18 ytl si devlete gidiyor. Kalanindan gelir vergisi kesiliyor. Benim giderim de var ve bu giderimi burdan düstükten sonra kalan paradan gelir vergisi kesilir ki bunlar yanilmiyorsam asama asamadadir. Yani a ile b arasi su kadar b ile c arasi
su oranda. Eger ben de reklamz dan dolayi masraf gösterirsem ona göre gelir vergisi öderim.

Hatta simdi bir link buldum :
http://ynb.datassist.com.tr/gelir_vergi.jsp#bolge6

7,000.00 - liraya kadar %15 Gelir Vergisi onun üstünde
18,000.00 - liranın 7,000.00 - lirası için 1,050 %20 Gelir Vergisi

Sadece bilgi olmasi acisindan göndermek istedim.

Neticede Vergi ödenecek. Ringofon bu 1 dolar isini sanirim kendini duyurmak ilgi cekmek icin yapti. Daha sonra baska bir yere gececegi belki de önceden belliydi. Amac öncelikle webmasterlar tarafindan nasil karsilanacak, ne kadar satariz diye bir ön calisma yaptilar bu 1 dolar ile.

Yurt disindaki sms servisi aracilarinin fiyatlarina bakinca ringofonun verdigi rakam ortalama veya iyi. Bu sektöre yeni girdim , yanlissam düzeltebilirsiniz.

Saygilarimla

E

eTre

Misafir
vergi konusunda pek bişi bilmediğimi kendi başlığım altındada belirtmiştim arkadaşlar ama kaygılı oldugum taraf reklamz ın bu vergileri ödeyip ödememesi ödüyosa bizim adımıza amenna ne güzel ödemiyorsada kendi bileceği iş ben emin değilim diyorum bu gün aynı şeyi gittigidiyorda yapıyor reklam networkünde ama şuraya değinmeliyim ki son çalıştım 2 kampanyası fiyaskoydu 3. yede borte45 arkadaşımız belirtmiş ringofonda açıkca reklamz girdikten sonra herşey kötüleşmiş.

Chatin 3. ödemesinde, nokia reklamlarının düşük olmasını ve ringofon un kötüleşme sebebini mantıklı bi şekilde insanlara anlatırsan herkes inanıp reklamz'la devam eder.

S

.SErKAn.

Misafir
Eglence-Siteleri, yüzeysel ve mantıklı bir açıklama olmuş; katılıyorum.

sata

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bizim kazancımızdan gelir vergisini almak reklamzın işi değil biz yıl sonunda gelir vergisini kendimiz öderiz. reklamz sadece dahil olmayan KDVyi kesebilir o kadar. yani benim devlete kdv vermeyeceğim doğru reklamzda bu katma değeri bana vermez. ama benim gelir vergimi devlet adına benden alamaz bu vergiyi sadece ben maliyeye verebilirim.

benim vermem gereken gelir vergisini reklamz alacakta ne yapacak devletemi verecek.

ben muhasebeciyim böyle bir mantık düşünülemez.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sata' Alıntı:
bizim kazancımızdan gelir vergisini almak reklamzın işi değil biz yıl sonunda gelir vergisini kendimiz öderiz. reklamz sadece dahil olmayan KDVyi kesebilir o kadar. yani benim devlete kdv vermeyeceğim doğru reklamzda bu katma değeri bana vermez. ama benim gelir vergimi devlet adına benden alamaz bu vergiyi sadece ben maliyeye verebilirim.

benim vermem gereken gelir vergisini reklamz alacakta ne yapacak devletemi verecek.

ben muhasebeciyim böyle bir mantık düşünülemez.

Yine yaniliyorsam düzeltin ama bir dükkani kiraladiginizda kiralayan kisi bundan stopaj ödemek zorunda yani sizin ödemeniz gereken vergiyi pesinen devlete o öder gelir vergisi gibi birsey.

Eger siz fatura kesemiyorsaniz devlete gelir vergisi de ödemezsiniz. Eger gelir vergisi ödemezseniz size para veren firma sizin adiniza ödemek zorunda, size bir fatura veya buna benzer birsey vermek kaydiyla.

Bunlar az cok aklimda kalan bilgiler, yasalar kurallar degistiyse bilemem.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben hala buradaki reklamz fonksiyonunu anlamaya çalışıyorum :)
yani flashlar kendi sitemizde sayımları ringofon yapıyor e peki reklamz ne iş yapıyor gerçekten anlayamadığım için merak ediyorum... Sadece ödeme kısmıysa ringofon ödesin gönüllü 0.50 ile çalışırım çünkü problem çıkmayacağını bilirim şekil 1 a her ay fatura kesip kesilmediği sorulması vsvs. uzatma sebebi dertlerden kurtulmuş olurduk...

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rotring' Alıntı:
ben hala buradaki reklamz fonksiyonunu anlamaya çalışıyorum :)
yani flashlar kendi sitemizde sayımları ringofon yapıyor e peki reklamz ne iş yapıyor gerçekten anlayamadığım için merak ediyorum... Sadece ödeme kısmıysa ringofon ödesin gönüllü 0.50 ile çalışırım çünkü problem çıkmayacağını bilirim şekil 1 a her ay fatura kesip kesilmediği sorulması vsvs. uzatma sebebi dertlerden kurtulmuş olurduk...

Bana göre, ringofon yönetim panelini reklamz a devretti cünkü bu kadar webmaster ile ugrasmak zaman alir. Reklamz da onu zamanla kendinye uyarlayacaktir. Ringofon bana göre isin hammalligi ve vergi yükünden kurtulmaya calisti.

K

Kara

Misafir
cepX.net sanırım bi yanlış anlama var. musa kara ben miyim onu mu söylüyorsun? yuhhu.com'u reklamz ye sordum. Bu domainin adını dahi duymadıklarını söylediler bana. Yani yuhhu nun bildiğim kadarı ile reklamz ile alakası yok. En azından ben sorduğumda yoktu. Ayrıca benim adım musa değil. O kişinin anetteki mesajlarını ben de okudum. Birsürü kişinin websitelerini kapatıp dava açacağını söylemişti. Bu konuyu başka bir platforma taşımak istemiyorum sadece musa kara olmadığımı belirtmek istiyorum.

teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5