İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reseller Satışı Yapan Arkadaşların Dikkatine

Arkadash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar başımdan geçen bi hadise olduğundan dolayı burada paylaşmak istedim. Belki buna dair birşeyler yazılmıştır ama göremediğim için yeni başlık açma ihtiyacı hissettim.

Konu reseller hosting satarken deneme süresi verdiğimizde yaşanan bir sıkıntıdan ibarettir. Bi arkadaşımıza reseller hosting satıp 1 hafta herkese verdiğim gibi onada 7 gün deneme süresi vermiştim. Ama arkadaş bu deneme süresi boyunca bi kaç satış yapmıştı daha doğrusu 8 tane felan hesap açmıştı ve bir kaç gün msn ye uğramadığını farkkettim ve o zaman zarfında bi arkadaş benimle msn yolu iletişime geçip bi sorununu dile getirmeye calıştı. ama müşterimin olmadığını farkettim. ama arkadaş senin nslerini kullanıyorum nasıl olur diyince kontrol ettiğimde hesabın bizim serverda acıldığını gördüm.Reseller sattığım arkadaşın piyasadan kaybolduğunu farkettim. Ve kişilerin mağdur olduğunu bizzat kendi gözlerimle gördüğüm için sizinle paylaşmak istedim. Benim bu konuda yaptığım hatayı sizinde yaşamamanız için reseller hosting deneme süresinde domain limitini 1 yada 2 ile limitlendirmenizi tavsiye eder piyasadaki sahtekarlarada fırsat vermemiş oluruz. Bu durumda alternatif düşünceleri olan varsada bizimle paylaşmasını rica ediyor bu yazıya zaman ayırıp okuduğunuz için teşekürlerimi bildiriyorum.

hostingyardim.com

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Oncelikle cok gecmiş olsun.Deneme icin max 2 olması lazım.Hatta bu yazıyı bile silmek lazım cunku bu yazıyı okuyan cakallar daha bu yontemden haberi olmayan iyi niyetli kişilere karsı kullanabilir

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Deneme reseller değil normal hesap bile vermem veren yerlerde çalışmayın derim.... Düşünün bir apartmanda kiracısınız ve ev sahibiniz tüm apartmanın sahibi. Boş dairelere haftalık deneme için ücretsiz kiraya veriyor. Sizin apartamandaki güvenliğiniz ve huzurunuz tehlikeye atılmış oluyor. Bu tür şeyler yanlıştır...

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Deneme süresi saçma geliyor bana zaten.Çok mantıksız birşey.Neyin denemesi yapılıyor anlamıyorum.Eğer hız denemesi yapılacaksa referans sitelerde dolaşılır hız tespit edilir.Kontrol panel denemesi yapılacaksa internette milyon tane CPanel demosu var.Girilir o test edilir.Deneme hesabıyla başka birşey de test edilmez.Deneme hesabı güven de vermez.Yani deneme hesabı açan kişi güvenilirdir diye bir kural da yok.Bence insanlar hizmetlerini başka yollarla ıspatlamalı.

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
deneme süresi verirseniz olacağı budur :) deneme süresi isteyen kişi parasını öder bir aylık deneme yapar :)

L

LifeNIC~

Misafir
Öncelikle geçmiş olsun, eğer test hesabı açacaksanız paneliniz cPanel/WHM ise seçeneklerde hesap açmayı aktif etmeyin başınız ağrımasın.

Test hesabı demek zaten sunucu kaynaklarını test etmek değil midir? Hesap açıp kapatamasınlar sorun değil. Bu arada satış yaptığı müşterilerede ücretsiz hizmet vermek zorunda değilsiniz. Hesapları kapatın, açıklamanızı müşterilere yapın satıcı ile kendileri uğraşsın, yinede herşey size kalmış.

Arkadash

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten burda benim anlatmak istediğim şahsım adıma hiç bi zararım olmadı kesinlikle.

Arkadaşlardan istediğim böyle sahtekarlara fırsat verilmemesi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5