İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanal Pos Hakkında Birkaç Soru

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Web sitelerinde sanal pos kullanan üyelere birkaç sorum olacak.

Acaba hangi bankanın sanal pos hizmetini kullanıyorsunuz?

Sanal posun size maliyeti ne kadar?

Banka yıllık kullanım ücretinden başka işlem başına komisyon kesiyor mu?

Banka ödemeyi size ne zaman yapıyor?İşlemin hemen sonrasında mı yoksa normal pos cihazları gibi bir ay sonra mı?

Ve en önemlisi hangi bankanın sanal pos hizmetini önerirsiniz?

Cevap verecek olan herkese şimdiden teşekkürler.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Garanti den başka yapan var mıki?
Yıllık kullanım 155 dolar + ortak ödeme sayfası 55 dolar toplamda 210$ yıllık bir bedeli var garantinin. Üye işyeri olmanız gerekiyor. 20 sayfa falan bir evrak veriyorlar tüm işlemler için. Verdikleri belgelerde taksitli satışlar için sözleşme bile var.

Detaylı bilgi için,
eticaret.garanti.com.tr
[email protected]
444 0 333

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Finansbank,Akbank,Vakıfbank ve Garanti'nin internet sitelerinde gördüm.YKB'de veriyordu önceden ama bugün göremedim.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet vakıfbank ücretsiz verip satışlardan kesinti yapıyor.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ücretli verenlerin de belli kesintileri var mı acaba?Ve en önemlisi ödeme süreleri neler.Bir ay bekletiyorlar mı yoksa aynı gün para hesaba geçiyor mu?

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanal pos ile normal pos un pek bi farkı olduğunu sanmıyorum.

şuda varki her banka kesinti yapar (ama az-ama çok)

ayrıca sana soracakları soru paranızı ertesi günmü yoksa 1 ay sonramı alacaksınız der.

eğer ertesi günü alırsanız x kadar komisyon 1 ay sonra alırsanız x kadar komisyon kesilir der.

not : sanal pos kullanmıyorum normal poslarım olduğu için bu yorumu yaptım :) eğer araştırırsak bende sanal pos kullanmaya başlayabilirim :D

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Normal pos da bildiğim kadarıyla uzun vadede - ki genelde 30 gün civarı oluyor - tahsilat isterseniz kesinti yapılmıyor.

Ancak http://www.finanswebpos.com.tr/sanalpos_fbwebpos_nasil_calisir.asp adresinde en son maddede şöyle yazıyor:

İşleme provizyon verilmiş ve bu işlem üye işyerince onaylanmışsa (üye işyeri otomatik işyeri onayı ile çalışıyorsa, işyeri onayına ihtiyaç yoktur) gün sonunda üye işyerinin hesabına ilgili miktar geçilir.

Bankaya gidip soracam ancak henüz erken.Başvuru önümüzdeki hafta yapılacak.Elime evrakları almadan gitmek istemiyorum.O yüzden burda bilen var mıdır diye ön araştırma yapıyorum.

Bu arada cevaplar için teşekkürler.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Her bankanın sanal pos uygulaması aşağı yukarı mevcuttur.

Fortis - 50 $
Garanti - 150 $
Akbank - Ücretsiz
İşbank - Ücretsiz

Yukarıdaki bilgiler sanal pos hizmetini alman için ödemen gereken ücretlerdir. hangi bankadan alıcaksan tabi ücretsiz verenlerde var. Yalnız ben sanal pos almak istiyorum demekle gel al , diyen bir banka yok. yani olumsuz cevap alırsınız

Neden olumsuz cevap alıyım ?

bu sorunada cevabım.. Başvuru yapmış olduğun şube durumu değerlendirmeye alıyor. sanal pos uygulaması şubede biten bir olay onlar isterlerse verirler. yani demek istediğim şuki , bankada bir tane düzgün para hareketleri olan bir şirket hesabın bulunması gerekmektedir ve bu hesabın 1 aylık vb. gibi kısa bir süreli hesap olmaması gerekmektedir. uzun zamandır o şube ile iş yapman gerekmektedir.

Kesinti alıyorlar mı ?

Her banka normal pos çekiminden %1.80 oranında kesinti ücreti alarak digersi iş günü parayı şirket hesabına nakit olarak geçer. bu sanalpos dada normal posdada aynıdır. 30 gün beklersen %1.80 kesmiyorlar galiba..

kolay gelsin ;)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilgiler için teşekkür ederim sepulchral.Peki ücretli verenle ücretsiz verenler arasında ne gibi farklar var?Daha doğrusu fark var mı?

F

fatihhk

Misafir
En doyurucu bilgi! Teşekkürler +rep!

Her bankanın sanal pos uygulaması aşağı yukarı mevcuttur.

Fortis - 50 $
Garanti - 150 $
Akbank - Ücretsiz
İşbank - Ücretsiz

Yukarıdaki bilgiler sanal pos hizmetini alman için ödemen gereken ücretlerdir. hangi bankadan alıcaksan tabi ücretsiz verenlerde var. Yalnız ben sanal pos almak istiyorum demekle gel al , diyen bir banka yok. yani olumsuz cevap alırsınız

Neden olumsuz cevap alıyım ?

bu sorunada cevabım.. Başvuru yapmış olduğun şube durumu değerlendirmeye alıyor. sanal pos uygulaması şubede biten bir olay onlar isterlerse verirler. yani demek istediğim şuki , bankada bir tane düzgün para hareketleri olan bir şirket hesabın bulunması gerekmektedir ve bu hesabın 1 aylık vb. gibi kısa bir süreli hesap olmaması gerekmektedir. uzun zamandır o şube ile iş yapman gerekmektedir.

Kesinti alıyorlar mı ?

Her banka normal pos çekiminden %1.80 oranında kesinti ücreti alarak digersi iş günü parayı şirket hesabına nakit olarak geçer. bu sanalpos dada normal posdada aynıdır. 30 gün beklersen %1.80 kesmiyorlar galiba..

kolay gelsin ;)

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Bir biligi daha bu işi en iyi yapan Garanti Bankası ve 1 senelik Vergi Levhası Mazisi isterler senelik aidatları var bir miktar..
Ben E-Shop için yaklaşık 4 aydır inciğine kadar araştırıyorum Sanal Poslarla ilgili uygulanan bir sistem
Müşteri Malı Alır ---> Kredi Kartı Posunuzdan Geçer ----> 12 Saat içinde Hesabınıza para geçer bu saate kadar sakın mal göndermeyin Der büyük sanal mağazalar hatta parayı hesabınınızda gördüğünüz andan itibaren bekleyin 2 Saat kadar derler.. Kopya Kredi Kartı alışverişlerinde uygulanan bir Manuel prosedür çünkü kopya ise para hesabınıza geçtikten sonra Bloke ediliyor siz para hesabıma geçti malı gönderiyim diyorsunuz mal gidiyor paranız Bloke oluyor X2 Zararınız oluyor..
Sanal Mağaza ile ilgili Kitap yazcam he :)

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben garanti ve vakıfla çalışıyorum 2 senedir paramı vericez şimdi

:(:(

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Bilgiler için teşekkür ederim sepulchral.Peki ücretli verenle ücretsiz verenler arasında ne gibi farklar var?Daha doğrusu fark var mı?

Şimdi bu sana kalmış bir vaziyet , çünkü bankaların arasında sanal pos durumda pek bi farklılık olucagını zannetmiyorum . bunun nedeni sanalposu verdikten sonra EST sana destek çıkıyor. (bkz. www.est.com.tr )

Adım olarak ; Sanal pos onaylanır , sana bilgileri gelir. yalnız kendine özgü bir yazılım kodluyorsan. EST ile iletişim kuruyorsun ve sana test için bilgileri veriyorlar ( deneme amaçlı kredi kartı , cvv , son k. tr. ) . EST garanti ile calısıyor ama başka bir bankanın sanal posunu denemedim henüz diger bankalar hangi kurulusla calısıyor tam olarak bilmiyorum ama düz mantık düşündügümde EST ile calısıyorlardır. çünkü adamlar bu işi biliyor!

2 Senelik müşterisiyim bendendemi post parası alıcaklar ?

Sorusuna cevabım ise ; bu bir hizmet.. vakıfbankın ücret tarifesinden bilgim yok alıyor mu , almıyor mu bilemiyorum ama garanti bankası alıyor. 150 USD civarında bir ücret ödemen gerekli.

Bilgilerinize ;)

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Akbank'ın web sitesinde de EST ile çalıştıkları yazıyor.En iyisi pazartesi Akbank'a gidip müşteri temsilcisiyle yüz yüze görüşmek.Zaten anladığım kadarıyla iş başvuru yapılan şubede bitiyor.Eğer şube onay verirse hemen işlemler başlatılıyor.Gidip bir görüşeyim bakalım şartları ve cevapları ne olacak.Bilgiler için tekrar teşekkürler..

Bu arada..Garanti mi? Aman Allah korusun :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Önemsiz.. Müşteri temsilcisi bayandır kesin.. =) parfümü bol sık.. herşey onda biter ;) hadi kolay gelsin.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Akbank'ın ücretsiz olduğuna emin misiniz?Bazı web sitelerinde Akbank'ın sanal pos için yıllık 300$ istediği yazıyor da..

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
HSBC (Advantage Card) POS ücreti yok
Vakıfbank (Vakıf Card) POS ücreti yok
İş Bankası (Maximum Card) POS ücreti yok
Yapıkredi Bankası (World Card) 50$ POS ücreti talep ediliyor.
Garanti Bankası (Bonus Card) 157$ POS ücreti talep ediliyor.
Fortis (İdeal Card) 60$ POS ücreti talep ediliyor.

Gibi ücretler.. artık değiştiyse fikrim yok.. sen git konuş yinede bi.. kesin neticeye bağla yalnız yukarıda bilgilerde sağlam ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5