İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Rss Nedir? Nasıl Kullanılır Anlatım

sanalcafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
RSS , seçeceğiniz haber, makale ve mesaj kaynaklarındaki yeni yazıların başlık ve özetlerini, sizin için biraraya toplayan bir standartdır. RSS "Rich Site Summary" (Zengin Site Özeti) kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır. Kullanım kolaylıklarından ötürü "Really Simple Syndication" olarak da ifade edilmektedir. Bu özelliğe sahip web siteleri size sitenin özetini de sundukları için, siteyi ziyaret etmeye gerek kalmadan yeni yazılardan haberdar olabilir, bu yazılar hakkında kısa özet bilgileri ya da yazının tamamını okuyabilirsiniz.

feed-icon.gif

RSS linklerinden faydalanabilmek için bir "RSS Okuyucusu" da kullanabilirsiniz. Windows platformu için FeedReader programını, Mac platformu için NetNewsWire programını tercih edebilirsiniz

FeedReader programını buraya tıklayarak ücretsiz yükleyip, RSS dünyasına merhaba diyebilrsiinz:)
FeedReader Programını nası kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız resimli anlatım için tıklayın
Not : Programın Türkçe arayüzü var çok işinize yarayacak:)

Bunun dışında bi de Igoogle var, Google ın kendi arama motorunu kişiselleştirirek ana sayfanız yapmanızı istiyor
Benim ana sayfam sanalcafe olmasına rağmen (başka ne olabilir ki?) igoogle `a sürekli girip bakıyorum
Igoogle `ım şu şekilde:
Resmin Orjinali : http://www.sanalcafe.com/images/forumicin/rss1.jpg

FeedReader Programını nası kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız resimli anlatım için tıklayın

Berk KUŞAKSIZ

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5