İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reverse Dns Kaydı oluşturma

ceyhun81

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba;

2 tane sunucum var ve türk telekomdan c class 256 adet ip'm var. Sunucularımda nasıl reverse Dns kayıtlarını oluşturabilirim. Daha önce webmin kurup yapmıştım oldu sonradan 2 gün sonra kayıtlar kendiliğinden görünmemeye başladı anlamadım..

Bilgisi olan arkadaşlardan rica etsem de anlatsalar, yada bu konu ile ilgili herhangi bir konu varsa..

Saygılar

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ya buı reverse kaydı nedir? nerede nasıl oluşturulur. Mesela benim bir datacenterim var diyelim bu reverse dns kaydını nasıl oluşturacağım.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba eğer ip'lerinizi türk telekomdan aldıysanız aldığınız birime reverse dns kaydı yaptırmak için mail atmanız gerekiyor :
örnek ip : 212.12.12.12 reverse dns kaydı : mail.sizindomaininiz.com gibi PRT kaydı yapmak istediginizi sakın unutmayın

ceyhun81

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben 256 adet ipyi direk telekomdan aldım ve datacenter'ın bilgilerini verip yönlendirttim. Şimdi bende telekomu arayıp bu şekilde yönlendirmeli miyim?

10larca domain var her birisi için arayıp oluşturmalı mıyım?

Merhaba eğer ip'lerinizi türk telekomdan aldıysanız aldığınız birime reverse dns kaydı yaptırmak için mail atmanız gerekiyor :
örnek ip : 212.12.12.12 reverse dns kaydı : mail.sizindomaininiz.com gibi PRT kaydı yapmak istediginizi sakın unutmayın

ceyhun81

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bilgisi olan ve sunucumda nasıl oluşturacağımı bilen birisi varsa lütfen yardım etsin arkadaşlar ? :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi