İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Rıdvan Dilmen'in ilginç penaltı golü

Swan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
KURAL 14 - PENALTI VURUŞU
Yöntem
• Oyuncular bu kural doğrultusunda pozisyonlarını aldıktan
sonra hakem penaltı vuruşunun yapılması için işaret verir.
Vuruşu yapan oyuncu topu ileri doğru vurmalıdır,
• Vuruşu yapan oyuncu, top başka bir oyuncuya dokunmadan
önce topla ikinci kez oynayamaz,
• Top, vuruş yapılıp ileri doğru hareket ettiği anda oyundadır.

Kendi yorumum ;

Tanju topu ileriye doğru yavaşça bıraktığı anda Rıdvan toptan 9.15 mt uzaktaysa ve Tanju dokunduktan sonra topa hamle yapıyorsa bence gol geçerlidir.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
oyuncu topa vurduktan sonra top ya gol olur ya kaleciden veya direkten döner yada auto gider diye değiştirilmişti.

Swan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ne zaman değiştirildiğine dair bir belge var mı acaba merak ettim. Çünkü tff.org'ta ân itibariyle yayınlanan kurallarda göremedim.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
ntv spor u yada spormax i seyrederken Ajax ın attığı penaltı golünü gösteriyordu kruff mu ne atmıştı. Böyle 3-4 gol atınca kural koyuldu diyordu spiker. paslaşarak vuramaz gibi bir şey diyorduç

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu gol doğru, bunun bir örneğini yurt dışında görmüştüm bir yerde denk gelmişti.
Örnekleri var..

Squealer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama spiker gol değil olmaz diyor. Acaba öyle derken kast ettiği şey süper lig'de böyle kullanmazlar mı acaba?

draga

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Spikerin bilgisizliği, açık ve net söylüyorum %100 goldür. Yurt dışında resmi maçlarda böyle gol örnekleri var.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5