İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sanboxdan çıktım bilindik ama yazıyorum

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pr degeri veya index sayfasına göre yorumlamıyor google Sandbox da bile olsan pr degerin güncellemede artar veya düşer (aldıgın linklere göre düşür-yükselir) indexleme konusuda aynı site ne kadar güncelleme oldugu sürece google botun cok sık gelmesi ve indexlemesini engellemez.

Tabi bu bilgi kesin bir bilgi degil sadece sandbox yapılan yorumlar ve işlemlere göre kendi düşüncem ve analizim.

Sandbox bildiğim kadarı ile google her ceza için belli bir sayı degerinde belirtmiş, yani bizim yasalar gibi (201.madde vs. ) gibi googlede bu ceza türlerini ayırmış. Yani sandbox girme 15 günlikte var 1 aylıkta 3-6-9-12 ay gibi gidiyor ama işte bu bunu kesin bilmek kolay degil. Sitemiz hangi maddeye göre ceza aldıgını bilmediğimiz için Sandbox tan cıkmak o kadar basit ve kolay degil.

Yukarıda arkadaşın anlattıgı şeyleri yaparak kesin cıkıcagız anlamına gelmiyor. Aldıgı ceza maddesini bilmediğimiz için bu yöntemle cıkar veya cıkmaz diye yorum yapabilirdik.

Benim başıma 2 aylık site 15 günlük bir sandbox girdi. ve 20. gün tamamen acıldı ve site 7. aya girdi hiti 5000-6000 yükseldi ve tekrar sandbox girdi. Site içeregi şarkı sözleri idi. Site tam seo uyumlu ve gereksiz konular barınmıyordu.

Diger sitem 3 yıllık link sitemde sandbox girdi ve yaklaşık 8 ay oldu ama halen cıkmadı..

Sözün kısası Bu yöntemler sandbox tan cıkma kesin degil. Ama sitenizi halen güncel tutarsanız cıkma olasılıgınız var bu gercek.

Olayı mükemmel özetlemişsiniz bence.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5