İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanbox kesin cözüm varmı?..

imkansiz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslar bu sanbox2un kesin ama kesin kısa sürede cıkma olasizligi yokmu 1 aydir yapmadigim sey kalmadı host degiştirdim siteyi bastan asagi degiştirdim siteme poup actirdim gunde 3,000 hit gonderiliyor eskşden 20,000 ustunde olsan sitem ve hepside googlede geliyordu suanda artık googlede 1 kac tane geliyor. 1 aydir cebelleştim olmuyor olmuyor.

1 host degişti
2 tasarim dizayn degisti
3. suana dek 4-5 gunceleme gordu ilkinde Pr4 en sonuda PR 5 aldi. sanbox'a girdi
4. www.site.com yaptigimda 10,000 sayfa cıkıyor
5. link aldigim yerler bir cogu kaliteli yuksek prli sitelerdir.
6.tek yapmadıgım eski indexleri silme ondan haric hepsini yaptim
7. aceba yeni bir sitemap olusturmak mı lazım yoksa googleye yeniden kayitmi edeyim siteyi

cokmu sacmaladim bilmiyorum ama benim psikolojim bozuldu bu yuzden :)

KEsin çözüm bulana Pr 4 lü Bir site hediyem olucak :)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buna kimse kesin çözüm bulamaz ama, pop-up açtırmayla sandbox arasında nasıl bir ilişki olabilir aklıma gelmiyor. En güvenilen yöntem içeriğin orjinal olması ve düzenli güncellenmesidir, bir de çok kişinin kullandığı bir script kullanıyorsan kullanmamanı öneririm tasarımdan ziyade, bunun dışında yapılacaklar çırpındıkça bat durumu yaratır genellikle. PR 5'e kadar çıkıp sandbox'a girdiysen, girdiğin zamandan son 1 ay öncesine kadar sitenle ilgili google'ın gözünde önemli hangi değişiklik olduğunu iyi analiz edersen o da iyi bir fikir verebilir, senin için ufak görünen bir şey(bana link verene 84 sayfadan link veriyorum vs. değişimleri) google için önemli olabilir.

Kolay gelsin.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kesin çözüm sadece siten sandbox degilmiş gibi güncellemeye devam ve aynı içerikli sitelerden link almak..

aynı sorun bende yaşadım 7 aylık bir sitem pr 3 cıktı ve 5000-6000 hite ulaştı son güncellemden güm düştü sırlaamada.. bend esabırla sitemi güncelliyorum bekliyorum

theersin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşım aynı şeylerin bende yapıyorum malesef bir sonuç alamıyorum zamana ihtiyacımız var galiba.

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
backlink ..

sadece sağlam backlink :)) ve zaman ..

Rapmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ama zaten Sandboz a girenler minimum 6 ayda çıkıyor diye duydum..Bence sitenızın çıkması bana göre tamamen şansınıza bağlı , sitenızı düzeltmışsenız bişeyi kalmamışsa kalkar ama dediğim gibi bence şans..

PieRLuGi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 kasım 2006 dan beri sitem sendboxta,
sabırla bekliyorum... Allah bu günümüzü aratmasın..

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sandbox olayı aslında çok güzel bir uygulama ama arada kurunun yanında yaşta....

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2-3 tane en az pr5 olan siteye reklam ver direkt link al cikarsin en kisa surede
tercihen pr 6-7 olsa daha iyi olur

Y

y4Ln1zg3nc

Misafir
herkesin sorunu galiba sandbox ... arkadaşlar söyle söyliyeyim 20 tane pr4 den carpraz link alın , domain.com şeklinde 1 - 2 hafta içinde sandbox ' dan cıkarsınız.. he illa 20 mi değil ? daha cok alırsan daha saglıklı olur ama carpraz olmasına dikkat edin ;) deneyin kimsenin sandbox derdi kalmsın ;) halen cıkartamadıysanız gelin bana yardımcı olayım..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
siteyi actım 1 aydan sonra sandbox girdim ve 15 gün sonra cıktım ve 7. ayda tekrar sandbox girdi site içeriği şarkısözü bir çok spamlı şarkı sözü varken ben girdim bende sabırla bekliyorum..

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Sandboxun belirli bir süresi yoktur.Google sandboxdaki sitenizi bile düzenli aralıklarla ziyaret eder ve sitenizi inceler.Öncelikle her site ile link değişimi değil sizin kategorinizde isim yapmış ve pr değeri yüksek sitelerle link değişimi yapmalısınız.Text link satın almanız oldukça yararınıza olacaktır.Ayrıca sitenizde çok farklı sitelerin çok fazla linki bulunmamalı.En önemlisi meta kelimelerinizin sayısı 16 yı geçmemeli.Google dostu olarak belirlenen sitelerdeki max tanıtıcı kelime sayısı 16 olmalı.Ana açıklaması ise siteniz hakkında net bir bilgi vermeli ve arama motorundan ziyaretçi çekme amaçlı kelimelerle dolmuş bir cümle olmamalı.Bu her zaman daha çok zarar verir.Aldığınız back linkler belirli kelimeler üzerine olsun yani sitenizin içeriğiyle uyumlu olmalı.Ayrıca domain adresiniz yeni ise belirli bir süreyi bu sandbox konumunda geçirme ihtimaliniz oldukca yüksek.Bunun suan için çözümü mevcut değil.

Y

y4Ln1zg3nc

Misafir
dediklerinin hepsini yapmistim zaten en azindan 20-25 tane sitedenm PR 5 Link verilmis karsiliksiz olarak. bu sekilde olsaydi bir cogu coktan cikmisti zaten. ama bu sekilde cıkıcaginida sanmiyorum baska bir yol var ama ne :) sohbetbol.net isterseniz bakin..

peki ben seni cıkarsam sandbox dan ne vericeksin:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5