İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sanal pos- vpos yada alternatif yardım

G

gyrtx

Misafir
Beyler sağlıklı beslenme ve kılo kontrolu uzerıne bır web sıtem var. Ve DSD ( doğrudan satıs derneğı ) uyesı olduğumuz için sirket değıl dist. oluyorum. Ancak ben işlerimi web ortamında tasıdım ve kısıler urunlerı eft-havale ıle alabılıyorlar sadece. Ancak sanal pos sistemini kurarsam satıslarım 2 ye katlanacak. Bu hem musterının işine yarayacak hemde benım. Ancak bankalar ıle gorusme içine girdim. Bir sonuc ta cıkacağa benzemıyor. Vergi no vs tuturuyorlar. DSD den anlamıyorlar. Bende bazı web sıtelerı bılıyorum guvenılır ve bu işleri yapıyorlar. Bana bu tarz bır sıstem ıle calısan arkadaslarımız varsa yardımcı olmalarını rica edıyorum. ( Nasıl kurulur, para kac gunde yatar, komisyon oranı %? tır. vs.) Bu konuda yol gosterıcı arkadaslar arıyorum. İlginiz için tesekkur ederim. Saygılarla.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ornek www.yonja.com arkadaslik sitesi bu sistemi kullaniyordu en son bildigim kadari ile.

www.worldpay.com www.check2out.com gibi siteler bu hizmetleri veriyor .

Sorularina cevap
1.) Nasil kurulur : uye oluyorsun ve kendi panelinden gerekli duzenlemeleri yapiyorsun urunler ekliyorsun ekledigin urunler icin sana link veriyor sende satin al gibi link yerine o linki yaziyorsun. birisi satin al dediginde senin hesabina baglaniyor ve sonraki islemler gerceklesiyor.
2.) Para kac gunde yatar : sirkete gore degisir en erken gonderen bildigim kadari ile 30 gunde gonderiyor. Ama %90 'i bunu 40-45 gunde gonderiyor. Bankadan o 40 gunde bir cektikleri icin yapanlar var. Sahte kredi karti olayini engellemek icin yapanlar var ama geneli icin 40-45 gun arasi.
3.) Komisyon orani : firmaya gore degisiyor. Bazilari uyelik basina 50 $ aliyor sonraki kazancindan %1 aliyor bazi firmalar %3 aliyor ama en fazla alan %5 aliyor ki bildigim kadari ile yuksek alan daha guvensiz firma oluyor ( yani oluyormus oyle cikmisti sonuc )
4.) Odememi nasil alirim : odemeni belirtecegin hesap numarasina eft yapiyorlar.
5.) Guvenilir mi : %99 guvenilir paran kalmaz alirsin. Sahte kredi karti kullanimi cok olmadigi surece. Boyle bir durum karsisinda hesabin kapatilir ve hakkinda yasal islem baslatirilir gerekli mercilerde ...
6.) Kac urun ekleyebilirim : Bildigim kadari ile firmaya gore degisiyor ama genelde sinirsiz.
7.) Satim islemleri hangi para birimi ile gerceklesiyor : Senin istegine bagli urunlerini istersen YTL istersen EURO istersen DOLAR istersen baska bir para birimi uzerinden satabilirsin.
8.) Odememi hangi para birimi ile alirim : Odemeni verdigin hesap numarasina uygun olan para biriminden almak zorundasin. Bir nevi istedigin para birimi ile alabilirsin. Ama hesabinin uygun olmasi gerekiyor.
9.) Hic kullandin mi : Evet 1 kez kullanmistim bayagi sure oldu ama.
10. ) Belli bir limit var mi : Bazi firmalar da gun limiti var bazi firmalarda miktar limiti var kimi 30 $ 'i gecince sen ne zaman istersen gonderiyor kimi 40 gun gibi gecen zaman da bir gonderiyor.

Baska sorun varsa yine cevaplarim iyi calismalar ...

turkmale

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
garanti sanalpos hakkında bilgi verebilirim.yıllık 157.5 $,ticari bir kimliğiniz olması gerekiyor(enazından şahıs şirketi),valöre bağlı bir komisyon oranı var,gönderilen dosyaları değiştirerek kolaylıkla kurabilirin.
detaylı bilgi: http://eticaret.garanti.com.tr

E

European

Misafir
2checkout pek tavsiye etmem. benim param kaldı orada
yabancı forumları incele. pek iyi şeyler söylenmiyor hakkında
haaa kalitesiz bir şirket mi? hayır değil. dünyanın en iyilerinden ama nedense çok problemli :) iyi araştır

G

gyrtx

Misafir
Tesekkurker dostlar. Yorumlarınız için. Bana
"10. ) Belli bir limit var mi : Bazi firmalar da gun limiti var bazi firmalarda miktar limiti var kimi 30 $ 'i gecince sen ne zaman istersen yolluyor."

Bu sıstemı kurmak ıstıyorum. Bana yardımcı olabılecekmısınız nasıl kuracağım bu sistemi?
Bana en fazla %3 komısyon alan ve vısa ve master card gecen bır sıstem tavsıye edersenız o gerekıyor.

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Karnel32'nin yazdığı 2Checkout.com olacak. Kalliteli bir şirket olduğu tartışılmaz ama Türkiye'den alışveriş yapacaklara zorluk çıkartıyorlar. Aslında zorluk değil ama Türklere güvenmiyorlar. Müşteri kredi kartı numarasını veriyo sonra iki gün o kart numarasına onay verilmesini bekliyo. Böyleliklede müşteri kaçıyo. Ama alışveriş yapacak olan kişiler türkiyeden fazla yoksa 2CO kullanmanı tavsiye ederim. Paypal de olabilir ama Türkiyeden para gelmesi için verified olman gerekli sanırım. Kullanmadım, tam bilmiyorum. Ben WordPay kullanıyorum, ilk başta $1200 gibi bir ücret ödemen gerekiyor ama.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adresi yalnis yazmis olabilirim sabahin korunde ancak o kadar cikti :)

Yalnisim varsa affim olsun ben sadece sorusuna cevap verdim.

G

gyrtx

Misafir
Tamam beyler ben bu gu sistemı kurdum. 2Checkout.com la anlastım 49 doları da bayıldım bu gun. Şimdi seker banktan b,ir musterım geldi. Ve karttan cekecez ama gel gor kı butun bılıgılerı verdım her sey tamam ancak butun sıfrelerı gırıyoruz nolar tarıhler oany verıyoruz. Dan karsımıza cıkan hataya bak.

Order Failed

Sorry, your order failed.

Error: Credit Floor / Insufficient funds

Beyler acılen bır el atın ne ıstıyor bu herıfler. Musterı kacacak yanı. Ticaret yapıyoruz sonucta. Bu admalara da bısey yaranılmıyo. Para ıstemıyoar suna bak ya.NAsıl bısey anlamadım.

H

hostcu1

Misafir
dostum orası çok salak bi sistemi var kendi kredi kartımla bi yere uye oluyum dedim her şeyi dogru gidiyosun salaklar aynı o yazıyı yazıyo:D

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2CO'un Türkiye'ye sorun çıkarttığını söylemiştim. Niye gidip gene onu kurdun ki. Hem bişey soruyosun hem de yanıtları beklemeden iş yapıyosun

G

gyrtx

Misafir
caper' Alıntı:
2CO'un Türkiye'ye sorun çıkarttığını söylemiştim. Niye gidip gene onu kurdun ki. Hem bişey soruyosun hem de yanıtları beklemeden iş yapıyosun

neymıs pekı alternatıfı soyleyın onu kurarız gerekırse.

E

European

Misafir
bir site vardı..hatta 6 ay kullanmıştım
çok iyi sistemi vardı
ama inan adını unttum :p
dilimin şeyinde ama valla unuttum :D

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111

Limit yetersiz demek oluyor.

L

LibRa

Misafir
@gyrtx

Aynen Boyle Oluyor sen Nasil Aldin Bu eposu anlamadim yalnız senin eski carderlardan oldugunu biliyorum.. :) sen cebinden 10 milyon cikaripta vermezsin yeme beni musteri seni degil aramak suratına bile bakmaz... shop mu kapattın gene yazık .. bunca insani da helak ediyorsun git once ingilizce ogren..

B

By-e

Misafir
ya ben paypal kullanmak istiyorum fakat 3 hafta oldu adamlar halen daha çekmedi şu 2 $ ne zaman çekicekler ya ? sanal pos olayına girmek ne zor işmiş.

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
LibRa' Alıntı:
@gyrtx

Aynen Boyle Oluyor sen Nasil Aldin Bu eposu anlamadim yalnız senin eski carderlardan oldugunu biliyorum.. :) sen cebinden 10 milyon cikaripta vermezsin yeme beni musteri seni degil aramak suratına bile bakmaz... shop mu kapattın gene yazık .. bunca insani da helak ediyorsun git once ingilizce ogren..

anladigima göre arkadas iyi seyler yapmiyor :)

G

gyrtx

Misafir
LibRa' Alıntı:
@gyrtx

Dostum sen kimsin? Durduk yere kişileri karalamak, sana karalama başı 30cent mi kazandırıyor.

isyet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geç cevap için kusura bakma ama ben yeni üyeyim.
Sana bir tavsiye: (aynen buraya kopyalıyorum:)
"Satış garantili, sanal poslu, komisyonsuz satışa entegreli, hem açık artırma sitesinde otomatik ürün satın hem kendi domaininiz altında kendinize ait siteniz olsun. Hosting, Dizayn, Çalışır vaziyette Türk bankalarına ait taksitli/tek çekimli sanal poslar da dahil olan bir siteniz olsun istemez misiniz? O zaman bana pm atın görüşelim. Hiç bir karanlık nokta yok, herşey resmi ve legal, mantıklı banka komisyonlarıyla işleyen sistemle çalışın. Fırsatçı ve sanal pos bulamayanların durumundan yararlanmak isteyen istismarcılara kapılmadan bu dürüst ticari sistemden yararlanın."

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5