İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sabreden derviş muradına ermiş-Türk Ata Sözü

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
İki kişi var elimizde, Ahmet bey ile Ayşe hn, sene 1986, İMKB yeni açılmış, ayrıca Ford Fabrikasıda ilk yerli üretim ford taunus arabayı üretmiş...

ahmet bey 1986,te ford arabasını $7,100,-USD,ye alıyor, ahmet beyin komşusuda aynı arabadan alacak ama, fikir değiştirip, İMKB den , ford hissesi almaya karar veriyor , ayşe hn. da, $7,100,-USD lık ford hissesini portföyüne atıyor..

bugünkü tarih itibarıyla, ahmet bey arabasını satmaya karar veriyor, çok temiz baktığı, yüzbinlerce yol yapıp gezdiği ford arabasını $5,000,-USD ye satıyor , yani 2100dolar zarar ama 22 sene taksi parası ödemiyor ve kendine göre kar etmiş oluyor ,

peki ayşe hn, bugün ford hisseleri sattığı zaman ne kadar eline para geçiyor, tahmin edin , edin hadiii; neyse söyleyim

tamı tamına $2,591,000,-USD(ikimilyonbeşyüzdoksanbirbinDolar)...
yatırıma bakın,

haber detayı:http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/GaleriDetay.aspx?cid=6254&p=1&rid=4369

bende diyorumki bizlerde bugünlerimizde ileriye yatırım yapalım ve güzel domainleri toplayalım, çocuklarımıza güzel bir miras bırakmış oluruzz.. ne dersiniz :)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şimdi bu hikayede biz hangi roldeyiz onu anlamadım? Ahmet bey araba alıyor, Ayşe hanım hisse. Biz alan adı alıyoruz. Ne yani, alan adı hissesi mi alalım? :D

Şimdi haberler;
"Bugün yahoo.com'un hitleri 150.000 kadar düştü, parasını yahoo.com'a yatıranlar zarara uğradı. IMKB (Internet menkul kıymetler borsası) yetkilileri, "Yatırımınızı Youtube'a yapın, aptallık etmeyin" dedi."

:p

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
artık dedeler arsa yerine domain ev yerinede hazır site mi miras bırakıcaklar :p
şaka bi yana iyi domainleri almak yerine geleceğe dönük sağlam projeler yapsak daha faydalı olur. Biri youtube botlu bir site açıyor yuhaa herkezin 2 - 3 tane youtube sitesi oluyor. Biri sözlük sitesi açar adım başı kopyası çıkar. Bunların yerine daha az rastlanan büyümeye açık bir çok yapılamamış proje var ama kopyalamaya alışmışız bir kere

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5