İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Resimleri zip leyip indirtmek

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
link e tıklandığında benim seçtiğim resimlerin ziplenip indiripmesini nasıl sağlayabilirim php ile ?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
bu pek işime yaramaz sanırım bir kişi için yapılmış sanırım 50 kişinin birden resim.zip yaptığını düşünürsek :baya bir karışıklık çıkabilir.

Cebbar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
normal bir resim için geçerli ise resmi normal olarak yayınla siteden link 'ede önceden resmin ziplenmiş ve sitene upload ettiğin zip dosyasını göster kişi Direk link 'e tıkladımı zipli şekilde download eder. eğer 100 resim arasından sadece seçtiğin bir kaç resim otomatikman ziplenecek diyorsan belirtirsin ona göre birşeyler ayarlamaya bakarım.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
resimler.zip yerine random bir isimlendirme yaparsın, karışıklık falan kalmaz ortada :)

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
resimler.zip yerine random bir isimlendirme yaparsın, karışıklık falan kalmaz ortada :)

O zamanda boşuna boşuna dosya oluşmuş olur :) klasörde diyelim 10 bin tane resim var. İçiden 10 tanesini seçtiğimde sistem indirtmeye başlıyacak. Zip dosyası oluşturmadan bunu yapan bir sistem yokmudur. Yani 10 resmi pc ye gönderirken zip olarak gönderen. Mysql in yedeğini filan alıyoruz ya biz mesela ordada ilk önce serveramı kayıt ediyor dosyayı ?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
şöyle yapabilirsin, dosya isimlerini mktime(); ile adlandır (bahsettiğim random yerine). bitanede crontab oluştur, mktime ile zamana baksın, 1 saat önceki zamanı bulsun unix cinsinden ve o sayıya eşit/sayıdan küçük .zipleri silsin.

aklıma başka mantık gelmiyor. :) kolay gelsin.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
O zamanda boşuna boşuna dosya oluşmuş olur :) klasörde diyelim 10 bin tane resim var. İçiden 10 tanesini seçtiğimde sistem indirtmeye başlıyacak. Zip dosyası oluşturmadan bunu yapan bir sistem yokmudur. Yani 10 resmi pc ye gönderirken zip olarak gönderen. Mysql in yedeğini filan alıyoruz ya biz mesela ordada ilk önce serveramı kayıt ediyor dosyayı ?

zipleri temp klasoru icinde olustur her yeni istekde 30dk once olusturulmus dosylari sildir.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bu konu benim de ilgimi çekiyor. Çözüm bulabildin mi Ozcan?

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
yok siteyi satmıştım :) çözüm bulamadan. Sattıktan sonrada uğraşmadım.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Teoride aklıma şöyle birşey geliyor ama,

PHP'de fonksiyonlarla konsol komutları kullanabiliyoruz..

Resim adı - Üye adı - Tarih/Zaman damgası şeklinde kişiye özel download gerçekleştirip yine @Loi'nin de yaptığı şekilde cron a bağlayıp 30 dk. sonra veya downloadın hemen ardından silmek.

Zip nasıl yapılıyor, bilmiyorum ama .tar.gz formatında yapmak şöyle:

tar zcvf (PHP ile buraya resimadını-üyeadını-tarihsaati__yazıyoruz).tar.gz resim1.jpg resim2.png resim3.png

Kişi ise paranteziçi.tar.gz şeklinde download edebilir.

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ziplemenize gerek yok dosyayı jpg olarak da direk indirtebilirsiniz.

resim.php
PHP:
$file=$_REQUEST['file'];
header("Content-Disposition: attachment; filename=" . urlencode($file));   
header("Content-Type: application/force-download");
header("Content-Type: application/octet-stream");
header("Content-Type: application/download");
header("Content-Description: File Transfer");            
header("Content-Length: " . filesize($file));
readfile($file);

resim.php?file=abc.jpg dendiğinde abc.jpg dosyasını otomatik olarak göstermek yerine indirtecektir.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
biz 5-6 tane resimden bahsediyorduk ceaser buda bir çok kişinin işine yarayacak kod.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi