İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reseller Referanslarınız.

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili forumsever arkadaşlarım sizinde kullandığınız şöyle 10-20 domain arası reseller varsa.. şunları bünyesinde bulunduran (belki vardır)

+ zırt,pırt kapanmayacak [örn:10 adet domain, herbiri 2000+ tekil site]

+ windows hosting [asp desteği olsun..]

+ gerçekten hosting satsınlar şirket olmaları +1 değerdir.

+ Türkiye'den (havale\kredikartı) veya Yurt Dışından (sadece kredi kartı ödemesi) olması.

+ İdare edecek bi kontrol panelleri olması.

+ hızlı,güvenilir,hırsız olmayan,ticari kaygıları olmayan

+ reseller hesaplıyıcısı olan [10 domain için 5$/ay ile 20 domain 10$/ay yerine 13 domain 7$gibi..]

Bunların % bilmem kaçına sahip bildiğiniz bir hosting firmasını
referans gösterebilirseniz veya unix res. kullanıyorsanız hani win i
steseydim bunu alırdım diyip yardımcı olursanız.
Ben ve bir çok burda aydınlanmış olacaktır.
Aradığımız Servis: RESELLER.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden hepinize teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Herbiri tekil 2000+ siteyi beher site basina 0.5 dolar basina barindirmak istiyorsunuz, windows,hizli,guvenilir,zirt pirt kapanmayacak ve ticari kaygilari olmayacak. Emin olabilirsiniz ki size bu hizmeti bu sartlarda vermeye baslarlarsa ticari kaygilari olmaya baslayacaktir.

Servis saglayicilarin da insanlar tarafindan kuruldugunu, maliyetlerinin oldugunu lutfen unutmayalim.

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle 2000+ tekil sitemin olması host firmasını ilgilendirmiyor diye biliyorum.Vaatlerini yerine getirecek 2000 tekili olan site mp3 v.b dosyaları transfer edilmeyecekse ve 10 sayfa olup her biri 15k olsa bandwith sınırının yanından bile geçmeyecektir.Yalnız şu var ben mp3 sitesi açıcamda dememiştim.

Bir çok hosting sitesinde ana sloganların [Kalite+Güven+Yüksek HIZ+Sınırsız Band] v.b olduğunuda biliyorum.

Ayrıca her siteyi yıllık veya aylık 0.5$ gibi bir fiyat belirlendiğini göremedim.Host servisi iseniz ve amacınız host provider'ları korumaksa mesajımda karalıyıcı bir şey görmedimki koruyasanız.

Şayet bahsettiğiniz bölüm

+ reseller hesaplıyıcısı olan [10 domain için 5$/ay ile 20 domain 10$/ay yerine 13 domain 7$gibi..]
içinse orda öyle bir talebin olmadığını görürsünüz.Sitem ettiğim şey verilen opsiyonlardır. Hoşunuza gidecek şekilde değiştireyim.Hemde daha kolay anlaşılsın dediğim.
Örneğimi şu şekilde değiştireyim

10 domain 1milyon200bin$/ay 20 domain 2milyon400bin$/ay yerine 13 domain 1milyon600bin$/ay gibi.. Ne olacak 11 domainim var diye 20 domainlik resellermi alacağım.Benim bahsettiğim her opsiyon için extra ücretti.
Lütfen alakalı arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim tekrar teşekkürler.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Hayir kimseyi korumak istemedim, nacizane bu isin icinde olan bir kisi olarak sizinle goruslerimi paylasmak istedim.

Kac kisinin girdigi host sahibini ilgilendirmiyor cumlesi yanlis bir onerme olmus. Isten anlamayan host satan kisilerin olusturdugu bir genel kani sanirim bu. Mesela elinizde 20 GB transfer kapasiteli bir reseller hesabiniz var. 1 GB lik 20 pakete boleyim satayim ben bunu. Mantik bu sekilde islemiyor, bu sitelerin herbirinin kullandigi sistem kaynaklari var, keske is data transferiyle bitse. O zaman elimizdeki 2000 GB lik makinelere istedigimiz kadar hesap yuklerdik. Ondan sonra server masrafini birim GB'a bolunce ortaya inanilmaz ucuz rakamlar cikardi.Cikiyor da 1$'a satanlar o sekilde cikartiyor. Ama isler bu sekilde yurumuyor. 3 tane sitede ayni anda 100 er kisi online olsa, bu sadece senin icin, diger baska siteler de var. Bu CPU'nun RAM'in dayanacagi bir nokta var, yavaslamada ilk sikayet eden sen olacaksin.

Butun bunlar alt alta toplandignda Turk Lirasi'na cevirmissin neden cevirdigini anlamadim, her iki hesapta da bu is olmaz. Olduruyorlarsa da onlardan birsey olmaz.

Ayrica sanirim artik domain basina reseller satan kalmadi. Herkes unlimited'a dondu.

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teknik konularda yardım değil sadece referans istedim.
Yada bir türlü anlatamadım derdimi ben orda fiyat örneği veriyorum yani eş fiyat vermiyorum.3 tahta 5 sakız yerine 3 milyon 5 milyon diyorum.Anlatamadığım şey seçenektir SEÇENEK.
X firmasının 2 tane res paketi var diyelim
1.10 mb 10 domain 1 tl
2.20 mb 20 domain 2 tl
bahsetttiğim şey ise
1.10 mb 11 domain 1.005 tl gibiydi.
Lanet olsunki bir türlü anlatamadım derdimi.
Artık öyle bir seçenekte istemiyorum zaten.Fiyat falan önemli değil.Bahsetmek istedğim şeyi sanırım siz hariç tüm forum anladı.Cevabınız için teşekkürler.

TEKNİK KONULARDA YARDIMCI OLMAK YERİNE WINDOWS RESELLER TURKIYE VE DUNYADA EN IYI NERDEDIR ARKADAŞLAR YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
"Öncelikle 2000+ tekil sitemin olması host firmasını ilgilendirmiyor diye biliyorum"

Ben buna cevap verdim. Verilecek cevaplara sanirim kisit koyamazsiniz acik bir tartisma platformunda, forumdaki kisiler benden daha iyi anlamissa cevap alacaksinizdir sorunuza eminim ki. Tesekkurler.

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Püff..
Angelo özür dilerim söylediğim her şey için.
ÇÖZÜM ARIYORUM ÇÖZÜM.

------------------------------------------

WINDOWS RESELLER ONERISI OLAN VARMIII???????????????
NATRO DIŞINDA...
ÖNERİSİ OLAN SAYGIDEĞER ARKADAŞLARIMIZ YARDIMCI OLURMUSUNUZZ..

MultiPHP

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"ticari kaygıları olmayan" böyle bir firma var mı acaba??
Böyle bir kaygısı olmayanlar zaten dediğiniz gibi zırt pırt kapanır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5