İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sandboxtan nasıl kurtulurum diyenlere

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öncelikle arkadaşlar piyasada dolaşan para yolla siteni sandboxtan kurtarayım bilmem ne diyenlere inanmayın.. Sizde benim gibi dolandırılırsınız sonra..

Benim site aksamgunesi.net 4 ay önce sandboxta idi. Şu an kurtuldumu bilmiyorum tam olarak ama % 50 kurtulmuş diyen uzman arkadaşlarım var.

Sanboxa düştüyseniz ne yapmanız gerek..

Sitenizdeki İceriklerin Genelini degiştireceksiniz..
Sitenizdeki linkleri kaldıracaksınız
Sitenizde marez varsa hemen kaldırın.. Bu cok önemli..
Taglarınıza güzel taglar ile degiştirin hit getiren taglar eklemeyin..

Bunları yaptıktan sonra 1-2 ay umudunuzu kesin :) En az

Daha sonra başlayacagınız işler ..

Sitenize bol bol içerikler ekleyeceksiniz..
Taglar yeniden degiştirilecek..
Pr si büyük linkler alacaksınız...
Ve en son olarak da Gecici Hit Bulacaksınız .

Geçici hitten kastım sitenize en az günde 500 küsür kişii girmeli.Buna tavsiyem ise icerigi temiz siteden pop up açtırmanız.

Bu dediklerimi yaparsanız inş 1-2 ay içinde sandboxtan Çıkarsınız diye ümid ediyorum..

Ben bu saydıklarıma 3-4 ay sonra başladım 4 . ay da kurtuldu :D

1-2 haftaya kadar tahmini kurtulacagım diye ümit ediyorum.
Sitemi Sandboxtan kurtaran büyük etken ise geçici hit oldu

150 000 küsür kişiye Toplu mail attım attıgım günün ertesi gününe googleden normalde 10-20 kişi geliyordu bu sayısı 1000-1200 arasında degişti.. googlede backlink sayısı 20 000 den 1 hafta sonra 40 000 oldu ve backlink sayısı ise 1000 idi 10 000 küsür oldu :)

Tüm sandboxa düşmüş arkadaşlara geçmiş olsun . İnş kısa sürede kurtulursunuz...

Cenkhan KARACAN

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Böylelerine hem inanıp hemde para vermek saçma bişey..Bak sen olayı çözmüşsün demekki bi işe para yatırmadan önce araştırmak gerek...Mutlaka onu bedavaya veren vardır..

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bilemiyorum dostum ugraştıktan sonra sadece toplu mail attım sitedeki hit sayısı o spamlardan arttıktan sonra googleden hitte gelmeye başladı :)

alexius

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acaba sandbox değilde banlı site içinde bu tarz işlemler geçerli olurmu

husay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Pop-up, deli gibi içerik kasmak, spam.. Bence daha kötüye götürür.

Adam gibi orjinal içerik ekleyin günde 1-2 tane abartmadan kendi kategorinizde biraz temiz link alın fazla tag varsa kaldırın 1-2 kelime sitenizi özetlesin. Birazda bekleyin..

Para ile yapanlara gelince yaptırılır , yapılır neden olmasın ? Zamanınız yoksa orjinal içerik ekler, değişim yapar.

Ekleme : marez varsa kaldırın " Ne alaka anlamadım ? marezle sandbox ??

bedavaforum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sen sandboxdan çıkcaksın diye 150.000 kişi senin spam yüzünden mağdurmu kalıcak =( Sandboxunu açan google'a üzülüorm. Google senin kötü biri olduğunu tahmin etmiş ondan siteni sandboxlamış baksana bes belli sen spamcısın.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar bir laf söylüyoruz pişman ediyorsunuz sadece denedim.. az cok faydasını gördüm sizlerle bu konuyu paylaşmak çok yanlış oldu galiba.. Tşkler edeceginize saygı göstereceginize açık bulmaya çalışıyorsunuz bende . Tabiki bende marezin ve spam ın kötü oldugunu biliyorum. Sadece öneriyorum...

Neyse yinede tşkler arkadaşlar...

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
marez le sandbox arasında pek ilişki oldugunu sanmıyorum. Zaten arama sonuçlarında BU SİTE BİLGİSAYARINIZA ZARAR VEREBİLİR ibaresi olan siteler bile cıkıyor en üstlerde. Sandbox yiyen site bırak ilk sayfayı - kendi adının aramasında bile gerilerde çıkar.
Ayrıca bu işin bu yollarla çözülmesi zor. Siteyi değiştirmek KEYWORD lerle oynamak ya da güncellemek - zaten herkesin denediği yöntemler. Bence biraz Şansın olacak bu işte. Yoksa zaten sandboxa da düşmezsin - onca keyword manyağı site bol bol hit alırken.

aytuggg

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Madde 1 - Meta tag,tittle vs kendiniz yazın,doldurun güzelce.

yani klasik komik videolar komik resimler yotube yutube kutube değil de

uzay'dan çıplak gözle görülebilen tek mizah sitesi

gibi sitenin sloganını ve tanıtımda vs güzel ve dediğiniz gibi herkesin kullandığı

tipik kelimelerden başka kelimeler kullanın.

@Aksamgunesi seninle msn'de konuşmuştuk zaten sorup duruyordun bana :)

uzman arkadaş ben olsam gerek :D

açık konuşayım terzi kendi söküğünü dikemezmiş www.komiktavuk.com 1.5 aylık bir site ve 2.haftasında sandbox'a sokmuştum.10 günde 25 kadar özgün içerik topladım,derledim,değiştim sitede yayınladım,meta'ları değişim 10-15 tane temiz siteden pr 4-5 linkler aldım.10 gün sonra tamamen site çıkmıştı.4 ay 6 ay bunlar çok uçuk rakamlar aslında.dizinleri de öneririm.

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ne yalan söyleyeyim aytugg'cugum ordaki uzman arkadaş sensin ama müdahale etmeni bekliyordum. Yardımlarından dolayı tşk ederim :)

MuhabbeTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:) Arkadaşımız ne güzel demiş hit getiren taglar eklemeyin ehühe

RauL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bence hit getirmeye felan filan yok.
güncellemede sandboxdaki siteleri google çıkarıyor.
6 sitem sandboxtaydı.
sandboxa düşeni bıraktım kenara ;)
güncellemeden sonra sitelerde sandbox felan kalmamış ;)

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaş sadece sabredeceksiniz ve bekeleyeceksiniz... Ben 3 ay dokunmadım son 1 ay link degişimileri icerik güncelleme yaptım ve Aradından bişiler denedim ondan biraz aktif üye kapmaktı maksadım fakat bende anlamadım :) bazı arkadaşlar % 50 kurtuldugunu söylediler ...

En önemli kozlar kurtulmak için çabalamaktır...

oyun52

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SandBox Filtresine takıldı isen;( Aynısını benim başıma geldi )

1- Sitenizin içeriğini tamamen değiştirin...
2- Yeni Metalar düzenleyin...
3- Önceden Link değişimi yaptığınız siterin ne reklam kodlarını nede direk adreslerini eklemeyin bomboş olsun sadece içeriğiniz olsun
4- Varolan içeriğinize yenilerini ekleyin...

Bu 4 işlemi ben kendim yaptım arkadaşlar ve 4 günde çıktım sandbox dan
benim girme sebebim Aşırı derecede back linkti

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Arkadaşlar Ben nasıl sandboxtan kurtuldugumun anladım... (Jeton Yeni Düştü :D)

Zoints kullanıyordum ve vbseo aldım ona geçtim bi baktımki ertesi gününe ne göreyim ..

Aman allahım google hit gönderiyor :D Şaşırdım tabii
Sandboxta iken 30-40 ı geçmiyordu tekilim...

şuanda iyi degil ama 400 - 700 arasında gidip geliyor.. Aytugg arkadaşımıza gelince uzman dedim çünkü para koparmada uzman birisi...

Şaka bi yana bu işlerden iyi anlıyor :) en sonunda konuşturduk kendisini..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5