İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sandbox?

aLcadraz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
site "sohbet" aramasında 4. sayfadaydı birden 82. sayfaya geriledi :) ama "chat" ve "muhabbet" aramalarında 3. ve 2. sayfada. Sandbox'a girmiş olsa diğer aramalarda da gerilemesi gerekmez miydi? bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Y

Yamaha

Misafir
diger kelimelerde gerilememesi sandboxa girmedigi anlama gelmez bilindigi gibi sandboxun bir sürü cesidi var baska keywordlerde yerinde dururken hedefledigin diger bir kelimede 30,40,50 sayfalara gerileyebilirsin buda bir cesit sandbox eger anlattigin gibi diger keylerde yerinde duruyorken sadece sohbet kelimesinde ani, anormal bir düşüş yasadıysan tek kelimede sandboxa girmissin demektir bana göre cunku aynı beladan bendede var nasıl cıkacagına sıra gelince ben derimki adwords reklam ver ben bi ara verdim site ertesi gün sandboxtan cıktı umarım yardımcı olmusumdur

aLcadraz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tşk. Yamaha bilgilendirdiğin için. Başka görüşü olan yokmu arkadaşlar ?

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bu durumdan büyük ihtimalle kurtulamazsin. Cünkü pr ler güncelleniyor. Yani büyük ihtimalle diger siteler seni sohbet kelimesinde gecmisler.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bekle biraz birçok kişi bundan yakınıyo(ben dahil:D) pr güncellemesinden sonra düzelmesse hatayı kendinde ara

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
sandbox herkesin başının belası.

benim sitem de dün sandbox tan acılmıştyı ve site içeriği kelimem hemen eski yerini aldı 1 günd egüzel hit geldi bugun ise gene kayboldu.

com da ilk 10 girmişim
com.tr kim bilir kaçıncı 2. sayfadaydım yok. 40. kadar giedebildim.

şimdi ise bu seferde com danda gitti bir dalgalanma var ama sanırım bu pr güncellenemesinden sonra sandboxtan cıkmış olacagım. çünkü gecen pr güncellendi 2 gün sonra sandbox girdim bu sefere sanki acılcam gibi kendini gösterdi dün eski yerinde olmasıyla.

sanırım bütün dc lere farklı bekleyip görücem

dünde ne kadar cok sevinmiştim ama bugun hevesim kursagımd akaldı

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanbox

diger kelimelerde gerilememesi sandboxa girmedigi anlama gelmez bilindigi gibi sandboxun bir sürü cesidi var baska keywordlerde yerinde dururken hedefledigin diger bir kelimede 30,40,50 sayfalara gerileyebilirsin buda bir cesit sandbox eger anlattigin gibi diger keylerde yerinde duruyorken sadece sohbet kelimesinde ani, anormal bir düşüş yasadıysan tek kelimede sandboxa girmissin demektir bana göre cunku aynı beladan bendede var nasıl cıkacagına sıra gelince ben derimki adwords reklam ver ben bi ara verdim site ertesi gün sandboxtan cıktı umarım yardımcı olmusumdur
adwords reklam verince gerçekden sanbox açılması olabilirmi bu hizmeti veren şirketle görüşmüştüm kontur şekilde ödeme alınıyordu şirkede sorum ise sanbox dan çıkabilirmiyim oldu adamların cevapları ise o zaman herkes versin kolay iş ve böyle olayla karşılaşmadık denildi başka kişişerde bir nevi rüşfet dedi alkasız bana göre. fakat şirletin bir cevapları ise ip de sanbox yiyebilir demesiydi gerçekden sanboxun çok çeşitleri var şirket görevlileri google degil aracı yer adwords olunca açılma yok demişti ama sen yaşamısın başka böyle durum yaşıyan varmı? bende vercem googleye ondan bu soruları yönettim

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sandbox herkesin başının belası.

benim sitem de dün sandbox tan acılmıştyı ve site içeriği kelimem hemen eski yerini aldı 1 günd egüzel hit geldi bugun ise gene kayboldu.

com da ilk 10 girmişim
com.tr kim bilir kaçıncı 2. sayfadaydım yok. 40. kadar giedebildim.

şimdi ise bu seferde com danda gitti bir dalgalanma var ama sanırım bu pr güncellenemesinden sonra sandboxtan cıkmış olacagım. çünkü gecen pr güncellendi 2 gün sonra sandbox girdim bu sefere sanki acılcam gibi kendini gösterdi dün eski yerinde olmasıyla.

sanırım bütün dc lere farklı bekleyip görücem

dünde ne kadar cok sevinmiştim ama bugun hevesim kursagımd akaldı
Permission elinlemi aryosun kaçıncı olduğunu:) yokturun verdiği linkle baksana (google optimization - yaralı linkler-ilk post)

Y

Yamaha

Misafir
adwords reklam verince gerçekden sanbox açılması olabilirmi bu hizmeti veren şirketle görüşmüştüm kontur şekilde ödeme alınıyordu şirkede sorum ise sanbox dan çıkabilirmiyim oldu adamların cevapları ise o zaman herkes versin kolay iş ve böyle olayla karşılaşmadık denildi başka kişişerde bir nevi rüşfet dedi alkasız bana göre. fakat şirletin bir cevapları ise ip de sanbox yiyebilir demesiydi gerçekden sanboxun çok çeşitleri var şirket görevlileri google degil aracı yer adwords olunca açılma yok demişti ama sen yaşamısın başka böyle durum yaşıyan varmı? bende vercem googleye ondan bu soruları yönettim

ben denedim bir ara adwords reklamı verdikten sonra ertesi gün cıkmıstım sandbox tan kimbilir belkide zaten o gün cıkacaktır sandboxtan tam benim adwords reklam verdigim güne denk gelmistir bende öyle sanmısımdır ama buda bir ihtimal tabi denemekte yarar var diger bi yönden adwords reklam icin piyassadaki hizmet veren sirketlerden alacaksan alma derim cünkü aldiklari paranın karsılıgında verdikleri hizmet nerdeyse kredi kartıyla versen aynı hesaba gleliyor o söyledikleri 10 bin kontur şu kadar zirvalıklarına inanma derim sonra 200 , 250 ytl gibi bir bedel odeyip aldıgın 10 bin kontur karsılıgında reklam ın 2 gün sonra biterse cok ah vah edersin iş işten gecmis olur alacaksan adwords hizmeti veren bir kac arkadas var bu forumda veya baska forumlarda onlardan al kısıtlıda olsa işini görürler

Y

Yamaha

Misafir
arkadaslar adami yanlis yonlendirmeyin bari bu adam sandboxta sandbox ta iken link almasının hic bir avantaji olamaz defalarca sitem sandboxa girdi girdikten sonra 300 küsür balcklink aldim zerre kadar faydasi olmadi ayrıca sandboxdan cıktıktan sonrada bir muddet blacklink alma bekle google seni br unutsun benimki cıktı beklemedik toplist felan kastık gene girdi sandboxa tecrube konusuyor :D

aLcadraz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende girdim daha önce sandbox'a çıktım ama onda google'dan hiç hit gelmiyordu bu sefer sadece tek keywordde dışlandım :)

Y

Yamaha

Misafir
bende ayni durumdayim tek keywordden dıslandim simdi yanliz bisey dikkatimi cekti diger dıslanmadıgım keywordlerde toplist kasmama ragmen o kelimelerde zerre kadar ilerleme kaydetmedi site burdan da sunu anliyoruzki bir kelimede bile dışlansan diger kelimelerde yerinde sayıyorsun ilerleme kaydedemiyorsun bir nevi mimlenmis oluyor site iple baglanmıs gibi kıpırdayamiyor yerinden o yuzden simdi bekliyorum ve en az 3 ay ne link degisimi nede baska birsey bırakacam siteyi akışına göre aksın biraz durulsun ortalık

aLcadraz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim hitim değişmedi yani diğer keywordlerde üste bile çıktım hatta sohbette 82. sayfaya düştüğüm gün hitim bile arttı :) diyorum ya ilginç bi durum

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Uğraştığım bir site düştükce düşüyor ağlıcam oturup şimdi uğraşmadıklarıma daha çok hit geliyo böğüüü:(:(:(

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 aydır sanbox da olan siteler bu ayın 15 ine kadar umutlu ve bende öyleyim tabiki baclink gercekden işe yaramıyor sonucda google asırı linkli popüleri siteyi sanbox aliyor tekrar popüleri versen ne olcak:=) ama yinede güncel tutun sitenizi haftada 2 veya 3 icerik edin ve 3 4 yerede eklenirse faydası olurmu görülür eee tabiki bu guncellemede belli olcak

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
umarım dediğiniz gibi olur. çocuklar evde babaa babaa yemek diye bağrınıyor

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
benim hitim değişmedi yani diğer keywordlerde üste bile çıktım hatta sohbette 82. sayfaya düştüğüm gün hitim bile arttı :) diyorum ya ilginç bi durum

Sen halen daha sandbox de dur. Diger siteler sohbet konusunda senden iyi calismislar. Yani pr güncellenmesi olacagi icin sen eksi not onlar arti not aldi. Bu kadar basit.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5