İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Rekor: 3 saatte google da yerimi aldım

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet arkaşlar, çok ilginç birşey oldu 3 saat içerisinde google da sitem yer aldı, yani sadece 3 saatte google sitemi ekledi....

pageranki 6 olan bir başka sitemden link verdim sadece....

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
İster inanın ister inanmayın bende bir domain aldım 3 ay önce aynı saatte 146 kişi girdi ve google tek sayfa index.html imi indexledi hiç bir yere link vermedim ...

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
O dediğin bana da olmuştu visitistanbul, aynı anda botlar mı insanlar mı artık ne olduklarını bi türlü kestiremediklerim siteme (forum sitesi) akın etmişlerdi, ey gidi günler, ey...

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
domain önceden alınmış kullanılmış ve düşmüş olabilir mi hani hiçbir yere link vermeden çok anlamlı gelmedi de indekslenmesi

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Ben bu google botu anlamıyorum.Yeni bir sitem için sitemap rss felan herşeyi hazırladım sitemap ı google a ping attım en kısa zamanda indexlicem dedi tık yok sadece indexi indexlemiş.
başka bir sitemde de extreme istatistiklerinden bakıyorum gelinen aramalarda sayfalarım yanına 2 saat önce,40 dakika önce ... yazıyo googlebot siteden çıkmıyor.Bu ne biçim googlebot adaleti.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
Ben bu google botu anlamıyorum.Yeni bir sitem için sitemap rss felan herşeyi hazırladım sitemap ı google a ping attım en kısa zamanda indexlicem dedi tık yok sadece indexi indexlemiş.
başka bir sitemde de extreme istatistiklerinden bakıyorum gelinen aramalarda sayfalarım yanına 2 saat önce,40 dakika önce ... yazıyo googlebot siteden çıkmıyor.Bu ne biçim googlebot adaleti.

selim o bot sana kıllık yapıyo :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
visitistanbul un söylediği gibi hiç bir yere eklemeden indexlemesi daha ilginç geldi bana, biri kesin eklemiştir bir yerlere diye düşünüyorum

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
whmdestek sitemizde yazılan her mesaj,açılan her konu en geç 2 saat içerisinde indexleniyor.
inanması biraz güç ama 5-10 dakika içerisinde indexlendiğine dahi şahit oldum.
bu birazda botların sitenizi sevmesiyle alakalı sanırım.

man_blood

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En son 4 kasımda siteme gelmiş, hala bekliyorum. Sebebini çözemedim.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Hayır arkadaşlar ilk kez register edilmiş ve domaini aldım
-DNS leri girdim
-index.html attım 15 20 dakka içinde 146 kişi

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla google senin domain'i sevmiş bir şekilde,o sitenin hitleri sonradan nasıl değişti,google aynen devam ettirdimi hitleri?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
yeni alınmış domainleri hit cekmek amacıylamı sandboxdan çıkmak amaçıylamı bilmiyorum bazı siteler hemen ekliyor

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
xxxx kelimesinde anlık değişime uğruyorum.Kelimenin aranma oranı milyonlar kısacası popüler.. Extremeye güvenmesemde kabaca göz attığımda refferlere 10 dakika içinde gelen 100 ziyaretçide aynı kelimeyi aramış, farklı sıralamalardan beni bulmuş.Örnek olarak ilk 3 dakkada girenler 4. sayfada beni bulmuş, sonraki 2 dakikalık dilimdekiler 10. sayfada beni bulmuş v.s. gibi.. Kısacası kelime popülerliği arttıkça oynama çok oluyor benim düşüncem bu.Eksik bir kelimedeyse sitenizin içeriği daha da artıdır.Örnek olarak ljkajsıje nneded kelime grubu googlede defalarca aranmış, ama bu anahtar kelime gurubuna sonuç olacak kayıt bulunamamıştır.

Ben googleyi yapsam, aranan ama sonuç bulunmayan kelimeleri XX tablosuna kaydet, gelen verilerle bu tablolardaki verileri karşılaştır, uygunu varsa çıkart tepeye derdim.Sanırım googlede bu mantıkla gidiyordur, özgün içeriğin önemini arttırmak adına.Arkadaşımızda ona uygun index atmış olabilirmi ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
benim anladığım tecrübe şu , google değişti, ve "temiz siteleri daha fazla destekleyerek öne çıkartıyor" diye bir teorim var kendimce.
Temiz çok geniş bir kelime..Her şeyde temiz olduktan sonra sıralamada yer almak çok kolay dediğin gibi gerçektende.. Google çok oynanan bir arama motoru.Algoritması çok çabuk değişiyor.Bir msn, yahoo gibi yapdığım sistem aylarca devam etmiyor.Bunun en iyi örneği, spam sitelerin sürekli banlanmasıdır.Bu sebeple google hala muamma.2 üstteki mesaja katılıyorum gerçektende.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5