İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Saldırı yapılmış.Nasıl engellerim

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bu ay sitemde aşırı banwidth gitmiş
host ile konuştum birinin ddos saldırısı yaptığını söyledi
bu konularda hiç bilgim yok
ne yapabilirim,engelleme falan yokmu
ed0mz.jpg

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
forumselcuk' Alıntı:
hatta hostcu dediki büyük saldırı olursa hesabını kapatırız
valla resmen sinir etti

ddos attacklar system32 ninde dediği gibi tam olarak engellenemiyor ama yavaşlatılabiliyor... sunucuda en basit örneğinden en azından apf kurulu olmalıdır. tabi kurmakta yetmiyor ayarlarını iyice gözden geçirip optimize etmelisin. ve apf nin bir özelliği sunucu hakkında mail adresine bilgi isteyebiliyorsun.. tabi sen host kullancısısın bunu servis sağlayıcının yani dc yada sunucu sahibinin yapması lazım. Bende zamanında bundan çok çektim. ele güne ağız eğmek yerine hiç bilmediğim halde kendi sunucumu aldım sağolsun arkadaşlarım yardımcı oldu araştırdım kendimi geliştirmeye çalıştım. o kadar iyi olmasada kendimize yetecek kadar birşeyler biliyoruz. ayrıca sunucumun bulunduğu dc managed destek veriyor en ufak birşeyde kendilerinden yardım isteyebiliyorum ve kesinlikle bir çözüm sunuyorlar. accountun kapanma olayına gelince aşırı yüklenme olursa ve haliyle bir tek senin siten bulunmuyor o sunucuda kimbilir kaç tane daha site var. sana yapılan saldırılar direk onlarıda etkilemektedir ve hosting firmasının en doğal hakkıdır hesabı askıya almak.. ama direk hesabı almak yakışı kalmaz önce bir çözüm yolu bulmaya çalışması gerekir. şayet sana direk böyle bir yanıt verdiler ve ilgilenmedilerse tezelden yeni bir yere geçsen iyi edersin..

edit////////

selçuk üniversitesi şu konyadaki ise orda garip bişiler dönüyor.. bundan üç dört ay önce konya selçuklu üniversitesinden makinama saldırı gerçekleşmişti..

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
selçuk üniversitesi şu konyadaki ise orda garip bişiler dönüyor.. bundan üç dört ay önce konya selçuklu üniversitesinden makinama saldırı gerçekleşmişti..

evet hiç sorma üniversitemiz bayağı imaj kaybetti
saldırı konusuna gelince şimdi bizim üniversite 2 yıl önce bir bilgisayar merkezi açtı yaklaşık 2000 pc var hp pc ler
günlük 1 ytl dönemlik 15 ytl ye üye oluyorsun
harika bi yer
ama buraya bile saldırı yapan düşüncesizler var artık senin makinene saldırmalarını normal görüyorum
bu arada ip 193.255.247.* ise bahsettiğim yerdendir

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
haliyle ip aklımda kalmadı ama ip yi araştırdığım zaman konya selçuklu üniversitesi çıkıyordu... iki seçenek var dediğin gibi ya internet tarzı gibi olan bu yerden saldırı yapıldı ( tabi buranın ip leride büyük ihtimal statik ip dir ) yada bilgi işlem bölümünde bi makinadan.. Neyse Çok şükür büyük bir sorun yaşanmadı. Tekrarı olmadı tekrarı olmuş olsaydı direk irtibata geçecektim.. Sana başarılar ;)

forumselcuk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ok
üniversite çıkıyorsa sanırım verdiğim ip dir
çünkü tüm üniversitede bu ip var
bunun dışında 3 tane cafe var ama onlar adsl kullnıyor sanırım

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5