İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

RewriteEngine On Tr Karakter Nasıl Yazdırılır?

T

TrueLies

Misafir
Arkadaşlar vbulletin için alltaki kodları kullanarak http://www.xxx.com/konu-adı.htm olarak görünmesini sağladım lakin bi sorun var mesela konu adı "Bende karalayayım şu tahtayı" bu http://www.xxx.com/t10928-Bende-karalayaym-u-tahtay-.html olarak gözüküyor tr karakterler yok bunu nasıl düzeltebilirim en azında ı yerine i ğ yerine g felan yazdırmak mümkün mü?

Kod:
RewriteEngine On
RewriteRule ^f([0-9]+)-([A-Za-z0-9\-]+)\.html$ forumdisplay.php?f=$1 [L]
RewriteRule ^t([0-9]+)(((-p)([0-9]+))?)([A-Za-z0-9\-]+)\.html$ showthread.php?t=$1&page=$5&pp=10 [L]

B

bedafocb

Misafir
vbulletin için bence o kadar da Rewrite a gerek yok çünkü archive adı altında kendisi html sayhfalar pluşturuyor....???

Google da baya seviyo yani bu sayfaları... :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
Bunu search engine friendly olsun diye yapiyorsan ugrasmana gerek yok, eskiden dinamik sayfalar pek indexlenmiyordu, artik indexleniyor, bu son birkac yildir degisti.
Flash i bile indexliyorlar artik.

T

TrueLies

Misafir
iyinetadmin' Alıntı:
Bunu search engine friendly olsun diye yapiyorsan ugrasmana gerek yok, eskiden dinamik sayfalar pek indexlenmiyordu, artik indexleniyor, bu son birkac yildir degisti.
Flash i bile indexliyorlar artik.

açıkcası bunu indexlemesi için dememiştim tam olarak bu şekilde yaptığımda en azından forum içinde kendi forumumla ilgili bi link verildiğinde daha anlaşılır duruyorr birde arama motorlarından gelen ziyaretçi hedefe yönelik gelmiş olucak yani showthrad=xxx yerine alakalı linki görücek

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
65
TrueLies' Alıntı:
açıkcası bunu indexlemesi için dememiştim tam olarak bu şekilde yaptığımda en azından forum içinde kendi forumumla ilgili bi link verildiğinde daha anlaşılır duruyorr birde arama motorlarından gelen ziyaretçi hedefe yönelik gelmiş olucak yani showthrad=xxx yerine alakalı linki görücek

Link icinde gecen kelimelerin sayfa icinde gecen kelimeler kadar onemi yok.
Anlasilmasi yada anlasilmamasi ayri bir konu, ornegin google da anlasilir bir link alakasiz sayfalara gidebiliyor.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi