İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ringofonun Kdv Kesintileri.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Evet arkadaşlar ringofonun ve garantiarkadaşın kdv kesintileri.

Bu ay ödeme yaptılar ve 1-30 kasım ödemesini yaptılar ve gelen ödemeye baktıgımda vergi kesintisinin cok cok üst dereceye geldiğini gördüm

Sitelerine girdim ve gelir paylaşım sayfasındaki acıklama gözüme çarptı.

Gelir Payi tutarlarina %18 KDV dahildir.
Fatura tanzim edemeyen is ortaklarinin birim ucretinden, stopaj odemesi nedeni ile, %15 kesinti yapilmaya devam edilecektir.

Arkadaşlar bunu herkese uygulamıyor gelir düzeyi yanai kazancı aşırı 4 rakama cıkmayan ve kesintielrden ses cıkarmıcak kesimlere diye düşünüyorlar. ( şahsi fikrim )

Şimsi soruyorum size arkadaşlar Gelir Payi tutarlarina %18 KDV dahildir demişler güzel hoş demek oluyorki sen fatura kessende kessmesende bu %18 senden vergi amaçlı kesicek. ve sana bu %18 kesinti için fatura ibraz edecektir.

Bu stopaj ve gelir pusulası nedir herkes bilir fatura kesemeyen kişiler için şirkette vergi kaçırmaya önlem amaçlı gider gösterilip kesilien fatura bunun kesilmesi fatur akesmeyen kişi için dogal bir şey.

ama benim anlamadıgım olay benim hesabımdan %18 vergi %15 stopaj diye para kesiyorsun %18 kesilen kısım için bana neden fatura ibraz etmiyor sordugumuz zaman devlet kesiyor dicek ben nereden bileyim %18 devlete ödediğini

Bir markete gittiğinizde ürün satın alıyorsunuz ve size karşılıgında fiş veriyor % vergi kesinti amaçlı peki size diyorlarmı beyfendi biz size %18 fiş kestik ama sizde bana fiç vermek zorundasını yok veremesseniz %15 de spotaj kesicem su kadar daha fazla para vereceksin diye bir mantık varmı.

%18 kdv kesemeyen kişiden zaten %15 gider pusulası kesiyorsun buda %18 yerine gecen bir şeydir benden extra %18 niye kesiyorsun böyle bir mantık varmı size soruyorum arkadaşlar.

bu gecen itibaren bütün bannerlerı kaldırıyorum.

hiç bir yerde 2 tane vergi kesildiğini görmedim.

mircalem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet iki kesinti yapılıyor. bende bugun ödeme alınca farkettim. ikinci yüzde 15 kesintiyi anlayamadım açıkçası

J

Jamais

Misafir
http://www.ringofon.com/affiliate/gelir.php adresinde ilan edilen gelir payi tutarlarimiza %18 KDV dahildir.

Fatura kesebilen Is Ortaklarimiz, KDV dahil olarak ilan edilen gelir payi tutarlarimiz uzerinden duzenleyecekleri fatura ile gelir paylarini kesintisiz olarak tahsil edebilirler.

Fatura kesemeyen Is Ortaklarimizin gelir payi odemeleri ise, ilan edilen gelir payi oranindan once %18 KDV dusulup (Gelir Payi Tutari / 1,18) kalan miktardan da, fatura tanzim edemeyen Is Ortagimiz adina sirketimiz tarafindan stopaj yatirilmakta oldugu icin %15 kesinti yapilarak odenmektedir.

Toplam 100 ABD$ tutarinda gelir payi orneginden ve 1 ABD$ = 1.26 YTL paritesinden hareketle;

GELIR PAYI TUTARI : 100,00 ABD$
KDV HARIC : 84,75 ABD$
%15 STOPAJ KESINTISI : 12,70 ADB$
NET GELIR PAYI : 72,05 ABD$ X 1.26 = 90.78 YTL

hesabi dogrudur.

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence hiçbir haksızlık yok bu durumda.

KDV her fatura kesiminde devlete ödenen vergidir.

Orda fiyatlara kdv dahildir. Eğer fatura kesmez isen bu kdvyi düşmek zorunda.

Sonra kalan paradan ise %15 stopaj parası kesecek. Bu da yasaldır kesmek zorundadır.

Sonuç itibari ile hiçbir yanlışlık yok.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bana göre yanlış bir tutum ilk defa bir sponsprla çalışmıyoruz. benim ilk defa başıma gelen bir şey %18 + %15 kesinti biz ürün satan degil ürünü satışında aracı kurumuz yanai ürünü alan müşteri biz degiliz aldıgımız ürün degil.

neyse konuyu uzatmaya gerek yok ben şahsi fikrimi söyledim ben bu kesintilere karşıyım ve bu ay hesabımı kapatıcam tabai içerdeki param gene vergilerden kalırsa kalan paramıd alaıp hesabı kapatıcam.

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kesintileri kendi keyiflerine göre yapmıyolar. Herşey yasalar çerçevesinde.

Ben kendim fatura kesebiliyorum ve kestimde.

Ben panelde ne kadar varsa o kadar alıyorum ama kendim gelen paradan %18 devlete ödüyorum.
Ayrıca kalanında %15 gelir vergisi ödüyorum aynı hesaba geliyor.
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın lütfen

aslano

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boşverin bundan sponsor olmaz tüketiciyide yanıltıyolar bedava ucuz deyip kontürleri içiyolar değilmi?

deviL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ringofon reklam vermeye başladıgı günden itibaren hep %33 kesinti yapıyordu, okadar aldık paraları yedik yedik, bu aymı anladık %33 lük kesinti yapıldıgını ? :D

ben aldım paramı, ringofon un hesabında yazan hesap numaranıza yatıyor paranız. Aracıyla aldıgınız hesaplarınıza yatmıyor

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Aralık 1'den itibaren ben de ringofon ile çalışmayı bıraktım bundan sonra çalışmam da anamıyorum herkes iş ortaklarının gönlünü hoş tutmaya çalışırken bunlar sürekli terslik çıkarıyorlar bugün ad.gen.tr'den yazan telefonu aradım ordan oraya ordan oraya 4 yere yönlendirdiler 4. yer de meşgule aldı lanet olsun sizin gibi sponsora.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5