İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

safe mode

BQRA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Safe_mode yi kapadığımda serverda kullanıcılar önemli yerlere erişim sağlayabiliyor açtığımda bu açık kapanıyor ama bazı scriptleri çalıştıramıyorum bu kez :S çok fazla araştırmaya vaktim olmadı bu konuda bilgisi olan varsa şimdiden tşk ederim

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
BQRA' Alıntı:
Safe_mode yi kapadığımda serverda kullanıcılar önemli yerlere erişim sağlayabiliyor açtığımda bu açık kapanıyor ama bazı scriptleri çalıştıramıyorum bu kez :S çok fazla araştırmaya vaktim olmadı bu konuda bilgisi olan varsa şimdiden tşk ederim

Onun başka yolu yok maalesef.

BQRA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun bi yolunun olması gerektiğini düşünüyorum çünki awbs bile çalışmıyor açtığımda yeni account açarken hata veriyor ki yüzlerce awbs kullanan firmalar var muhakkak bu sorunla karşılaşmış olmalılar

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yalnızca safe mod kapalı olması gereken scriptleri kullanan hesaplara safe mod kapanıyordu

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
troy' Alıntı:
yalnızca safe mod kapalı olması gereken scriptleri kullanan hesaplara safe mod kapanıyordu

Evet, troy haklı. Bir kontrol paneliniz varsa (plesk, cpanel vs) istediğiniz hesap için safe_mod ayarlaması yapabilirsiniz.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
safe moda gerek yok bu php fonksiyonları engelle :

system,dl,passthru,exec,shell_exec,popen,proc_close,proc_get_status,proc_nice,proc_open,allow_url_fopen ,chown,chgrp,escapeshellcmd,escapeshellarg,show_source,posix_mkfifo,set_time_limit,mysql_list_dbs,get_current_user ,getmyuid,pconnect,link,symlink,pcntl_exec,ini_alter,parse_ini_file,chmod,curl_exec

bunları php.ini de

disable_functions =

yazan yere yaz safe mode ı off.la

S

sinangunay

Misafir
CyberTurk' Alıntı:
safe moda gerek yok bu php fonksiyonları engelle :

bunları php.ini de

yazan yere yaz safe mode ı off.la

Bari php çalıştırmaya izin bıraksaydınız ya? :D
ini'ye bunları yazın ondan sonra script çalıştıracağım diye canınız çıksın

BQRA' Alıntı:

Bütün güvenlikleri açın,
Safe mod off yapın
daha sonra özel olarak isteyen müşterilere 1 php.ini dosyası oluşturup ftp'ye atmalarını isteyin. ini dosyasının içinde, açılması gereken komutları girin yeterli olacaktır.

İyi çalışmalar

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3

BQRA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam halloldu whm de zaten böyle bir özellik varmış tweak security de tşkler

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
disable functions la open basedir farklı şeyler tweak security de disable functions yok orda sadece php scriptlerini kendi pathlerine sıkıştırıyorsun apache yi phpsuexec desteğiyle derlersende ona gerek kalmaz

BQRA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet olmadı suwxec olayındada bu kez komple bütün sitelerde apache error veriyor php.ini de bir işe yaramıyor var bunun bir formulü bakalım bulursam buraya yazarım

okan23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpsuexec desteğiyle derledikten sonra php_admin_value php_admin_flag gibi değerleri .htaccess ve httpd.conf tan siliceksin aynı şekilde attığın php.ini leri yoksa internal server error verir ve dosyaların sahibi nobody:nobody olmayacak kullanıcıadı:kullanıcıadı şeklinde olucak

BQRA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
okan23 tşkler dediklerini uyguladığımda sorun halloldu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5