İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sandbox dan kurtulma yontemleri

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Şimdi Benim Sohbet iLe aLakaLı Bir Domainim Sandboxa Girdi Ve Ben Sandbox dan En Erken Zamanda Cıkmak İstiyorum Bunun İçin.
GoogLe Adwords'a RekLam versem KurtuLurmuyum Acep ?
Varsa Başka Yontem Ve TaktikLeri Lütfen PayLaşın.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Günlük veya belli aralıklarla sitenin anasayfasını güncelle ve bunu periyodik olarak yap.

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
dedigini yapıcam sitenin dizaynıyla biraz daha oynadım 2 gün sonra bi daha oynarım.

D

discoface

Misafir
benım sıtemde sanırım fazla optimizasyon yuzunden sandboxa girdi, yada benden önceki sahibinden dolayı banlı. Ben alalı ve siteyi açalı 2 ay oldu. hala anasayfamı dahi indexlemedi. Ama ben hemen hemen her gün siteye yenı birşeyler koyuyorum ve anasayfamda değişiyor, güncelleniyor, Hala ses seda yok.
Başka neler yapabilirim sık güncellemekten ve beklemekten başka :)

GeneraL

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Valla bu google bişeyler yapıyo ama anlıyamadım bütün sitelerim mutlak sandbox mı girmek zorunda anlamıyom ya eklemiyom bi yere yine giriyo anlıyamıyom bu işleri.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar google her siteye eşit mesafededir.Sizin site giriyorsa başkasının siteside giriyor.Öyle sık sık güncellemekle olacak şey degil bu.boşa kasmayın o kadar.8 ay dan önce çıkmazsın sandboxtan. (popüler herkonulu site sandbox a girer.Örnegin çörek otu yağının insanlığa faylasını anlatan bir site yapın.sandboxa girmezsiniz.ama bir sohbet gazeteler siteleri yaparsanız.sandbox dan çıkmanız en erken 8 ay sürer )
Bir domain alır almaz açacaksın ve google da eskiyecek.eski domainler almak bu sebepten çok daha önemlidir.
Günde yaklaşık 50bin kez aranan bir kelimeye dair site açarsan hemen üste çıkmayı falan unutman gerek.
http://www.zirve100.net/incele.php?kelime=sohbet

66.000
http://www.zirve100.net/incele.php?kelime=gazeteler

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sandboxtan hızlı çıkmanın yoları;
- Başlangıçta adsense kodu koymayın.
- Sıklıkla kullandığınız whois outputunu değiştirin veya pasif duruma geririn
- PR si buyuk olan siteden link alın.
- Siteyi sık sık güncelleyin.

Benden soylemesi, dileyen dener.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotik hikaye sitemin olmadığını bilmeyen kalmamıştır herhalde. hikaye sitesi için 2 domain kullanıyordum, 2 ay bir domain üzerinden, 2 ay bir domain üzerinden yayın yaptım. yayın yapılmayan domaini ise sedo'da parkederek iyi denebilecek kazanç elde ettim. şimdi ise, bu sistemi bırakarak tek domain üzerinden devam edeyim derken, devam etmek istediğim domain sandbox'a girdi. 1,5 aylık sürede sadece 61 sayfa indexlendi. 2 gündür adwords'e reklam verdim, indexli sayfa sayısı 71'e çıktı. 1,5 aylık sürede her gün sitede güncelleme oldu. adwords daha etkili sanırım sandboxtan çıkmak için, fakat diğer sayfaları indexlemesine bağlı. eğer geriye kalan 2067 sayfayı da indexlerse, bilin ki adwords etkili. bana sorarsanız umudum yok :)

D

discoface

Misafir
adwordsa reklam vermek ne kadara maloldu sana yaklaşık? ve nasıl bir reklam vredin? ne yazdın yanı reklam cıkan yere :) bende vermyi düşünüyorumda reklam

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Öncelikle Sandbox nedir onu bilmek gerek.

Sandbox google tarafından çıkartılmış bir fitredir.Niye bu sandbox çıktı diyenler için küçük bir özet yapayım.

Hergün onbinlerce yeni web sitesi açılmakta.Google bunların hangi birini indexlesin.Hangi birinin önemli olup olmadıgını anlayacak kadarda yapay zekası olmadıgından, elindeki kriterler ise;

1- Sitenin istikrarlı şekilde büyümesi,
2- Orjinal içerikli olması çıkışı hızlandırır.( daha önce indexlenmiş bir siteyi çalıp degiştirerek web sitesi açarsanız sandboxtan çıkmanız çok uzun zaman alır.belkide hiç çıkartmaz).Başkasından çaldıgınız içerik nasıl olsa veritabanında var google un.sizin sitenizin içeriğini niye tekrar saklasınki veritabanında.Google sistem kaynaklarını niye tekrar tekrar boşa harcasınki.

3- Aynı içerikli site(ler)den link alması . Spor siteniz varsa spor sitelerinden link almanız gerek.Spor siteniz için gidip, winamp.com dan yada php.net ten link almanız, hiç birşey ifade etmiyor google için.Ama link alırkende dikkatli olunması gerek.çünkü yeni açılmış dandik bir siteye pr7 pr6 sitelerin link vermesine şüphe ile bakıyor google ve bunu para ile link satın alınarak pagerank dengesini bozmaya teşebbüs olarak gördüğünden sandboxtan çıkma süresini uzattıkça uzatıyor.

4- Adsense için site açmayın.yada en azından sandboxtan çıkana kadar adsense siteye koymayın.Çünkü son zamanlarda mantar gibi yeni siteler türemekte sırf adsense için açıldığının google farkında.Bu da interneti çöplüğe dönüştürmekte. 3-4 sayfalalık siteler sırf adsense için açılmakta.Pahalı kelimeler için açılan bu siteler bir kaç ay sonra kapanmakta.Sitenizin böyle bir site olmadıgını google amcaya gösterebilmek için sitenize adsense koymayın, sandboxdan çıkana kadar.

Sandbox aslında iyi düşünülmüş bir google filtresidir.Böylece fake, dandik sitelerin arama sonuçlarında üst sıralara çıkması zorlaşmakta. Google onları indexlemek için harcayacağı zamanı, daha önemli siteler için harcamaktadır.
webmasterlarında kaliteli birşeyler ortaya çıkartması için teşvik etmekte.

Sitenizie güveniyorsanız yapmanız gereken tek şey beklemek.6-8 ay sürmekte normal şartlarda yeni açılan bir sitenin çıkması.

Google amcaya rüşvet vererek yani adword reklam vererek çıkışı hızlandırmazsınız.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitede adsense reklamı hiç bir zaman olmadı, siteye güveniyorum, sandbox'ta olsa da site o adreste kalacak yapacak birşeyim kalmadı. en son olarak 100$'ımı adwords reklam bütçesi olarak ayırdım belki işe yarar ümidiyle. yaramazsa da gelen ziyaretçiler benim kazancım olur farketmez :) teşekkürler yoktur:)

D

discoface

Misafir
yazdıklarınızdan baya şey öğrendim sağolun.
peki ya hitin çok olması sandboxtan cıkmayı hızlandıran bir etkenmidir? yanı google hit çok olunca demek ki birşeyler var dermi acaba?

T

tariksucu

Misafir
benim sitelerimden biri ben askerdeyken 1 ay kapalı kalmış, sonrasında google dan yavaş yavaş düşmeye başladı. en rekabetsiz kelimede bile nerdeyse çıkamıyorum. google kesintisiz olarak her gün siteme uğruyor ve ana dizindeki dosyaları da tarıyor fakat cache baktığınızda default.asp hariç diğer sayfaların en son 22 eylül veya 31 ağustos ta indexlendiği görünüyor. onun dışında yeni sayfalar yapıp yerleştirdiğimde ise bunları cache alıyor. anlamadığım ise 5-10 milyon sitenin arasından ilk sayfada çıktığım aramalarda şimdi ilk 2000 de bile yokum ve yine 300-500 tane sitenin arasında bile yine son 10 da ya varım ya da hiç yokum, bu olay nedir şimdi? sandbox mı yok sa ban mi?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
google toplist mi nasıl bilsin hitini :p

Benim gözlemlerime ve okuduklarıma göre en hızlı çıkış yolu çok orjinal içerikli olmaktan geçiyor.Kimseden içerik çalmadan kendiniz özgün bişeyler yapın.

Örnekte vereyim.kız arkadaşımın bitirme tezi vardı.Bu tez üzerine bir site açayım dedim maksat insanlık faydalansın bu konu üzerinde çalışacaklar için ingilizce idi ve amerikada küçük bir host almıştım.30-40 sayfa kadar içerigi var.
maksak insanlık faydalansın.O konu hakkında çalışacaklar için döküman niteliğindeydi.
hit kaygım, pagerank kaygım,adsense koyma gibi bir niyetim falanda yok o site için.Siteyi açtım unuttum yani. geçen gün bir baktım, hiti çoşmuş
ve 32 milyon sonuçlu aramada 1.çıkıyor inanamadım, yabancılar link vermiş o siteme.Ben kimseden link istemedim pagerankı 5 olmuş :p pagerank güncellenmedigi halde.

astraler

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet doğru noktaya parmak bastın, internette kral eşsiz içeriktir..:)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla benim siteye her gün orijinal 5 hikaye ekleniyor ama banamısın demedi :p google eg-zotik sitelere karşımıdır nedir :p

Alonson

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
google toplist mi nasıl bilsin hitini :p

Benim gözlemlerime ve okuduklarıma göre en hızlı çıkış yolu çok orjinal içerikli olmaktan geçiyor.Kimseden içerik çalmadan kendiniz özgün bişeyler yapın.

Örnekte vereyim.kız arkadaşımın bitirme tezi vardı.Bu tez üzerine bir site açayım dedim maksat insanlık faydalansın bu konu üzerinde çalışacaklar için ingilizce idi ve amerikada küçük bir host almıştım.30-40 sayfa kadar içerigi var.
maksak insanlık faydalansın.O konu hakkında çalışacaklar için döküman niteliğindeydi.
hit kaygım, pagerank kaygım,adsense koyma gibi bir niyetim falanda yok o site için.Siteyi açtım unuttum yani. geçen gün bir baktım, hiti çoşmuş
ve 32 milyon sonuçlu aramada 1.çıkıyor inanamadım, yabancılar link vermiş o siteme.Ben kimseden link istemedim pagerankı 5 olmuş :p pagerank güncellenmedigi halde.

Bu konu çok önemli arkadaşlar içeriğiniz kaliteli oldukça herzaman en iyiler arasında olursunuz. Google'da bildiğim kadarıyla büyük sitelerden size verilen linklere önem veriyor. Sitelerden link almak için de ya reklam verirsiniz ya da kaliteli bir site iseniz zaten size link veren olur.

bu arada yakında ingilizce tez siteleri üremeye başlar :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi