İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Restore session

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Firefox un bu Restore session olayina hayranim, super.

Noxious

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bende çok seviyorum bu özelliği :)
çok işime yarıyo bilgisayar restart atınca hangi siteyi geziyordum diye aratmıyo :)

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
biraz ingilizce fakiri olarak sanırsam bu istem dışı bir kapanmadan sonra sitelerin yeniden açılıp açılmamasını soran özellik oluyor ( oturumu kurtar ) : )

bencede çok faydalı birşey çok sıkça başıma geliyor. Elektirik kesilmese bile işyerinde elektrik ile sıkça uğraşıldığı için sigortalar süreli atabiliyor

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
böyle bir olay için konu açtığına göre iyinet sanırım çok önemli bir restore durumu söz konusu olmuş olmalı konuyu açtığın dakkalar içersinde :)

ReL4X

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu usb belleklere kurulan portable firefoxda dahada hayati olabiliyor :) Başka bir bilgisayarda açsanız bile hatırlıyor.

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
kesinlikle bende cok seviyorum kac defa elektirk kesildiğinde oturumu kurtarla girdiğim siteleri kurtardım akılımda fazla kalmıyoda girdiğim siteler :D

damAster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firefox un addons sitesinde böyle bi plugin var. Tools menüsüne "Save Session" secenegi ekliyo. Bazen kendim restart atacağım zamanda firefoxdaki siteleri saklamam gerekebiliyo. O ara Save diyorum. FF yi kapatıp actığımda siteler geliyor yine. Kullanın onu :)

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
firexun suanki tek sorunu cok fazla cpu rem kullanması onuda aşabilirseler firefox cok guzel bir web tarayıcı olcak

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bence en büyük sorunu Microsoft uyumlu olmaması.
Örnek vermek gerekirse Ofislerimizde kullanılan pekçok uygulama MS tabanlı ve sadece IE ile çalışıyorlar.
Sharepoint uygulaması IE de activex kullanarak domain login bilginizi, yani kullanıcı adınızı okuyabiliyor. Ve buna göre uygulamaya erişim izni veriyor
Bu işlemi Firefox ile yapamıyorsunuz.

Eğer firefox kendi özellikleri yanında IE desteği taşırsa, IE o zaman büyük bir darbe alır.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hdd sorunu yüzünden pc kapaninda bazen hepsini siliyor o zaman kötü oluyor.

Zar zor buldugunuz bir hdd kurtarma yazisini okurken pc kapaniyor firefox da son oturumu acamiyor cünkü oturumu kaydettigi dosya bozuluyor bununla birlikte tüm gecmis de gidiyor haydi hayirli isler :)

Ama yine de faydali, aynisi opera da da var.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
hdd sorunu yüzünden pc kapaninda bazen hepsini siliyor o zaman kötü oluyor.

Zar zor buldugunuz bir hdd kurtarma yazisini okurken pc kapaniyor firefox da son oturumu acamiyor cünkü oturumu kaydettigi dosya bozuluyor bununla birlikte tüm gecmis de gidiyor haydi hayirli isler :)

Ama yine de faydali, aynisi opera da da var.
Seninki biraz komplo teorisine dönmüş.. Bana göre firefox 1 numara. Ayrıca cok ise yarayan pluginlerde cikariyorlar. IE ölmüş ağlayanı yok.

Eglence-Siteleri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seninki biraz komplo teorisine dönmüş.. Bana göre firefox 1 numara. Ayrıca cok ise yarayan pluginlerde cikariyorlar. IE ölmüş ağlayanı yok.

Teori degil bu hafta iki kere basima geldi de ondan.

Ama firefoxtan vazgecmem. Laptopun sarji bozuktu birden tak diye kapandi 1 - 2 kere. o sirada da session dosyasi bozulmus ya da birden kapaninda kaydedemedi ve önceki oturumlar silindi.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5