İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Saldırılara karşı

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşlar siteme bakıyorum 1500kişi online. Sitede farklı ip adreslerine bakıyorum 20 adet. 20 ipten 1500 kişi devamlı online oluyor. İpleri banlıyorum bu sefer farklı iplerle giriş oluyor. Sanıyorum bunu yapan kişi trojanlarla yapıyor. Sağda solda milletin makinesine bir şekilde yüklemiş olduğu trojanlarla sitelere saldırı yapıyor. Bunu önlemek için ne yapabiliriz? Cookie koruması sizce işe yararmı. Böyle lamerlerden nasıl korunuruz. Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim çünkübu aralar birçok kişinin başına bu olay geliyor.

W

W3BMASTER

Misafir
ilk girişte kullanıcı adı ve şifre sorabilir... böylece hem doss hemde flood yemezsin

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Site adı: www.vaynet.com

Dediğini böyle bir sistem için uygulayamayız sanırım? Forum vs. olsa neysede..

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu işin bir çözümü yok malesef.Sadece saldırı hafifletilebiliniyor.
proxy ile giriş yapanların sitene erişmesini engelleyebilirsiniz ve
normal erişim portları dışındaki bütün portları kapatmak bir ölcüde çözüm olabilir.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Saldırı yapan şahıslar büyük ihtimal trojan kullanıyorlar. Trojan dediğim mirc vb. programlar sayesinde yapılan uzaktan yönetim yazılımıdır. Örneğin siz mirci açtınız irce gireceksiniz ama mircin arka planında çalışan kodlar sizi siteye bağlıyor (sizin haberiniz yok tabi. firewall kullananlar anlayabilir ancak) Haberiniz yokken 10-15 explorer açmış gibi siteye bağlanıyorsunuz ( nhtml.dll adlı mirc dosyası sayesinde )

Saldırı yapan şahısın mirci 100 kişi tarafından kullanılıyorsa aynı anda 1 kişi 10 explorer açıyorsa 1000 devamlı hit olur sitede. Bunun için cookie koruması ayarlanabilirmi onu sordum sizlere. Proxyler zaten otomatik siteye girince banlanıyor.

Y

yaBgu

Misafir
insanlar neden bunu yapar anlamıyorum... siyasi bir site değil, eg-zotik bir site değil, hangi amaçla saldırıyorlar...

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
muhtemelen eklenen bir siteye onay verilmemiştir.adamda benim siteme ne hakla onay vermezsin deyip saldırıya başlayıp intikam alacak işte güya aklınca :eek:

H

hibrahim

Misafir
yeni gelin olmuşlar gibi:) bişey bulunca hemen denemek istiyorlar yapınca bak ben bunu yaptım diyorlar... gerçek yaşları olmasada akıl yaşları ki önemli olan bu -18 dir gerçek hayatta sesini çıkaramayan insanlar burda ağa oluyor..

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Her kimse 1 haftadır uğraşıyor. Hadi birkaç gün saldırırsın neyse. Sanki adam beni hedef almış :) Birde theplanetten dedicated alacağım. Parası ödeyeli 4 gün oldu halen makineyi açamadılar gitti. Aracı firmalar ne kadar dandik çalışıyorlar anlamadım. Türkiyede adam gibi hosting satışı yapan birileri yokmu tavsiye edebileceğiniz.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Kredi kartım yok o yüzden aracı türk firmalarından alıyorum onlara komisyon ödeyerek. Birde server yönetiminden fazla anlamadığımdan kendi başıma hareket etmek istemiyorum. Türk firma yokmu sağlam bir yer dedicated alabileceğimiz. Ben registerhostingten alayım dedim 4 gündür açılmadı bekliyorum maalesef.

Y

yaBgu

Misafir
aslında donanımsal firewall vs. kurulu bir reseller almak lazım daha iyi olur ama nereden alacaksın :)

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
yoktur'un dediği almaN firmasından dedicated vs. alsak acaba sorun devam edermi. yoktur bu konuda yardımcı olursan sevinirim.

draligus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
boyle sey olmazki: oneandone i iki saat inceledim , sonra paket satin almaya karar verdim. ve supriz..
adamlar usa , kanada ve UK disinda ulkelere satis yapmiyormus :( :(

H

hknylmz

Misafir
evet 119$ lık o server çok iyi. özelliklerine göre fiyat çok uygun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi