İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sadece bir komplo hikayesi.

G

GoogleGUY

Misafir
Son iki haftalık bir deneyimimden bahsetmek istiyorum.

Sitelerimde customized kanal kullanmaya başlamıştım. Bu kanalları kullanmaya başlamamdan sonra epc değeri % 40 kadar azaldı. Bu bende şöyle bir şüphe uyandırdı. Belli kriterlere göre reklam scriptlerini kanallara ayırdığımızda acaba Google istatistikleri bizim aleyhimizde mi kullanıyor? Yani daha kötü performans gösteren kanalları belirleyip smart pricing illeti ile kazancımızı daha da mı düşürüyor?

Bunun üzerine 3 gün önce kanalları toptan iptal ettim. Benim işime yaramayan istatistik (kanal istatistiği çoğunuzun işine yarayabilir) Google'un işine hiç yaramasın dedim. Google nasıl undeterministik yaklaşımla milleti çileden çıkarıyorsa, ben de herşey birbirine girsin keşmekeş olsun istedim.

Sonuç: son 2 gündür epc değerlerim yükselmeye başladı.

Bunu sizinle paylamak istedim.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
kanallar sadece senin takip edebilmen için google ın fazla işine yaramıyor. gelirle kanal seçeneği orantısı bir çok kişi tarafından kuruluyor. fakat bunun doğruluğunu ispatlayabilen yok. daha öncede bu teori ortaya atılmıştı. denedim fazla bir şey değişmedi.

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben eskiden kanal kullanmuyordum, sonra belli sitelere adsense kodlari karsiliginda ücretsiz hostign verdim ve bisekilde kanal kullanmak zorunda kaldim. Kazanclarda düsüs gözüme carpti ancak yok canim dedim. Simdi yine huylandim iyimi...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5