İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sacma belki ama kafama takildi...

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumda cogu yazıyı okudum fakat su soruma cevap bulamadim yada buldum anlayamadim :) herkes bir yuzdelik deyip duruyor %5i gectik mi sole olur bole olur vb. benim aklima takilan, siteye gelen bir ziyaretci farzedelim gordugu 15-20 tane reklama tikladi. tek bir ipden 20 tane reklam tiklanmis oluyor. google her tıklama ayrı reklam oldugundan ayrı ayrı odeme yapar mi yoksa bir click mi sayar ayrica bu gosterim sabitken klikleme artacagindan yuzdeligi de artiracaktir gibime geliyo... umarim anlatabilmisimdir derdimi:)

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tekil ziyaretçi (aynı ip) kısa zaman içinde 15 defa reklama tıklasa hile olduğunu ben bile anlarım, googlenin sistemine bile gerek yok.
2-3 defa geçer bence ama fazla olursa şüphe doğru çıkar, ziyaretçi reklama tıkladığında senin sitenden uzaklaşıyor, 15 defa 'geri' dön tuşunu basmıyordur herhalde.
2-3 defa sonra reklam olduğunu anlar ve tıklamayı bırakır.

her tıklama için ödeme yapıyor.
isterse ctr değerin 100% olsun, hile yoksa herşey tamamdır.

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ziyaretci reklam oldugunun bilinci tikliyor zaten ben ondan bahsettim yani sonucta ilgi ceken 10-15 reklama tiklamasinin hile oldugunu dusunse bile bunu kanitlamasi cok zordur ayrica sacma olur sonucta ziyaretci o reklama tiklamicaksa kim tiklicak :) cevabın icin ayrica tesekkurler

M

Metalirik

Misafir
Ziyaretcinin defalarca reklamlara girmesi sanırım biraz zaten zor ihtimal, belki 3-4 kez girebilir ama 15 kez bana tuhaf geldi :)

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bunu hergün aynı ip numarasıyla yapsa ne olur.. Sabit ip 'i olan yerler var mesala buralardan hergün 3-4 tıklama gelse google bunu günlere ayırıyormu yoksa aynı ip numarası olduğu için diğerlerini kaideye almıyor veya hilemi sayıyor..

M

Metalirik

Misafir
Aynı IP'te 3-4 seferden tıklama sonrası kaideye almayabilir ve hile olarak görebilir, emin değilim ama bu konu hakkında.
Ancak aynı IP ise Js ile bilgi topladıgı icin aynı verili bir bilgisayardaki aynı ip ile tıkları saymayacaktır sanırım ki öyle düşünüyorum

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu çok saçma olur bir sürü sabit ip numarası var..
Üniversiteler - devlet kurumları vs. vs. ve modemini kapatmayan kişiler :)
Bunlardan gelecek tıklamalar hiçe mi gidiyor !!

M

Metalirik

Misafir
Bilemiyorum doğrusu, ama öyle diyorsunda ya hile yapacaklar aynı ip'ten ?
Ama her makinanın eğerki cookie sini tutuyorsa aynı makinadan tıklanmadıkca sayabilir diye de düşünüyorum. Ama google her makinanın
İP'si
Ekran boyutu
Ekran çözünürlüğü
İşletim Sistemi
COlouru vs. vs. vs. vs. tutuyor aynı ip farklı bilgilere sahip makinaları belki kabul edebilir
Bu konu hakkında google'nin bir net açıklaması yok, sistemlerini sır gibi saklıyorlar. Onun için net bir cevap veremiyorum

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ip 'i aynı zaten..
Çoğunlukla işletim sistemleride benzerdir.. Malum Windows Xp ve standart Del marka bilgisayarlar çoğunlukta :)..
Ekran çözünürlükleri de aynıdır muhtemelen.. 1024x768
..
Neyse
Benim asıl öğrenmek istediğim eğer bilen varsa sonuçta farklı günlerde adam giriyor reklam cazibesi nedeniyle reklama tıklıyor.. Farzedelimli ki aynı kişi ama farklı bir gün..

M

Metalirik

Misafir
Bunun net cevabını öğrenmek istiyorsan bence adsense-tr hesabına mail çek dostum, yanıtlarlar seninde için rahatlar :)

Player

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En iyisi öyle olacak :)
Son bir soru daha .. :)

Başka biri veya birileri sizin banlanmanıza neden olabilirmi?
Ve budurumda ne yapılır..

Eğer bunun cevabıda yoksa ona göre mail atayım :)

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
öyle soruların cevapları tatmin etmez ama.. hiç karıştırmayın hilesiz çalışın her gün olmaz zaten ama birkaç kere olsa da aynı ipden 10 çıkış atılmazsınız.. incelemeye alınırsınız ya da geçersiz sayılırlar. onların istatistikleri vs. vardır googleda. onlarda bilir hergün o çıkışın olmayacağını..

wasGer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sabit İP dinamik İP fark etmez. sadece İP kayıt edilmiyor, bilgisayar adı+ayarlar felan bunlarda kayıda geçiyor.. aynı kişi 10 defa yeni internete bağlansa İPi farklı olsada 10 defa tıklarsa adsenseye. google bunu fark eder ve gözetlemeye alır, birdaha böyle bir vaka olduğunda mühendislerden biri dikkatlı inceler... birdaha olursa dahada dikkatlı inceler ve gerekirse uyarı yapar ve sonuçta banlanırsın.

M

Metalirik

Misafir
Hesabına login oldugun ve tıklama yaparak para kazanmaya calısırsan aynı makinadan atılırsın :)
Harici bilerek reklamlarına tıklıyorsa birisi 30-40 defa diyelim,raporlarda gördügün zaman zaten para da yazmaz büyük ihtimal.
şu şu şu gün kü hesabımı inceleyin sahte tık var de, google hesabını inceler seni atmaz merak etme

BeetLe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
farzedelim bole bi durum oldu hesapta bulunan paraya bu etki ediyor mu hemen yoksa inceleme bittikten sonra falan mi etki ediyor... ben hesabima login olup ayni ip ile bir reklama da tiklasam nolur bende internet kullanıcısıyım yaa :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5