İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Saldıranı tespit ettim. Ne yapabilirim ?

maniax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
26 Ağustos'ta serverıma bir saldırı yapıldı ve bugün logları incelediğimde saldıranın bariz olarak gözüktüğünü gördüm. Logları ekte gönderiyorum. Burada ip adresleri de bariz zaten. Bu konuda dava açmayı düşünüyorum, ne gibi haklarım olabilir benzer durumlarda açılan davalarda ne gibi sonuçlar alınmş. Saldıran ip ve server Türkiye'de. Fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

http://www.top10mp3.net/ex060825.rar

L

LifeNIC~

Misafir
Son dönemlerde kanunlarımızada girdi bu tarz işler artık. Eğer saldıran hakkında kesin bilgiye sahipseniz hapis cezasına bile carptırabilirsiniz.
Bu kadar ileriye gitmeye hakkınız var.

yada gider döveriz :)

sanırım bunlar akıllanmasını sağlayacaktır.

oruccim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Boşuna masraf + zaman olur derim ben.
Böyle saldırıları yapmak artık çoluk çocuğun elinde. Bunu versende siten herzaman tehlike altında. Avukata vereceğin parayı firewall'a ver derim ;)

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence bu bizim kaderimiz ve insanların cahilliği;
neden derseniz bilgisayara internete merakı olan çocukların %80 i heker sitelerinde geziniyor ona göre hesaplayın korkunç tehlikeyi görebilirsiniz

N

Netlojik.Net

Misafir
valla hergün apf yüzlerce ip banlıyor. bu işe yeni girdiğimde ilk banlanan ip adresi üzerinde 10 larca kez tel açtım savcılık falan filan çok sinirlenmiştim. :D
zaten kimliğinide tespit etmeme rağmen uğraşmadım. sunucunun aylık masrafı kadar para gidecekti çünkü

artık takmıyorum bile. canım sılıkdığında ip adreslerinden modemlerine giriyorum güzel bi ayar çekiyorum :D

STaRLiNeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%99 çıkacak sonuç takjipsizlik kararıdır yani kısaca;

Türkiyede sanal alemdeki suçların cezası=0

Tabiki domain uzantınızda .tr yoksa.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
artık takmıyorum bile. canım sılıkdığında ip adreslerinden modemlerine giriyorum güzel bi ayar çekiyorum :D
Çok afedersin ama Artık Sabit IP diye bir IP kalmadı, modemi her kapatıp açtığında yepyeni bir IP alıyor. Yukardakini laf olsun , espri olsun diye söyledin sanırım. Yani buradaki çoğu kişi bu onularda da yüksek bilgiye sahiptir, ki bu yazdığın hiç mantıklı değil. Adam Ip değişince ona artık ulaşman hayal olur, eğer ki daha önceden bir trojan vs... yüklemediysen.

Eğer ki tespit ettiğin an zaman kaybetmeden yaparsan IP'si değişmeden eywallah derim ama yukardaki yazdığın olamaz.

Seal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%99 çıkacak sonuç takjipsizlik kararıdır yani kısaca;

Türkiyede sanal alemdeki suçların cezası=0

Tabiki domain uzantınızda .tr yoksa.
Senin son çıkan Dijital Suçlardan haberin yok sanırım. Bence ilk başta araştır bu konuyu ondan sonra yaz. Yoksa yazını okuyanları yanlış yönlendiriyorsun. Muhakkak her şikayet ettiğin IP adresinin kaynağı sana bildirilir, ama Cafe olur, ama ev olur. Sen davanı sonuna kadar sürdürürsen, kendi uğradığın maddi zararları da kanıt olarak gösterebilirsen hem hapis, hem de tazminat verdirebilirsin.

ReksNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer saldırı sürekli sabit ip'lerden geliyorsa saldırıyı kesmen çok kolay. Fakat saldırı bir botnet saldırısı ise saldırıyı kesmen bir nebzede olsa mümkün şu şekilde yapabilirsin. Botnet ip'lerinin %30 kore %20 çin %30 usa geri kalanı ise karışık yapman gereken şu tüm yurt dışı ip'lerini yasaklayacaksın. Bunu apf veya iptables gibi yazılımsal programlar ile yapmayacaksın çünkü fazla etki etmez. Bunu tamamen datacenter girişindeki router den senin ip'ye gelen tüm yabacı ip'leri yasaklayıp. Gerekli ip'leri açtıracaksın örnek google bot almanya hollanda gibi iss firmalarının ip blokları. Fakat botnet saldırısından gelen ip'lerin hepsi Türk ip (adsl) ise yapacağın hiçbir şey yok. Kanunlara başvuracaksın. Engellemen imkansız.

ManuaL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Adresini aldıysan gidip dövelim zaman kaybetme mahkemelerde :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
walla yaaa...5 dakka olmadı spam mail sahibi bi herife saydırdım...hayır işyerini biliyorum gidicem yani...
extreme in aylık 4.95 karşılığı ziyaretçilerin evini falan gösterdiğine dair banner lar var sitesinde...eğer bunlar gerçekse valla bişi diil 4.95...bu konuyu bilen varmı?...hem bizim çocuklarada eğlence çıkar bari :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5