İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Robots.txt

marquis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar robot.txt lerinizi kontrol edin. en son indexleri infosu silinen sitemde, böcek uzun zamandır girmiyordu. sitemap ekledim. sitemap hata verdi ve baktığımda robot.txt olmadığı içinmiş.

en azından robot.txt dosyasında aşağıdakiler olsun.

User-agent: *
allow: /

not:böcek herşeyi indexlesin demektir. admin panelinizi indexletmemeniz önerilir.

İlgililere duyurulur.

marquis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitenin kısa zamanda doğru indexlenmesini istiyorsan sitemap çok iyi. bu arada başlıktaki gibi robot.txt değil robots.txt olacaktı. özür.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben sevmiyorum açıkçası böyle seyleri. Indexleneceği varsa indexlenir zaten, kaliteli backlink'in sitemap'ten bin kat yararlı olacağını düsünüyorum.

marquis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orası ayrı bir konu. Siteye minimum 5 pr6 backlink verdinmi zaten google indexliyor. Ama şu çalkantılı günlerde eski kuralları bir kenara koymak lazım. Google 'ın ne yaptığı belli değil...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eski kural değil ki bu, eski köye yeni adet. Ben neden sitemdeki sayfaları/yenilikleri Google'a bildireyim ki? Çok meraklıysa 1 numara olmaya gelip kendisi baksın düzenli olarak. Bu yüzden hiç uğrasamam açıkçası sitemap ile falan, isterse gelmez isterse gelir.

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bende seiyorum yahu Site Map olayını ... Yani kodlama bilgim falan yok düz html yapabiliyorum o da kendime :D ve sitemap kesinlikle koyuyorum..

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
ne robots, ne de sitemap hiçbir sitemde hiç olmadı.

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben ne sitemap i takarim ne robots. Ayrica sitenin indexlenmesi icin bir tane Pr 4 siteden link alman bile yeterli.
Bazi konulari sizler kendi kendinizi iyice cikamazsa sokuyorsunuz. Unutmayin sonucta bu botlarida insanlar programliyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Kimi sitelerde gerekebilir, arama motorları için yapılacak herşeyi bir koz olarak görürüm ben kimi 1 puandır kimi 60 puan... 1 puanda olsa doğrusu vazgeçmek istemem ben.

marquis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sözüm indexleri silinen , infoları silinenlere. Benim bir sitede silinmişti. Sandbox olabilir. Ama sitemap ekleyince robots.txt hatası veriyor. Belki buda google 'da yeni birşeydir. Biliyorsunuz bilmesenizde hissediyorsunuz işte googleda birşeyler değişiyor şu dönemlerde.

ResSam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orası ayrı bir konu. Siteye minimum 5 pr6 backlink verdinmi zaten google indexliyor. Ama şu çalkantılı günlerde eski kuralları bir kenara koymak lazım. Google 'ın ne yaptığı belli değil...

şu kırmızıyla belirttiğin yer gerçekten de önemli ;) google bu aralar ne yapıyor anlamış degilim, dogru dürüs içeriği olmayan bir sitemde 8000+ index gördüm, üstelik link değişimi v.s hiç birşey yapmadım sadece birkaç topliste ekledim.
ama link değiştiğim siteler yerinde sayıyor :) Google strateji değiştiriyor gördüğünüz en ufak değişiklikleri yazmaktan çekinmeyin arkadaşlar yoksa sonumuz vahim.

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
google bu aralar sapıttı ne yapıyor anlamış degilim.

marquis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
robots.txt hatası aldığım siteleriniz varsa google amcamız aşağıdakini önermiş.

Tarayıcınıza nasıl erişim veririm?

Tarayıcımızın sayfalarınıza erişmesine izin vermek istiyorsanız, bunu diğer botlara izin vermeden de yapabilirsiniz. Aşağıdaki iki satırlık metni robots.txt dosyanızın başına eklemeniz yeterlidir:

User-agent: Mediapartners-Google*
Disallow:

marquis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
robots.txt hatası ile 1-2 aydır siteme uğramayan örümcek efendi googledaki sitemapimi uçurdukdan 2 gün sonra siteye geldi , bilgilerinize

aLLy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw hep takıldıgım bir yer
robot.txt mi
robots.txt mi ? :S

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merlin, zanza ve pigeona katılıyorum, kullanmıyorum bende, ama robots.txt lazım herhalükarda..

forumetki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
allow: /

böle yaptığımızda mı olcak benimki şuan böle

Disallow: ajax.php
Disallow: attachment.php
Disallow: calendar.php
nasıl yapim :S:S

bizLeRLePaYLas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet ben robots.txt kullanmıyordum ama son 1-2 haftadır kullanıyorum bu işe yeni başlayanlara robots.txt öneririm :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5