İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Repleri nasıl acıyoruz. acaba

T

TicaretHost

Misafir
İtibar Gücü:
Tecrübe Puanı:
Katkı Puanı: http://forum.iyinet.com/images/reputation/reputation_pos.gif << burda ilerleme yok okadar puan var ama tek cizgide duruyor.

ayarlayamadım nasıl ayarlayabilirim..
birde userler de

reputation.gif
<<terazimidir nedirse tıklamak icin logo yok nerden acacaz sadece adminde var.
bilmedigini bir bilene soracaksın.
bir el atın :(
tsk

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu mesajımın sol üst kısmında terazi işareti var orayı tıklarsan bir ekran açılıyor. yazıyı onaylıyorum veyahut onaylamıyorum diye...

onaylıyorsan + rep vermiş
onaylamıyorsanda - rep vermiş olursun

tecrübe puanı :
mesaj sayın, üyelik tarihin, verilen + - rep toplamları ile alakalı.
katkı puanında aynı şekil aldığın rep puan üyelik tarihi gibi işlemlerle alakalı... mesela 100 + rep alırsan 1 katkı puanın artar...

100 repin olursada alttaraftaki yeşil kutucuklardan 1 tane daha ilave olur...

umarım tarif edebilmişimdir ama bu konulardan forumda bir çok yerde var aslında arama yapsan daha iyi olurdu...

T

TicaretHost

Misafir
keyfinebak.com @
ah kardesim benim nasıl rep verilir degil konu
forumum var orda bu terazi isini ayarlayamadım.
adminde var terazi uylerde yok.
ve acınca nasıl ayarlayacaz aca bilirsek sayende.
tsk.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
keyfinebak.com' Alıntı:
:) şimdi farkettim konu vbulletindeymiş... hemen yardımcı oluyorum arkadaşım.

Buradan yazında bilmediğimiz bir şey varsa öğrenelim. Benim de böyle bir forumum var da daha tam olarak rep olayını oturtamadım. :)

T

TicaretHost

Misafir
tam bir kaynak yokmu söyle su şekilde yapacaksınız diyen?
tarif tarif anlatacak yapacagız.
sanırım sadece bize iyinet admin 'i yardımcı olur.?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rep konusu ile geçen yıl ilgilendim ama bundan önceki versiyonlarda sürekli sorun çıkarıyordu. 3.5.3 ve 3.5.4 versiyonlarda deneme fırsatım olmadı.

bu konuda en son çalışma yapan iyinet admin var eğer vakti olursa kısa bi şekilde tarif edebilir...

vbulletin-turkiye.com ve forumay.com sitelerini önerdim arkadaşımıza ama oralarıda yeterli bilgi yok dedi...

forumay.com'da happy nickli bi arkadaşımız vardı aslında ona ulaşabilirsen bu konuda baya bilgili ve yardımcı olabilir ama müsait olursa iyinet adminde yardımcı olur.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Temalar >> Postbit Templates >> postbit_legacy aç ve alttakini bul;

<if condition="$show['reputation']"><div><if condition="$show['reppower']">$vbphrase

kod ile değiş

<if condition="$show['reputation']"><div><if condition="$show['reppower']">$vbphrase[reppower]: $post[reppower]</div></if>
<div>Rep Puanı : $post[reputation]</div>
<div>Rep Derecesi : $post[reputationdisplay]</div></if>

Rep Puanı :
Rep Derecesi :

olarak işlem görür...

3.5.3 versiyonlarda sorunsuz olarak çalışmış ama sanırım 3.5.4 versiyonlarda hata vermiş.

yinede denemekte fayda var...

buda sanırım rep puan ayarları

Alıntı :

Öncelikle Admin panel<<<vBulletin seçenekleri<<<User reputation options bölümüne giriyoruz...
Sonra karşımıza ilk olarak: Enable User Reputation system seçeneği çıkıyor burayı:’’EVET’’ yapmalıyız forum için reputasyon sistemi devreye girsin...Hemen altında ‘’Default Reputation’’ bölümü var burası bir üyenin foruma üye olurken aldığı reputasyon puanıdır.(Buraya yazacağınız reputasyon puanı sizin insiyatifinize kalmıştır...)Daha sonra bu seçeneğin 2 seçenek altında ‘’ Number of Reputation Ratings to Display’’ seçeneği var bu seneçeğe yazacağınız rakam üyenin kontrol panelinde almış olduğu reputasyon puanlarından kaç tanesini göreceğini belirler...Bu ayarımızıda yaptıktan sonra ‘’ Administrator's Reputation Power’’ bölümüne geldik.Buraya yazacağımız değer Adminlerin yani sizlerin reputasyon gücü olacaktır...Bu ayarlarımızı yaptıktan sonra geriye kalan tüm ayarlar üyelerin kazanacağı reputasyon puanları ile ilgili.... Register Date Factor seçeneğine yazacağımız rakam X günden sonra üyemize 1 Reputasyon gücüı kazandırır. Post Count Factor: Buraya yazacağımız değer X mesajdan sonra üyemize 1 reputasyon gücü ekler..... Reputation Point Factor: Üye aldığı her X reputasyon puanından sonra 1 reputasyon gücü kazanır... Minimum Post Count:burası X mesajı olmayanın reputasyon verme gücü sıfırdır anlamına gelir... Minimum Reputation Count:x reputasyon puanı olmayanın reputasyon verme gücü sıfırdır.... Daily Reputation Clicks Limit:Bu seçeneğe yazacağımız rakam bir üyenin günlük verebileceği reputasyon puanlarının kaç tane olacağını belirler.Son seçeneğimiz olan Reputation User Spread:Bu bölüme yazacağımız rakam önemli çünkü.Buraya yazdığımız rakam Bir üyenin aynı üyeye tekrar reputasyon puanı vermesi için ondan önce kaç farklı kaç kullanıcıya reputasyon puanı vermesi gerektiğini belirler.....Tüm bu ayarları yaptıkdan sonra site için reputasyon sistemimiz harika bir şekilde çalışıyor olacaktır....

T

TicaretHost

Misafir
Hersey guzel eline saglıkta admin olarak bende bu terazi yani puanlama resmi var ama üyelerde yok?
reputation.gif
<< adam buna tıklamassa nasıl oy alacak .
Normal uyede yok, hayret :)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işte burdaki gayret olayını gerçekleştiricek kişi bunu yapmış olan birisi... ben daha önce kurmadım böle bi sorunlada karşılaşmadım... büyük ihtimal bir yerlerden bişi açmak gerekiyor...

elbet bu konuda birileri çıkıp ahanda bunu yapmamışınız dicek az sabır :)

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TicaretHost' Alıntı:
Hersey guzel eline saglıkta admin olarak bende bu terazi yani puanlama resmi var ama üyelerde yok?
reputation.gif
<< adam buna tıklamassa nasıl oy alacak .
Normal uyede yok, hayret :)
Belki de hiç mesaj atmayanlarda(rep iconu) bu seçenek görünmeyecek şekilde ayarlıdır. Sonuçta rep vermek içinde bir derece gerekiyor.

ACP'de Kullanıcı Ünvanları bölümünde bu ayarlar var ama çok fazla ayar var ve Türkçe de değil. Aslında iyinetadmin kendi ayarları hakkında bir fikir verebilir müsait olduğunda.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bulcaz bulcaz sabret :)

arıyom forumları nası bi sorundur anlamadım ama bulunur elbet... vardır bi çaresi...

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
UserGroups - User Group Manager a giriyoruz.

Registered users grubunu editleyeceğiz. Go butonu vardır ona tıklarsak bu grubun kullanıcı ayarları çıkar karşımıza. Ayar sayfasında en altın bir üstünde User Reputation Permissions var. Orada Can use Reputation ve Can leave negative reputation aktif olmalı. Yani olumlu ve olumsuz rep kullanabilir.

T

TicaretHost

Misafir
Help User Reputation Permissions
Can See Who Left User Ratings Yes No

Can Use Reputation Yes No

Can Hide Reputation from Others Yes No

Can Leave Negative Reputation Yes No

bunların hepside yes
ama hala userlerde terazi tıklama resimi yok admin hariç
:) nasıl olacak bu iş acaba yokmu bilen..

trextra' Alıntı:
UserGroups - User Group Manager a giriyoruz.

Registered users grubunu editleyeceğiz. Go butonu vardır ona tıklarsak bu grubun kullanıcı ayarları çıkar karşımıza. Ayar sayfasında en altın bir üstünde User Reputation Permissions var. Orada Can use Reputation ve Can leave negative reputation aktif olmalı. Yani olumlu ve olumsuz rep kullanabilir.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz inceleme yaptımda üyelerde rep iconu görünebilmesi için belli bir mesaj atmış olması lazım. Tam olarak kaç mesaj attıktan sonra aktif olduğunu veya nerden bu ayarın yapıldığını bulduğumda paylaşırım

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zbahadir' Alıntı:
Biraz inceleme yaptımda üyelerde rep iconu görünebilmesi için belli bir mesaj atmış olması lazım. Tam olarak kaç mesaj attıktan sonra aktif olduğunu veya nerden bu ayarın yapıldığını bulduğumda paylaşırım
Dediğiniz ayarlar. Vbulletin options - user reput. options bölümündeki şu seçenkler.

Minimum Post Count
How many posts must a user have before his reputation hits count on others?

Minimum Reputation Count
How much reputation must a user have before his reputation hits count on others?

T

TicaretHost

Misafir
trextra' Alıntı:
Can Hide Reputation from Others Yes No

Şu seçeneği No yapıp denermisin.

Can Hide Reputation from Others bu yes li saten
no dedim yine olmadı tekrar yes aldım.
altaki verdigin seye bakacam bide.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onlarda olmazsa admin şifreni değiştirip geçici olarak bana söylersen bakabilirim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5