İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SATA dıske Format?

AlwaysFc

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Sata dıske format nasıl atılır.Eskı sekılde atamadım ve oyle olmadıgını ogrendım.yardım lutfen

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aşağıdaki adresteki dosyayı indirerek bir diskete at.Ondan sonra XP'yi kurarken kuruluma girmeden önce f6'ya bas.Tek basışta algılamayabilir.Sürekli bas sen.Girdikten sonra s'ye bas.En üstteki seçili olacak entera bas.Bunları yapana kadar disket hep takılı olsun ne olur ne olmaz ;) Bir de hata verebilir disketten boot etmek istediği için onu cd sürücüsüne al
www.hostmaster.gen.tr/Sata.rar

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
alala...ben sataII kullanıyorum ve xp cd ile aynı şekilde format atıyorum???

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben bütün partitionları ve raid ayarlarını silmiştim raid bios'tan.Belki ondan kaynaklıdır.Ama Sata1 zaten benim disk.Sata2'de normal olabilir bilgim yok.

SLaYeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu bazı dandık ana kartlarda yapmadan olmuyor

mirhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar laptob um dun virus ten dolayı yavaşladi masaustu hemen geliyo ama 5 dakka sonra acıldıgında ki ses geliyo yanı windows sesine kadar hic bi sey yapamıyorum
avast virus alarmı verdiginde karatinaya taşı yı tıkladıgımda tekrar tekrar windows dosyasının viruslu oldugunu soyluyodu canımı sıktı bende bilgsyrı kapattım tekrar actıgımda c ye vırus taraması başlattı tabi cok yavaş gecmek için esc ye bastım
şimdi sorum şu bu format atmam gerekir mi veya ne yapmalıyım

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sisteminde virus var belli. Kaspersky nin deneme sürümünü yükleyip temizleyebilirsin. O kadar beceremem diyorsan tekrar windows kurman daha doğru olur.

UnPoo

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Aşağıdaki adresteki dosyayı indirerek bir diskete at.Ondan sonra XP'yi kurarken kuruluma girmeden önce f6'ya bas.Tek basışta algılamayabilir.Sürekli bas sen.Girdikten sonra s'ye bas.En üstteki seçili olacak entera bas.Bunları yapana kadar disket hep takılı olsun ne olur ne olmaz ;) Bir de hata verebilir disketten boot etmek istediği için onu cd sürücüsüne al
www.hostmaster.gen.tr/Sata.rar

Ek olarak arkadaşlar böyle durumlarda anakart cd'si içerisinde zaten SATA tanımlama disketi yapacağınız dosyalar olur. Oradan gerekli disketi yapıp yukarda arkadaşın dediği şekilde işi halledersiniz. Bu olay zaten SATA lar içindir. SATAII lerde sorun yok.

alala...ben sataII kullanıyorum ve xp cd ile aynı şekilde format atıyorum???

SATAII harddisklerde zaten bişi tanımlamaya yüklemeye gerek yoktur kardeşim. İlk çıkan SATA lar içindir bu olay. Adamlar biraz saçmalamışlar ama yapacak bir şey yok işte.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5