İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sandboxmu acaba

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle herkese merhaba.

yeni bir domain aldım aldığımda 1000 civarında backlinki vardı neden bukadar kasmış anlamadım :) neyse domaini aldım ve bir çok kelimede googlede 1. sayfa ve üst sıralardaydı. ortalama googleden 6 bin civarı hit geliyordu ve her geçen gün artıyordu. anca bu sabah gördümki googledeki tüm sayfalarım yok olmuş . ve googleden gelen hit sayısı %95 azalmış.

sitede herhangi bir spam vss yok.tamamen site ile ilgili içerik. bunun dışında sürekli güncel tutulan bir içeriğe sahip.

domain banlanmamış ancak sandbox durumu var gibi . sandboxa düşecek birşey yapmadım ancak backlinklerin fazlalığından şüpheleniyorumm . bu konuda sizin düşünceleriniz nedir bilgilendirirseniz sevinirim.

ayrıca googleye konu ile ilgili mail atmak istiyorum ancak ilgili mail adresi nedir bilmiyorum bu konuda bilgisi olanlarda yazarsa sevinirim.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sandbox da bildigim kadarıyla indexli sayfalara bir şey olmuyor hatta google indexlemeye devam ediyor. Fakat siteni arka sayfalara atıyor. Ben mail atmanı oneririm ne kadar surede geri donerler bilemem. Eger sandboxsa bir sure google hitlerine elveda de :)

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bir iki gün daha bekle bence

daha önceden başıma şöyle bişey gelmişti

sitemin 300 indexli sayfası vardı ama sabah baktığımda 50 fln gözüküyordu bir hafta sonra 700 e çıktı vede şimdi indexli sayfalara bakıyorum 700 5 dk sonra baktığımda 800 gösteriyor sürekli değişiyor..

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mail atmayı deniyeceğim . hiçbir olumsuz şey yapmamama rağmen bu oldu hayırlısı :)

birde işin garip tarafı hitlerim azalmıyor dahada artıyor ama googleden gelen sayısı yok denecek kadar az.

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir iki gün daha bekle bence

daha önceden başıma şöyle bişey gelmişti

sitemin 300 indexli sayfası vardı ama sabah baktığımda 50 fln gözüküyordu bir hafta sonra 700 e çıktı vede şimdi indexli sayfalara bakıyorum 700 5 dk sonra baktığımda 800 gösteriyor sürekli değişiyor..

benim sorunum indexli sayfalarım ile değil benim sorunum xx - xxxx -xxxxx kelimelerinde birinci sayfa ve üst sıralarda iken birden ortadan yok olmam kaçıncı sayfadayım bunu dahi bulamadım.

Holokost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim sorunum indexli sayfalarım ile değil benim sorunum xx - xxxx -xxxxx kelimelerinde birinci sayfa ve üst sıralarda iken birden ortadan yok olmam kaçıncı sayfadayım bunu dahi bulamadım.

aynısı benımde basıma geldı 1. sayfada iken 7. sayfaya kadar gerıledım indexlerimde de dusus olmustu
backlınk topladım sitemap yenıledım su an yenıden 1. sayfadayım ama google dan hıt yok denecek kadar az
senın dedıgın gıbı gerılere dustukten sonra hıtımde cıddı bır artıs yasadım ama bunlar google dan gelmıyordu bende anlam veremedım

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynısı benımde basıma geldı 1. sayfada iken 7. sayfaya kadar gerıledım indexlerimde de dusus olmustu
backlınk topladım sitemap yenıledım su an yenıden 1. sayfadayım ama google dan hıt yok denecek kadar az
senın dedıgın gıbı gerılere dustukten sonra hıtımde cıddı bır artıs yasadım ama bunlar google dan gelmıyordu bende anlam veremedım

sitemap yapıp deniyeyim bakalım.

Phantasm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google arama son 3 gündür sorunlu.
yeniyıl ile düzelir. herhangi bir açıklamada olmadı.
datacenterlarındaki senkronize verikayıtlarında sorun var sanırım.

oneself

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sevindirici bir bilgi :)

bu sevindirici bilginin realitesi nedir acaba ?*

google resmi bir açıklama yaptı mı ki ..?
ya da bu datacenter arızası ile ilgili bir haber varmı bir yerlerde ..

aynı sorun bende de var çünkü ..
ıkı gün önce 1400 sayfa index var iken şimdi 570 lere düşmüş ..

bir çok kelimede ilk sayfada çıkmaya devam ediyor ama dediğim gibi indexte sorun var :(

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu sevindirici bilginin realitesi nedir acaba ?*

google resmi bir açıklama yaptı mı ki ..?
ya da bu datacenter arızası ile ilgili bir haber varmı bir yerlerde ..

aynı sorun bende de var çünkü ..
ıkı gün önce 1400 sayfa index var iken şimdi 570 lere düşmüş ..

bir çok kelimede ilk sayfada çıkmaya devam ediyor ama dediğim gibi indexte sorun var :(

üzgünüm galiba onunla ilgili bir sorun değil. ancak yaptığım bazı düzenlemeler sonucu sitem tekrar googlede ve hit akışı sağlanmaya başladı.

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşım geçmış olsun :)
durumdan kurtulman çok zor 1,5 ay once bana oldu gogleden 9000 hoıt alıyordum pagerank 5 ustelık çok kalıte bır sıte, bır sabah kalktımkı sıtem normla ısmını bıle yazınca 6. sayfaya düşmüş o derece bayağı araştırdım yabancı forumalrda konular açtım, bazıalr -30 oalyına düştüğümü soyledı bazı sıteler 30 sayfa bırden gerıye atılıyormuş vs, durmum şimdi ne aynı 1,5 aydır her gun guncellıyorum sıteyı, yapabıelceğı hiç bir şey yokben hala gunde 30 - 35 hıt alıyorum ancak beklıyorum ama nedne beklıyorum onuda çözemedım 5000 olan sayfa ındexım 500 lerde her hafta yaklaşık 500 - 1000 arası sayfam ınıyor, bir anlam veremedım hoş mail de atmaıdm nereye atıalcaksa bende tayım spam fılanda yapmıyorum bu arada :)

kenan56

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw ben de googleden bişey anlamadım bir günde siteyi yüceltiyor bir günde rezil ediyor anlamadım gitti

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemap deneyecem. belki düzelir. aynı şeyler benimde şuan başımda 2 gündür.

çok kayıp oluyor. yaktın bizi google

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sitemap hazırlıyorum. deneyelim 2 gün bakalım nolacak. bu konu icin googleye hangi mailine yazmalıyız? bilen varmı arkadaslar

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bana şuan google'dan gelen hit sadece 10 :) Çok komik ya. Aynı zamanda site 2 yıllık ve DMOZ index'li. neden Böyle oldu hiç anlamadım. normalde 2000 tane falan gelirdi... yavaş yavaş düştü ve bir önceki gün 355 tane gönderdi ve bugun de 10...

Aramalarda hep birinci olduğum kelimelerde şuan kendimi bulamıyorum bile ?

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bana şuan google'dan gelen hit sadece 10 :) Çok komik ya. Aynı zamanda site 2 yıllık ve DMOZ index'li. neden Böyle oldu hiç anlamadım. normalde 2000 tane falan gelirdi... yavaş yavaş düştü ve bir önceki gün 355 tane gönderdi ve bugun de 10...

Aramalarda hep birinci olduğum kelimelerde şuan kendimi bulamıyorum bile ?

aynı durumda çok kişi var şuanda. sitemap yaptım bekliyorum bakalım noılacak. belki de googleden dir?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5