İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sandbox a girdiğimi nasıl anlarım

forumetki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sandbox a girdiğimi nasıl anlarım nerden bakarım

google nerden mail atcam nasıl mail atarım

sandbox dan nasıl çıkacam :S

lütfen yardım edin

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Forumda arama diye bir özellik var. Öncelikle onu hatirlatayim. Cünkü binlerce kez bu hikaye dile getirildi.
Google bariz bir sekilde hit kaybettigin zaman anlaki sandbox a girmissin demektir. Nasil cikacaginida bir zahmet sen arastir. Arkadaslarin bu konularda güzel yazilari var.

forumetki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet var ama ben sandbox girdiğimi merak ediyorum hangi siteden bakılıyor acaba evet forum da araştırma yaptım google de öle ??

forumetki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunlar normal mi ? burda neyi yükseltmeliyim neyi düşürmeliyim ??

ilginiz için teşekkür ederim

forumetki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dalgalanmadan nasıl çıkarım forumda bir araştırma yapcam bakalım sizin yorumlarını bekliyorum ?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Haftaya çok kötü bir başlangıç yaptım. Tüm indexli sayfalarım duruyor fakat aramalarda nerdeyse 200 basamak birden geriledim. Sandbox olmaması için dua ediyorum. benimde site adresim www.siteadi.com olarak çıkıyor ilk sırada umarım söylenenler doğrudur ve sadece bir dalgalanmadır.

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayır, GOOGLE algoritması denen birşey var, her sitede olur.

Sandbox olayına gelince, diyelim ki Mizah kelimesinde ilk sayfada cıkıyoruz, bir zaman bakıyoruz ki, Mizah'da ilk sayfada değiliz? 6. sayfaya kadar gelin, egerki önceden aratip ilk sayfada cıkan kelime, sizi 6. sayfa sonrasına attıysa, sandbox'a girmişsiniz demektir. Geçmiş olsun.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Hayır, GOOGLE algoritması denen birşey var, her sitede olur.

Sandbox olayına gelince, diyelim ki Mizah kelimesinde ilk sayfada cıkıyoruz, bir zaman bakıyoruz ki, Mizah'da ilk sayfada değiliz? 6. sayfaya kadar gelin, egerki önceden aratip ilk sayfada cıkan kelime, sizi 6. sayfa sonrasına attıysa, sandbox'a girmişsiniz demektir. Geçmiş olsun.

bu 6 safya nın herhangi bir yazılı kaynağı varmıdır ?

5 sayfanın sonundayız diyelim veya 6 sayfanın başında buna nasıl karar verebiliriz sandbox mu değilmi diye + sandbox durumunda google bot siteyi ziyaret etmeye ve indexlemeye devam edermi yoksa bot u göndermezmi.

Teşekkürler.

fatal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sandbox filtresinin ve googledan banlanma kavramları kesinlikle farklı şeylerdir. Yani sandbox'a girdiginizde GOOGLE'dan banlanmış olmazsınız. Yani botlar girer. Bir yerde yazıyordu ama su anda bulamadım, bulunca paylaşırım.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Günlük 5000 tekil gelirken googledan bu tekil birden 300 gibi rakamlara düşünce sandboxa girdiğini anlayabilirsin. Sandboxdan çıkmak için özgün içerik + kaliteli backlink ve sitenden başka sitelere olan linkk çıkışlarını minimuma indirmen gerekiyor. Zamanında bir domainim sandboxdan bu 3 madde ile çıktı fakat bu güncelleme ile bir sitem daha girdi..

Nove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sandbox'un çok netleşmiş belirgin özelliği yok. Google'da siteadi.com diye aratırsan ilk iki sıradaki siteler senin sitene ait değilse 100/90 sandbox'tasındır.
Muhtemel nedenleri aşırı link değişimi yapmak, siteye aşırı link eklemek.
Sandoxtan çıkmanın yolu benim gözlemlediğim kadarıyla. Title ve tasarım değiştirip link değişimini aynı içerikli sitelerle haftada bir 2-3 link olmak kaydıyla değişim yapmak.1 ay içersinde bu yontemi kullanarak sandboxtan çıktım.

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bu konuya msg yazdığım ilk gün bayağı bir kötü hissetmiştim kendimi, çünkü sitemin hiti 500-600 lerden 30-40 lara kadar düşmüştü sanbox a girdim diye çok üzülmüştüm, sitemin keywordlerini değiştirdim bir iki tane link aldım site haritasını baştan hazırladım, bugün baktığımda yavaş yavaş yeniden yükselişe geçtiğimi görüyorum. Umarım böyle devam eder.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5