İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanal Pos

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla paypal ile odeme alsan bunlardan daha mantıklı

ayrıca en azından şahıs firması olan herkez sanal pos alabilir birde o bankanın eski müşterisiysen kapılar acılır, ozelden daha detay da verdim okursun.

yani o günlük ciro tamamen reklam calismalari sonucu mu?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Bu iş yasalsa sana pos vermeyecek bankanın aklına şaşarım, birkaç banka müdürü tanıyorum, bir bankanın genel müdürlüğünde arkadaşlarım var ben hiç böyle satış başarısına sahip bir işletmeye hayır diyebilecek bir banka bilmiyorum. Ve hatta o kartlara o ciro ile sıfır vadeli taksit bile yaptırtabilirsin. Tabi bir bit yeniği yoksa, mesela şu son günlerin modası kart tefeciliği falan... Ama hakikaten satabiliyorsan bu kadar ürün gerçekten git hangi bankaya gidersen sana kırmızı halı sererler...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
valla paypal ile odeme alsan bunlardan daha mantıklı

ayrıca en azından şahıs firması olan herkez sanal pos alabilir birde o bankanın eski müşterisiysen kapılar acılır, ozelden daha detay da verdim okursun.

yani o günlük ciro tamamen reklam calismalari sonucu mu?

Paypal türkiyede yasak olan bir sistem ve güvensiz firma için. Ayrıca zaten hali hazırda bir firmayım, yoksa herhalde banka anında hesaplarımı bloke ederdi :)

Bu iş yasalsa sana pos vermeyecek bankanın aklına şaşarım, birkaç banka müdürü tanıyorum, bir bankanın genel müdürlüğünde arkadaşlarım var ben hiç böyle satış başarısına sahip bir işletmeye hayır diyebilecek bir banka bilmiyorum. Ve hatta o kartlara o ciro ile sıfır vadeli taksit bile yaptırtabilirsin. Tabi bir bit yeniği yoksa, mesela şu son günlerin modası kart tefeciliği falan... Ama hakikaten satabiliyorsan bu kadar ürün gerçekten git hangi bankaya gidersen sana kırmızı halı sererler...

dışarıdan bakınca evet öylede, içine girince maalesef böyle değil. Bu sanal pos tamamen bankanın size güvenmesiyle alakalı.3d securede banka sistemini size açıyor ve çok fazlaca sahtekarlık döndüğü için artık çok kurumsal yada yaygın yerlere veriyorlar.. Yoksa bizde başvurularımızı yapdık ve bekliyoruz :)

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
günlük bu kadar para dönüyorsa anında pos vermeleri gerek. şuradan örnek vereyim bir iş için hesabımıza 100.000 euro indi bankaya çekmeye gittik kartı verdik hesap bilgilerine baksın diye kadının ifade şu

Oha,Çüşşş :D

müdüre çıkartılar bizi ikram vs. biz parayı çekmek istiyoruz onlar illa kalsın vade yapalım bilmem ne yapalım kredi verelim bunu verelim şunu verelim diye diye kafamızı ütülediler. bu arada tabi telefonlar susmuyor şube merkezi arar merkez şubeyi arar ...

neyse zor bela bir kısmını çektik diğer kısmını bıraktık. demem o ki bu krizde bankalar kuruşa takla atıyor kaldı ki günlük bu miktarın postan geçmesi onları hayli hayli memnun eder.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Yaklaşık 18 yıldır firma olarak müşterisi olduğumuz ve o şubenin ilk müşterilerinden olduğumuz bir banka ile önümüzdeki haftalarda görüşme yapacağım sanal pos sistemi için. Özellikle 3d Secure sistemini soracağım onlara. Bakalım ne cevap verecekler. Bazen güven önde geliyor.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Yaklaşık 18 yıldır firma olarak müşterisi olduğumuz ve o şubenin ilk müşterilerinden olduğumuz bir banka ile önümüzdeki haftalarda görüşme yapacağım sanal pos sistemi için. Özellikle 3d Secure sistemini soracağım onlara. Bakalım ne cevap verecekler. Bazen güven önde geliyor.

:p söyliyim ben sana o da neki hemşerim diyecekler sana :p ben, arkadaşım çok ufak cirolarda kart çekiminin yapıldığı bir sürü tanıdığım var ve sanal pos kullanıyoruz, öyle büyütülecek birşey yok benim bildiğim yada aceminin bulunduğu bölge sakat bankalar sakat :p

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Akbank'ı mı tercih edersiniz, Garanti'yi mi? Veya hangi bankayı?

Hangisi daha çok online destek sunuyor? Destek'ten kastım, apidir şudur budur, kullanım kolaylığıdır, arayüzdür gibi.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ayıpsın, hele bi alalım da.. :p

Bankalarda havuz sistemi/havuz hesabı oluşturulabiliyor mu? Örneğin, bir mağazanız var ve 4 ana kalem ürün satıyorsunuz. Her birinin kredi kartı satışları (pos/vpos) farklı bir hesapta birikiyor ve ay sonu hepsini bir hesaba aktarıp hangi hesaptan ne kadar geldiğine bakabiliyoruz... gibi?

Bankaya soramadım da henüz :D

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Ayıpsın, hele bi alalım da.. :p

Bankalarda havuz sistemi/havuz hesabı oluşturulabiliyor mu? Örneğin, bir mağazanız var ve 4 ana kalem ürün satıyorsunuz. Her birinin kredi kartı satışları (pos/vpos) farklı bir hesapta birikiyor ve ay sonu hepsini bir hesaba aktarıp hangi hesaptan ne kadar geldiğine bakabiliyoruz... gibi?

Bankaya soramadım da henüz :D

Cıx biraz fentezi ( fantazinin üst versiyonu ) olmuş :) Ticari bir hesaba veriliyor pos. Vergi kanunları açısından, hesaplar arasında transferinde fatura kesmek gerekeceği için fentezi diyorum :)

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3d secure o kadar da muhim birşey değil arkadaşlar olmasa da olur neticede.

çoğu buyuk alışveriş sitesinde bile olmayan birşey

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
3d secure o kadar da muhim birşey değil arkadaşlar olmasa da olur neticede.

çoğu buyuk alışveriş sitesinde bile olmayan birşey

Şöyle izah edeyim, 3d secure olmadan yapılan her alışverişde müşteri itiraz etmesi durumunda, yaptığı alışveriş tutarı senin hesabından kesiliyor. Ancak 3d securede bu risk ortadan kalkıyor. Çünkü 3d securede sadece kart sahibinin bileceği birgizli soru ve cevabı bulunmakta.Ayrıca 3d secure olmayan yerler, cep telefonuna sms yada telefonla arayarak bilgi alma gibi sistemleri kullanıyor.Ancak ynede 3d secure kadar güvenli değil.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Eğer bir hizmet değil de bir ürün satıyorsanız PTT ile kapıda ödeme seçeneği var, para anında hesapta, sıfır risk, sıfır komisyon.

GNeRaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Şu görüşmeyi yapayım bir ya.

Aslında neden tüm büyük bankalarla çalışan bir ödeme sistemi çıkartmıyorlarki? Örneğin o yerin üyesi olan bir firma/şirket, oradaki pos sistemini kullanarak tüm bankaların kartlarına taksit yaptırabilecek, 3d secure vs. kullanabilecek. Ve bankayla değil o şirketle muhattap olacağız? Yasalar mı engel?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Şu görüşmeyi yapayım bir ya.

Aslında neden tüm büyük bankalarla çalışan bir ödeme sistemi çıkartmıyorlarki? Örneğin o yerin üyesi olan bir firma/şirket, oradaki pos sistemini kullanarak tüm bankaların kartlarına taksit yaptırabilecek, 3d secure vs. kullanabilecek. Ve bankayla değil o şirketle muhattap olacağız? Yasalar mı engel?

Çok güzel düşünce ama maalesef BBDK 552 sayılı kanun, yani qumarla mücadele ve terorizmi finanse etmeden bankalar sorumlu mercidir kanunu buna engel oluyor :(

Slytherin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok güzel düşünce ama maalesef BBDK 552 sayılı kanun, yani qumarla mücadele ve terorizmi finanse etmeden bankalar sorumlu mercidir kanunu buna engel oluyor :(

Dilersen Sanal POS sağlayabilirim komisyonu beraber konuşup anlaşabiliriz. Ekstra olarak world ve hsbc kartlarına taksit şansında olur. Düşünürsen özel mesaj atabilirsin. 3D güvenlik sistemi kullanılacağı için bloke süren 5 gün olur.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Slytherin açıkçası pek güven vermiyorsun ve 5 günlük bloke süresi çok uzun bir süre hele aceminin günlük elinden ortalama 10.000 geçtiğini farz edersek 50.000 yapar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5