İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

resim sitesi teknik bilgi

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,

bir resim sitemiz var ve siteye yerlestirmek icin elimizde 1000 tane resim var. bu 1000 resimi ayni anda 480 * 360 boyutuna getirmek istiyorum, hem dosya boyutu azalsin diye, hemde resimlerin boyutu standart olsun diye.

bunu yapmanin kolay bir yolu var midir?

herhangi bir editor program ile halledilebilir mi?

tesekkur ederim.

iyi calismalar

B

Baria

Misafir
thumbnail özelligini kullana bilirsin google da araştır birşeyler elde edebilirsin eyer php bilgin yok ise anlamanda biraz zorluk yaşaya bilirsin.

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php ile ilgisi yok yapmak istediğim şeyin, ben resimleri siteye koymadan bilgisayarimda yeniden boyutlandirmak istiyorum. hepsini standart boyuta cevirmek istiyorum. ama sorun resim sayisinin fazla olmasi. o sebepten dolayi toplu halde cevirmem gerekli.

B

Baria

Misafir
anladım benim dedigim biraz daha farklı :) sory aradıgın programı bilmiyorum

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşım Photoshop ile yapabilirsin, Photoshopta window > actions penceresini aç, new actiona tıkla bir isim ver. Kayıta başlar sonra resimlerden birisini aç istediğin boyuta getirip kaydet ve kapat. Daha sonra action penceresinde stopa bas.Yeni bir aksiyon kaydetmiş oldun.

File > Automate > bath yolunu izle açılan pencerede kayetmiş olduğun actionu seç, resimlerin bulunduğu kaynak klasörünü ve kaydedileceği klasörü seçip tamam de. Sonra git bi çay iç, sen gelene kadar halleder.

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
metadige' Alıntı:
Photoshop ile yapabilirsin, Photoshopta window > actions penceresini aç, new actiona tıkla bir isim ver. Kayıta başlar sonra resimlerden birisini aç istediğin boyuta getirip kaydet ve kapat. Daha sonra action penceresinde stopa bas.Yeni bir aksiyon kaydetmiş oldun.

File > Automate > bath yolunu izle açılan pencerede kayetmiş olduğun actionu seç, resimlerin bulunduğu kaynak klasörünü ve kaydedileceği klasörü seçip tamam de. Sonra git bi çay iç, sen gelene kadar halleder.

ne diyebilirim, onlarca kez teşekkür ederim. çok sağolun :)

sessizliktr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
r

metadige' Alıntı:
Photoshop ile yapabilirsin, Photoshopta window > actions penceresini aç, new actiona tıkla bir isim ver. Kayıta başlar sonra resimlerden birisini aç istediğin boyuta getirip kaydet ve kapat. Daha sonra action penceresinde stopa bas.Yeni bir aksiyon kaydetmiş oldun.

bu teknikle bütün resimlerin üzerine imza da atabilirmiyiz? siteismi.com

metadige

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
sessizliktr' Alıntı:
bu teknikle bütün resimlerin üzerine imza da atabilirmiyiz? siteismi.com

tabii ki yapabilirsin, fakat unutma ki bunu kendi bilgisayarında yapıyorsun. Eğer direk internet siten üzerinde upload edilen resimlerin üzerine yapacaksan misal php de gd kütüphanesi ile de kolaylıkla yapabilirsin.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5