İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Öneri Rep Sistemi Geri Gelmeli Midir?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Paylaşımlar rep için yapılmamalı. Zaten bariz bir reptorep olayı vardı. Bir de eksi rep alan üzülüyordu. Hiç gerek yok bence.
Sana rep verme zevkinden mahrum bırakılmam çok üzücü :(
Beğenme olayı geriye dönük yazılarda da olacaksa, Lanet'ten otomatik olarak tüm yazılarını tek komutla beğenmiş olmamı sağlamasını isteyeceğim. :)

@depresyondaki enflasyon: 3.ne diye sormuşsun. Yazıların reytingi: 0/100 aralığında verilen not ortalaması, toplam okunma, beğeniler toplamı vs vs ile ortaya çıkan değer.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bak o da mantıklı...
hem kişiye oy ver hem de yazıya, rakamsal değerler daha iyi olur, bakalım Teknik yetkili ne yapacak

EmiR34

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
68
düğünde :ehule:alkış::tili:zıpla:dans: ölmek yok.

happy0064.gif

s6.gif
- Gelinle damat gelirken.
676c6ee78cc406ec8d5c58c0008ddf72.gif
Düğünde oynarken
smiley-hug007.gif

Düğünden sonra birini askere postlarız.
dance.gif
Buna bişey bulamadım.
:tili:tili:tili

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
Şahsi düşüncem, rep sistemi çocukca ve gayet lüzumsuz bir sistemdir...Rep sistemi olan bütün çok ciddi forumlarda bile, kazık kadar adamların eksi rep aldıkları için ağladıklarını bilirim. Bence olacaksa like-dislike sistemi olmalı...

o dediğin eklenti ile sıradan rep sisteminin tek farkı, beğenilenleri herkesin göreceği olmasıdır, adam bu seferde yazım beğenilmemiş diye pimpiriklenecek
bu bir kısır döngü olacak
-rep konusu açmak zaten yasak, yazımı beğenmemişler haksız beğenilmeme konuları açılacak :deli

H

halilarici

Misafir
Repin geri gelmesini çoğu kişi istiyor.Bence bu dikkate alınmalı.Yok yapamayız illede beğenme diyorsanız themaniac soldaki menude en çok beğenenler olmali dedi ve buna katılıyorum.

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Repin geri gelmesini çoğu kişi istiyor.Bence bu dikkate alınmalı.Yok yapamayız illede beğenme diyorsanız themaniac soldaki menude en çok beğenenler olmali dedi ve buna katılıyorum.
Buna ben de katılıyorum ,teknik yetkiliden bir açıklama bekliyoruz:tili

Aydın Sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sitede ne nedir, ne değildir diye araştırırken buralara geldim ve konuyu okudum. Açıkcası itibar puanınında kullanıldığını sanmıyorum. Tahminim üyelerin şuanki itibar puanları eski rep sisteminden kalma.

Bir çok konuda direk olarak yardımcı olduğuma ya da yol gösterdiğime inanıyorum. Buna rağmen itibar puanı hiç almamışım.

İtibar puanı "Değerlendir" tuşuyla yapılıyorsa eğer, kullanıcıya birden fazla tıklatma yapılmasına sebebiyet vermişsiniz. Bu durumda Steve Krug tarafından yazılmış Don't Make Me Think adlı kitabı yöneticilerin okumasını önereceğim.

+/- rep sistemi yanlış kullanılmıştır, haklısınız kaldırılması gerekir. Ancak İtibar puanlarıda bir o kadar tek tıklamayla yapılabilinecek hale getirilmesi, daha dikkat çekici bir yerde, erişimi daha kolay olacak ve daha açık bir şekilde durmalı diye düşünüyorum.

Böyle bir sistemin varlığından haberi olan eski üyelerede yardımcı olduğum düşünülürse, açıkcası ister istemez insanı bir daha yardımcı olmamaya itiyor. Sonuç olarak bu tarz yardımlaşmalarda benzeri sitelerde mutlaka yardım eden kişinin bir kazancı, +'sı oluyor.

Yardım alan eski üyeler bile 2 sn ayırıp puan veremeyeceklerse, yardım eden kişide bir süre sonra yardımı bırakır, paylaşım azalır (bu konuyu ve itibar konusunu okuduktan sonra açıkcası benide yardımcı olma ya da paylaşım yapma konusunda düşündürecek.)

En iyisi ben bir kara liste oluşturmaya başlayayım :)

Aydın Sistem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Aktif olduğunu biliyorum sorun orada itibar durumu gördüğüm kadarıyla kullanılmıyor. Aktif olarak bir rep gibi kullanılıyorsa o zaman ben yardım etmeyi temelli bırakayım :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5