İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sanırım NS almam Gerekiyor Lütfen bir Bakın

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bugün siparişim olan vps yi dadikhosttan aldım ilk def kullanıyorum tabi karman çorman biraz. Neyse bir domain eklemeyi başardım ona bana verilen ip lerden birini atadım ancak bu ip ler dns olarak kullanılmıyor. Şimdi benim domain içindeki DNS leri değiştirmem gerekli ve sanırım bu ip lerden birini DNS olarak ayarlamam gerekli bu nasıl olacak bir yerlerden NS falanmı alıcaz nasıl olacak.
İlginize Teşekkürler.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domaini kaydettiğiniz yerin kontrol panelinden size verilen 2 ip adresi için birer nameserver oluşturun.Mesela size verilen ip adresleri 12.34.56.78 ve 12.34.56.79 olsun.

ns1.domaininiz.com - 12.34.56.78
ns2.domaininiz.com - 12.34.56.79

Şeklinde iki adet nameserver oluşturun.Daha sonra o VPS'de host edilecek olan domainin nameserver bilgilerini de ns1.domaininiz.com ve ns2.domaininiz.com olarak değiştirin.

Bu arada VPS ile birlikte gelen kontrol panelinden de nameserver ayarı yapmanız lazım.Eğer CPanel/WHM kullanıyorsanız WHM'de Basic Cpanel/WHM Setup kısmında nameserver bölümü var.Oraya da nameserver bilgilerini yazın kaydedin.İşlem tamamdır.Şimdi herşeyin sorunsuzca çalışması lazım..

70L64

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşım kendi domainine ns yarattırcaksın. Domain nerden aldıysan onlarla iletişime geç. Serverin 2 tane ip si olması lazım. Domaini nerden aldıysan onlara söyle bu iplerle kendi domainime ns yarattırmak istiyorum de onlar sana yardımcı olacaktır. Umarım Yardımcı olmuşumdur.

Saygılarla

risingstar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle bilhost bey gözlerim yaşardı cidden başka bir firmadan alınmış olsa bile yine de yardım ettiniz. Host isminiz aklımda ilerde ne zaman isterseniz yanınızdayım.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Önemli olan a firması ya da b firması değil.Bizim de başımız sıkışıyor bazen bize de başkaları yardımcı oluyor :)

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5