İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanal Saldırılar

AlemTurk

0
İyinet Üyesi
Katılım
10 Ağustos 2006
Mesajlar
0
Reaction score
1
Konum
GebZe
Ön korumalı İnternet güvenliği alanında faaliyet gösteren Internet Security Systems (ISS) Başkanı Tom Noonan, şu ana kadar gerçekleşen sanal saldırı miktarının şimdiden, 2005 yılının toplamını geride bıraktığını bildirdi.

Noonan, yaptığı yazılı açıklamada yılın ilk 10 ayında solucanlar, virüsler, trojanlar, kişisel bilgilerin hekerlar tarafından ele geçirilmesi, bilgisayarların başka kişilerce ele geçirilmesi gibi tehditlerden oluşan ''sanal vandalizmden sanal terörizme'' kadar toplam 5196 saldırı ve kayıt bulduklarına dikkat çekti.

ISS'nin istihbarat ve Ar-Ge ekibi X-Force tarafından hazırlanan verilere ilişkin Tom Noonan, sanal saldırı miktarının 2001 yılında yaklaşık 2000, 2005 senesinde yaklaşık 6000 olarak gerçekleştiğini kaydetti.

Bu rakamın bu yılın sonunda ise 7000'i bulacağını ifade eden Noonan, sanal saldırganların artık çok iyi eğitim almış insanlardan oluştuğunu, son zamanlarda kişisel bilgilere yapılan saldırılardaki artışın da korkutucu bir boyutta olduğunu ifade etti.
 

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi
Üst