İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Resimli: Yandex e Sitemap Ekleme

hrunymaz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Normal url submit sayfasından kaydedince çok çok yavaş indexliyor, ingilizce bir sitemin sadece 3 sayfasını indexledi, diğerleri de aynı durumda.

Bence normal bir durum. Google kadar gelişkin parametrelere sahip değildir sanırım. Bu nedenle indexleme hızı düşüktür. Yakın zamana kadar yahoo ve bing de çok yavaştı. Yeni yeni hızlandılar. Ki hala hiçbiri tarama anlamında google robotları gibi çalışamıyor.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
.ru uzantılı domainlerden hitler geliyor. Bazı aramalar Türkçe. Rusya'daki Türkler yapıyor bunu sanırım.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Evet pigeon. En doğru şekli budur. Disallow yaptığın linkler de olsa en alta tek satır sitemap linki gelecek. Bir kaç sitemap varsa hepsini alt alta eklemek gerekir.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Rica ederim. Problem yaşayan olursa bana yazabilir.

Partizano

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yabancı Hit isteyenler için bulunmaz kaynak... Elinize sağlık.

hdfilm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yandex google den çabuk index aldı ekleme yapmadan hemde googlenin 2 kate fazlasını indexlemiş

ChuckNorris

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
faydalı bilgiler teşekkürler, umarım yandex türkiye iç piyasasında da etkili olur.
ayrıca özellikle rusyanın ve kril alfabesi kullanan diğer ülkerin vatandaşlarının türkiyeye en çok ilgi duyan ülkeler olduğu göz önüne alınırsa, doğa,seyahat,ulaşım,tarih,sanat,kültür,turizm içeriği barındıran siteler için güzel bir nimet olacağı aşikar. site açıklamalarınada 2 kelime rusça eklenebilir belki :)

judgeofnight

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok iyi oldu bu yaa :) yalnız benim sitem joomla olduğu için sitemap.xml dosyası oluşmadı xmapten xml dosyasını gönderdim. Ask.com da yapamıyorum. farklı bir önerisi olan var mı joomla için ? :)

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Joomla siteleriniz için de sitemap.xml oluşturup kayıt işlemini yapabilirsiniz.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
yok ben onu oluşturup yandexe kayıt ettirdim ama ask.com da sitemap.xml istiyor.

Joomlada xmap bileşeniyle sitemap yapılabiliyor fakat uzantısı bu şekilde olmuyor.
şeklinde çıkıyor.

Yardımlar ve bilgi için teşekkürler eif ;)

Bende sitemap.xml diye çıkıyor. Joomla sef kullanıyorum. Jcrawler diye bileşen vardı yanlış hatırlamıyorsam. En kötü ihtimal bir sitemap programı ile taratıp sitemap.xml diye de root dizine yüklenebiliyor.

prkontrol.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar yandex e ping ile site haritası gönderebiliyor muyuz? Ben site haritasını ekledim ama bir aydır indexlemedi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5