İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SandBox ve Pagerank Düşmesi

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar 1 hafta önce sitem sandboxa düştü 2 yıllık bir site ve pr 6 idi.
4 gün sonrasında da pagerank 3 e düştü aniden.

Şimdi bu ne anlamadım ki?

sandboxa düşenin pageranki düşmez diye biliyordum?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sandbox a düşenin PR ı düşebilir, halbuki 0 lanabilir de.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Aynı durum bendede oldu 15gün önce 2 yıllık pr5 sağlam bir siteydi önce tekili 10k dan 500 lere düştü yani sandboxa girdi 1 hafta öncede pr5den pr3 e düştü. Google dizin sitelerine operasyon başlattı..

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hızlı backlink alımından mıdır acaba ki bu durum?
dizin sitelerine savaş açtı ise yakında iyinette gider diğerleri de

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Umarım google bu konuda geri adım atar yoksa piyasada toplist dizin kalmayacak..

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
arkadaşlar bu kadar karamsar olmayın derim sadece dizin sitesi degil yıllardır dost siteleri olan sitelerde aynı sonuça gelir buda bütün sitelerin gitmesi denir.

o yüzden bence genelleme degilde linkleriniz aldıgınız sitelerin banlı siteler olup olmadıgını dikkat edin bence yanai google belki banlı siteleri kurtarmak için pr yüksek sitelerde link var ve bu siteler banlı sitelere destek veriyor gibide yorumlamak olabilir.

tabiki sadece fikirden ibaret ama akıla gelmiyorda degil. egerki toplis ve dizinlere bir savaş acsaydı bence suan dmoz kapatması kendi dizinini kapatması olurdu sanmıyorum.

algoritma degiştiği kesin. eskiden pr degerin düşsse bile aramalardan fazla kıpardamazdı site ama şimdi ise pr düştümü site hemen düşüyor sıralamadan.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Bu kadar ceza konusunda eski sitelere acımasız olacağını tahmin etmemiştim. Dizinim dmozda da kayıtlıydı.Bunu geçtim sadece kaliteli sitelerin onaylandıgı bir dizindi. Bekleyecez yapacak birşey yok..

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o bi şey mi 1 hafta önce haftalardır korkunç videolar yazınca hep 1.çıkan blogum durduk yere google bomb yedi ve sandbox'a düştü.

hiti en az 10k gelen blog şuan 200-300 (o da geri dönüşümden) ancak alıyor :(

google bir motordur.ne çok ciddiye alın,ne de çok sallamayın.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
o bi şey mi 1 hafta önce haftalardır korkunç videolar yazınca hep 1.çıkan blogum durduk yere google bomb yedi ve sandbox'a düştü.

hiti en az 10k gelen blog şuan 200-300 (o da geri dönüşümden) ancak alıyor :(

google bir motordur.ne çok ciddiye alın,ne de çok sallamayın.

O kadar emekten sonra insanın morali bozuluyo farklı kategorilerde site sahibi olmasam yanmıştım. Ne yapacağı belli olmuyo..

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla benim umudum sitenin sağlam olması ve dmoz da yer alması açıkçası hatta bu bir fırsat olarak goruyorum simdi yahoo ve msn hitleri geliyor kismen kurtariyor ama tabi yuzde 20 ler seviyesinde ancak

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5