İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

[RelaX] nickli kullanıcı 240$ Paypalımı Alıp Ödeme Yapmadı 1 Hafta Old

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asiyim32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aslında şu msjı görmesem yazmayacaktım. Bu arkadaş kuzenimle (forumda nicki asiyim32 küfürden geçici olarak banlandı) paypal alışverişi yaptı 240 $ lık ödemeyi gönderdikten sonra yok arkadaş atm ye gitti yok paranız yatmak üzere diye yaklaşık 3 saat oyaladı. Bu arada paypalı bozdurmak istememizdeki sebep acil nakit ihtiyacıydı bunuda kendisine hem telefon görüşmemizde hemde msn de belirttik. Baktık 3 saat paypal karşılığı banka hesabımıza ödeme geçmiyor paypalımızı geri iade edin başka birini bulduk ona bozduralım diyerek nakite ihtiyacımız olduğunu tekrardan belirttik. Bunun üzerine dalga geçer gibi hediye olarakmı göndereyim vs dedi bizde hediye olarak gönderin sorun yok dedik. Arada 5 dakika geçtikten sonra hocam lütfen acele edin başka arkadaşa bozdurucaz sizden ödemeyi geri iade etmenizi bekliyoruz dedik GÖNDERDİM diye msj attı. Tabi ne gelen oldu ne giden o süreden sonra attığım sms lere cevap vermeyerek telefonunu kapadı. Ne banka hesabımıza ödeme yaptı nede paypalımızı geri iade etti. Bizde herkezin yapacağı gibi paypala dispute açtık ama sağolsun paypal parayı onda bıraktı. Bunu görür görmez tekrar kişiye telefonla ulaştık ödememizi istedik dispute açmıştın bekle dedi disputenin sonuçlandığını ve paranın ona geçtiğini söyledik beni bağlamaz hesabım limitlendi dedi bir ton hikaye daha uydurdu. Kısaca bu arkadaş hem paramızı aldı hem geri ödeme yapmadı dolandırdı. Şimdi ne hikmetse 400 tl paypal bozduruyor ve bizim gönderdiğimiz miktara çok yakın dikkatli olun. Şimdi paypalı gönderdiğimize dair ss de ekleyeceğim. Görevli arkadaşlar sağolsun paypal satış konumuzdada dolandırıldığımızda bahsetmiştik ama küfürden dolayı banlamışlar keşke ekran görüntülerini ekleyene kadar banlamasalardı. Neyse görevli arkadaşlardan ricam benim ödememi geri iade edene kadar şahısı forumdan uzaklaştırmalarıdır benim canım yandı başkasının yanmasın. Kuzenim çalışan ve ailesine bakan bir insan 15 günlük rızkının bizzat üstüne yattı bu insan. Eğer azıcık insanlık duygun kaldıysa ödemeyi yaparsın hocam. Herkez rahat değil bu miktar paralarla millet kirasını elektriğini suyunu pazar alışverişini yapıyor, çocuğunu okutuyor inşallah vicdanın vardır..

Küfürden banlı olduğum için kuzenim yazmıştı bu yazıyı ama kendisi yeni üye olduğu için bir türlü konuya yazamadım. Umarım başka dolandırılan olmamıştır.

İşin tuhafı birde - trade veriyor. Site yetkililerinden -trademi düzeltip bu adamıda forumdan uzaklaştırmalarını talep ediyorum.

Görüntüler ektedir.
Ekli dosyayı görüntüle 5362Ekli dosyayı görüntüle 5363

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
[MENTION=55805][RelaX][/MENTION] bekliyoruz açıklamanı

Kral1i

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şükür sonunda şikayetimizi açabildik bende 4 gündür uğraşıyorum kuzenim adına ama bir sesimi duyuramadım. Admin ve modlar artık gekerli işlemleri yaparsa seviniriz.

Birde ek olarak bizim kafamız sonradan çalıştı ama arkadaşın mail adresini googlede aratırsanız zaten bir çok forumdan banlandığınıda göreceksiniz..

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
kuzeniniz ile aynı evde mi yaşıyorsunuz? ip bilgileriniz neden aynı?

asiyim32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ortak baglantı kullanıyoruz aynı apartmanda ben banlanınca kendısı uye oldu zaten sesımzı duyurmak ıcın

Kral1i

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kuzeniniz ile aynı evde mi yaşıyorsunuz? ip bilgileriniz neden aynı?

İp bilgilerimizin aynı olması bir sorun teşkil ediyormu ticaret yapmıyorum ben. Ayrıca arkadaş bir açıklama yapmadı ama neden hala banlı değil bunu çözebilmiş değilim. Bizi dolandıralı neredeyse 10 gün oluyor ve 10 gündür öyle yada böyle sizi bilgilendiriyoruz.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
tamam arkadaşlar, akşama kadar sorunu çözmeye çalışacağım. son bir mesaj cevabını bekliyorum
asiyim32 sana mesaj attım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5