İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Saldırı Halinde Cep Telefonuna Rapor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dışardasınız.. Ya da bilgisayarınızın başında oyun oynamaktasınız. Tam o sırada cep telefonunuza bir mesaj geliyor;

Sayin bla bla, 111.222.333.444 IP nolu sunucunuzun CPU RAM oranlari 10 saniye once tehlikeli seviyeye ulasmistir: 25.10, 23.40, 30.02

Ya da;

Sayin bla bla, 111.222.333.444 IP nolu sunucunuzun HTTP protokolu veya NAMED servisi su anda calismamaktadir.

10 saniye önce sunucunuza yapılmakta olan saldırı, o an cep telefonunuzda. Bunu gördüğünüzde, dizüstü bilgisayarınızdan (olmaması halinde cafe vb. alanlar tercih edilebilir) saldıran haşereleri öldürmek için gerekli püskürtme işlemlerini yapıyorsunuz.

Bu hizmet ücretsiz verilmektedir. Yazılım ve proje geliştirme işlemleri tamamen Türk tabanlıdır :)

Ayrıntılı bilgi ve başvuru işlemleri için; http://www.reksnet.com/dcpanel.php

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Süper Sistem Üye Oldum :) Böyle bir hizmet için teşekkürler..

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim. Hizmet bir ilk oldu, bundan önce Paradox tarafından restart ticketi gönderen sistem üretilmişti sanırım. Bu daha mı hoş oldu ne :=)

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet bencede..
ya yalnız şöyle bir problem var galiba.. son yarım saattir kasten load ları yüksek tutuyorum... :) 30 , 20 bu civarlarda dolaşıyor...

fakat hiç sms gelmedi..

kayıt sırasındada yarım saati geçmişti. sms gelmesi..
hatta sizden bir arkadaş arayıp telefon doğrulamak için felan..

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SMS Gateway'de bir sorun var sabahtan beri. Test ettim, çalışmadı. Geçici bir sorundur... düzelir :)

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
okey teşekkürler :) inşallah devamlı sürer bu hizmetiniz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sürmemesi için hiçbir sebep yok, uzun süreli düşünüyoruz bu servisi. Sanırım SMS Gateway sorunu da düzeldi.

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet süper.. hemen geliyor :) teşekkürler

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
apache ve named çalıştığı halde bana mesajlar geliyor :S ?? problem ne olabilir acaba

uptme devam ediyor apache nin felan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telekom sağolsun yurtdışı çıkışları gidince, named'ın çalışmadığı raporu geliyor.

Mack

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Eline sağlık özcan...

Daha senden neler göreceğiz bakalım:)

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şöyle bir önerim var eğer olabilirse herkez için çok iyi olur diye düşünüyorum :) Mesala bize bir numara verirsiniz

numaraya durum yazıp yada başka birşey o numaraya yholladığımızda bize apache mysql server load sms olarak gelse buda harika olabilir..

sadece öneri.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
UndeaD' Alıntı:
şöyle bir önerim var eğer olabilirse herkez için çok iyi olur diye düşünüyorum :) Mesala bize bir numara verirsiniz

numaraya durum yazıp yada başka birşey o numaraya yholladığımızda bize apache mysql server load sms olarak gelse buda harika olabilir..

sadece öneri.

Hatta biz de buna cep to reksnet deriz dimi ;P O biraz zor. USB ile telefonu pc'ye baglatip com'lar yardimiyla okutmak lazim. Ya da verilen özel numaraların web paneli falan var mı araştırırsak o şekilde de olabilir. Bakacağız ilerde bu servisi geliştirmeyi düşünüyoruz. Bayağı rağbet oldu.

ejder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sms Gateway'deki sorun Telekom ile Telsim arasındaki bağlantıdaki bir problemden kaynaklanıyordu, düzeldi..

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hizmet sonamı erdi acaba ? son günlerde load bazen yükselmesine dahi ( yarım saat 1 saate yeakın kritik seviyede olması durumunda bile sms alamıyorum

R

Rcilan

Misafir
olayı aştık süper bir sistem tebrikler emegi gecenlere teşekurler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5