İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Rezalet Rezalet Rezalet!! Yeter Ya

N

nothing

Misafir
bestarama.com bu gereksiz site kime ait bilen varmı arkadaşlar.. yanlız kimse girmesin sadece isme bakın..

explorerda ilk açılan sayfayı değiştirme yada boş kullanma özelliğini tamamen kitliyor ve hep bu site kalıyor ayrıca yine explorerda yazdığınız herhangi bir sayfa direk bu sayfaya yönleniyor geçen haftalarda konuşulmuştu "dopdolu.net" in yaptığı olay sanırım ve nerden geldiğinide bilmiyorum.. herhangi bi siteden geliyo olabilir çünkü ben böle siteye girdiğimi hatırlamıyorum..

adam ayrıca şöle bişeyde yapmış :

Girmek Istediniz Siteyi Yazin: kutuya siteyi yazıyorsunuz ve gittiği yer direk updated...

böle gereksiz bişeyi neden yaparlar rezillik bu ya... birde bunu nasıl kaldırırız windowsun içine baktım fakat buna ait bi dosya bulamadım

rezalet rezalet rezalet........

H

hknylmz

Misafir
exploit kod ile bulaşmış sana.
Xp yüklü ise Sp2 yamasını kurunca bu tür şeyler kolay kolay bulaşmaz.
Yoktur un verdiği programla temizlik yapabilirsin.

N

nothing

Misafir
evet o programla temizlik yaptım yanlız scan yaptığımda listelenen bütün programları sildim sanırım..
bu programla yapılması gereken bumudur.. yani listelenenlerin hepsini silmek

ayrıca teşekkürler

S

sevdik

Misafir
slm

yeni okudum mesajini arkadasim demin cafemden bir pc ye bulasmis ben soyle sildim

başlat tan çalıştır a gir orda cıkan kutuya "regedit" yaz acılan sayfada "Düzen" bölümü var orda bul a tıkla oraya "bestarama" yaz cıkan sonuclara bak ordan sil sonra sıra sıra arat temizle

silenceofdarkness

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
spyware doctor download.com dan bulabilirsiniz süper birşey seeq and destroy prensibi ile calişiyor tavsiye ediyorum

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu densizligi ilk yapan elemanın adı jack diye biri.
onun adı ile anılıyor.hijackthis programını çalıştır.scan yap sonra bestara yazanları işaretle sonra fix yap hepsi bu.
başka şeyleri kaldırırsan bilgisayarın çökebilir.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
bestarama.com bugun iyinet'e basvurmus, bu mesajlari gorunce listeye almaktan vazgectim.

sitemedya

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"microsoft antispyware" özellikle sistem içinde belirli yerlere müdahale edilmesi sırasında (registry, startup vs) uyarması, engellemesi ve rollback yapabilmesiyle güzel bi program. tavsiye ederim.

N

nothing

Misafir
yoktur' Alıntı:
bu densizligi ilk yapan elemanın adı jack diye biri.
onun adı ile anılıyor.hijackthis programını çalıştır.scan yap sonra bestara yazanları işaretle sonra fix yap hepsi bu.
başka şeyleri kaldırırsan bilgisayarın çökebilir.

dostum ben o listede ne varsa sildim pc ye bişey olmadı çökmedi ancak sanırım fazladan bişeylerde silmişim küçük problemler var şuan.. ama önemli değil halledicem onları..

tavsiye ettiğin program gerçekten iyi asıl sorunu; yani bu bestarama.com rezaletini halletmiş bulunuyorum.. çok teşekkür..

T

TasarımMania

Misafir
bestarama.com a benim kuzenimde girmiş,düzeltene kadar canımız çıkmıştı. Halbuki çok kolaymış.....

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu gibi siteleri kazanc sagladiklari yere sikayet etmek mantikli olurmu? yani updated da arama yaptırıyor sanırım updated da bu sekilde kazanc saglamak legal mi?

Anyone

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Al ya..

listemden günde 500 adam alıyor kod var diyor. kod olsa neden heryerde üyeliğim taş gibi dursun ve webserviste ilk20 deyken. lütfen kapatalım su kod olayını.. trojen dediğiniz aslında updated com un otomatikmen toolbarını indirmekTİ. ben ordan para kazanıordum. ama şimdi yok.. parayı oderse değişik yontemler düşünürüm ama aynısını yapmam cunku sizler herşeyi yanlış biliorsunuz .hta kullanmayı bilmeden laf veriorsunuz
----------------------------
www.dopdolu.net derdi olan msnime gelsin açıklama yapayım. Atıp tutmayalım arkadamdan. kaç kişiyle msnde konuştum bunun yuzunden bitanesi haksız bulmuor. ama sen hala dopdolunet anasayfa kitlior dior.. kitliorsa git webservis locationa bak. webservisim açıktır herkes refererımı gorebilir. lütfen keselim sitemdeki trojen olayını

T

TasarımMania

Misafir
Bu kadar adam bir şey bilmiyor, bi sen biliyorsun yani öyle mi...

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı siteye bende kapıldım. ama verilen adresten kullandım hiç bir şeye gerek kalmadı. anti deterjan gibi.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
hahah link100.net unutma bir zmanalar sneind ebu başlangıç sayfası olayı vardı sitendne :p

N

nothing

Misafir
" Anyone " ben seni kastederek açmadım bu konuyu sadece örenek verdim senin sitende ondan farksız değil diye.. sadece bitek farkınız var sen explorer özelliklerinde boş kullanı kitlemiyorsun ama internete her girdiğimde nasıl oluyorsa senin siten açılış sayfasına gelip yerleşiyor, windowsun içinde "bilgisayarınız düzgün çalışıyor " falan gibi bir dosya oluşuyor ve o allahın belası dosyayı belki 500 kere sildim ama silinmiyor anladınmı? her kes hijack veya tarzı programları bilmek zorunda değil..

şimdi buraya çıkıp kapatalım konuyu ben bişey yapmıyorum dersen sadece kendini kandırmış olursun

Heraklitos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin' Alıntı:
bestarama.com bugun iyinet'e basvurmus, bu mesajlari gorunce listeye almaktan vazgectim.

iyinetadmin bu davranışın için teşkür...
baya bir gelişme var....

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5