İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

saldırı

HostPaket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhabalar ,

bir reseller müşterim sürekli saldırı yiyor siz olsaydınız ne yapardınız ? Müşterinin sitesi toplist olup cok yüksek rakamlarda hit almaktadir.

07:20:16 up 1 day, 22:02, 1 user, load average: 435.43, 392.15, 395.53 Tasks: 1631 total, 1 running, 1627 sleeping, 0 stopped, 3 zombie Cpu(s): 1.1% us, 1.8% sy, 0.0% ni, 0.0% id, 96.7% wa, 0.3% hi, 0.0% si Mem: 969564k total, 954096k used, 15468k free, 924k buffers Swap: 1966072k total, 1168628k used, 797444k free, 13840k cached

saygilar.

Uzak444

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne alaka canım toplistler %400 işlemcimi yiyor yapma departman sana elektronik bir terazi alalım :)

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yedeğini verir.resellerı taşımasını isterdim.

Normalken iyide saldırı oluncamı müşteriye yol vermek uygun? Hiç hoş degil sonuna kadar müşterinizi savunmalısınız artı ddos ebediyen sürmez geçici saldırı alan ip bloc olabilir çokda anlamam fakat az önce bende yaşadım bunun için yazınıza sessiz kalmak istemedim

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Normalken iyide saldırı oluncamı müşteriye yol vermek uygun? Hiç hoş degil sonuna kadar müşterinizi savunmalısınız artı ddos ebediyen sürmez geçici saldırı alan ip bloc olabilir çokda anlamam fakat az önce bende yaşadım bunun için yazınıza sessiz kalmak istemedim

sayın bitanem;
pekala o müşteri için diğer müşterilerin haksız yere kesinti yaşaması adil midir?

48 saat süren ddoslar oldu bize.bu eder %91 uptime.
ip blocklasanız bile botnet yada proxy ile saldırırlar genelde.oda çok kısa geçici çözüm.

Hostpaket %400 load yazmış.çok büyük bir rakam.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır sizin fikrinizde etik degil müşteri sizden host almış saldırı alınca hadi sen yoluna olmaz. Korumak zorundadır. Diger müşteri diyorsunda ddos müşterine ayit ipe yükleniyor yanılmıyorsam o anda zaten yurt dışı bloc ediyor düzelincede geri müşteriye yer verilmelidir bu benim düşüncem sizin düşüncede farklıdır saygı duyarım

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Hayır sizin fikrinizde etik degil müşteri sizden host almış saldırı alınca hadi sen yoluna olmaz. Korumak zorundadır. Diger müşteri diyorsunda ddos müşterine ayit ipe yükleniyor yanılmıyorsam o anda zaten yurt dışı bloc ediyor düzelincede geri müşteriye yer verilmelidir bu benim düşüncem sizin düşüncede farklıdır saygı duyarım

kimse sizi korumak zorunda değil.

saldırı alırsanız shared hostingde sizi diğer müşterilerle barındırmazlar.sitenizi alır gidersiniz.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim aldıgım hostinkler beni korumak zorunda veya degiler fakat asla sen git diyeni görmedim ben aksine zarar alma demiş olmama ragmen asla dediler işde budur olay türkticaret bile saldırı durumunda müşterisini bırakmıyor anlayın artık:)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Benim aldıgım hostinkler beni korumak zorunda veya degiler fakat asla sen git diyeni görmedim ben aksine zarar alma demiş olmama ragmen asla dediler işde budur olay türkticaret bile saldırı durumunda müşterisini bırakmıyor anlayın artık:)

kimse size sen git demez.

mecburi olarak ilişkiniz kesilir.aynı durumun diğer müşteriler için de geçerli olduğunu unutmayın.

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Siz gibi düşünmüyorum hostink sunan arkadaşlarda öyle düşünmüyor neyse siz size göre işinizi edersiniz bende fikrimi derim etik degildir. Her saldırıda müşteriyle ilgiyi keserseniz sonuç ne olur sizler kaybedersiniz. Sürekli isimde cıkınca düzeltmek zordur. Herkes kendi tercihini kendi yapar.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
kusura bakmayın ama bence kendi hakkını savunan müşteri önce neyi savunduğunu bilmeli

hostink

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendi hakkını savunacak sizlersiniz ben degilim. Benim işim netten veya host işi degil sizler savunun benim sorunum olursa ben muhatap oldugum kişiyle konuşurum. Burda degil sorunumda savunmamda sizle degildir.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Hosting hizmeti sağlayan insanları amele gibi görmekten vazgeçin.

Babanızın uşağı değiller.

parasıyla hizmet alırsınız.bu hizmet sürecinde karşılıklı saygı ve sevgi esas olandır.

Parasıyla değil mi alırım ulan mantığıyla zararlı çıkan siz olursunuz.

Sonrasında yol verirler çok normal

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Hesabı suspend edin, yedeklerini ve kullanmadığı süre için yaptığı ödemeyi verip müşteriyle ilginizi kesin. Dedicated hizmetiniz varsa sunucu teklif edin. Bunun yol vermekle alakası yok bir müşteri yüzünden sunucudaki diğer müşterileri mağdur durumda bırakmaya devam ederseniz piyasadan kısa sürede silinirsiniz. Shared sunucu yönetebilmek için kaynakları gerçekten doğru düzgün "share" edebilen hesaplara iizn verilebilir ancak.

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ddos müşterine ayit ipe yükleniyor yanılmıyorsam
her müşteriye 1 adet ip adresimi vereceksiniz :) sonuçta tüm ip adresleri aynı network üzerinde ve makine üzerinde load artıracaktır.birşey farketmez :) kusura bakmayın ama bilmiyorsanız konu hakkında konuşmanız saçma olacaktır.

Hesabı suspend edin, yedeklerini ve kullanmadığı süre için yaptığı ödemeyi verip müşteriyle ilginizi kesin. Dedicated hizmetiniz varsa sunucu teklif edin. Bunun yol vermekle alakası yok bir müşteri yüzünden sunucudaki diğer müşterileri mağdur durumda bırakmaya devam ederseniz piyasadan kısa sürede silinirsiniz. Shared sunucu yönetebilmek için kaynakları gerçekten doğru düzgün "share" edebilen hesaplara iizn verilebilir ancak.

cyberturk haklı.katılıyorum

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden zarar alıyımki gider başka yerden alırım. Çok yer var neyse sizinle oturupda bunları tartışmıycam beni ilgilendirmiyor kolay gelsin.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ben olsam böyle bir durumda müşterime, saldırı aldığını sitenin kapanma tehlikesi olduğunu söyler alternatifler sunardım.
Eğer ulaşamıyorsam siteye bir index atar sitenin bakımda olduğunu yazar, müşterinin gelerek bir çözüme kavuşturmasını beklerdim.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5