İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Resim Yüklemeleri

soulfather

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar ben acemiyim bu wordpress konusunda hostingim de sınırlı kullanıyorum şimdi öne çıkarılmış görsel eklerken dosya seçip resim yuklüyorum yanlız ftp bakıyorum kabarmış gitmiş birde baktım ki 1 resmin bir sürü formatını yuklemiş bunu nasıl kapatabilirm acaba sadece resmin orjinalini yuklesin... tek halde yani..

ftp 100*100 300* 300 gibi olmasın..

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Wordpress kendine ait bir özelliği bu resimleri önbelleğe alıyor bu şekilde hızlı görünmesini sağlıyor. Bunu kapatabilirmisiniz bilmiyorum. Fotoğrafları yüklerken boyutlarını iyi optimize edin.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
bu sorun bende de var, çözemedim henüz

wdr.leo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Wordpress dosyalarını açıp ilgili fonksiyonlardaki yerlerin silinmesi ve boyutların değiştirildiği kısımlarda sabit boyut linki yazdırılıp img taglarına width height özelliği atanıp şekillendirilmesi sağlanmalıdır.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
bazı sitelerde yapmıyor ama bunu, wordpressin böyle bir özelliği olması çok saçma

fatyh

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
muhtemelen wordpress yüklediğiniz görseli yeniden boyutlandırıyor. bu yüzden öne çıkmış görsel olarak kullanacağınız dosyanın ideal boyutlarını test etmeniz ve sonrasında sürekli o boyutlarda yüklemeniz gerekiyor. örn: 590x150 gibi...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
ben anlayamadım bu işi, öyle yaparsam tekrar boyutlandıracak

kulturelbellek

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
32
Ne yaparsanız yapın bu şekilde çıkacaktır. Bunu kapattığınızda resimler görünmeyecektir. Ayrıca bu boyutlandırma çok ama çok az yer kaplıyor bence bu kadar takmayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5