İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Satılık Bilgi Yarışması Scripti

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Demo adresi: http://www.sorushop.com
İstenen minimum fiyat: 500 YTL
Kategori, yazılımın içeriği nedir: PHP Script + Windows Kontrol Paneli
Lisans bilgileri: Sınırsız
Lisans sonlanma zamanı: Sınırsız
Bu satışta herhangi hukuki bir problem varmı, telif hakkı vb..: Yok

Not : Çekirdek sistem PHP ile çalışır. Oldukça düşük sistem kaynağı kullanır. Yönetim paneli güvenlik için tamamen windows ortamına çekilmiştir. Tüm soru girişleri bu tool yardımı ile yapılmaktadır. Windows yönetim panelinin çalışması için MySQL host'a sizin IP adresinizi tanıtıp bir account oluşturmak gerekmektedir. Dilerseniz sistemin kurulumunu ben yapabilirim. Header ve Footer template'i sağlanırsa tasarım istenilen şekile girebilir. Extra istekler ve özellikler için görüşebiliriz.

zahmaci

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle gördüğüm kadarıyla gayet başarılı bir iş çıkartmışsınız ve fiyat olarakda bence çok ama çok makul bir fiyat..

Aylık olarak bir programcının ortalama 1500 YTL ila 2000YTL arasında bir ücret aldığı düşünülürse 500YTL 1 haftalık yevmiye demektir. buda 6*8=48 saat eder, saatlik ücret 10.5 YTL ye geliyor.

Bu açıklamayı neden yaptım, bazıları gelip çok pahalı demesinler diye, anlayanlar anlar zaten...

Sistemden is anladığım şu,
siteye yeni soru vs eklemek için site üzerinde bir panel yerine, client bazlı bir programla soru vs. ekliyoruz dimi ?

Eğer böyle ise, güvenlik sebebiyle bunu yaptım diyorsunuz. Bence (Ahkam kesmek istemem ama 12 yıllık programcılık deneyimi ve Elektronik mühendisi olduğumdan dolayı) sabit ip yoksa ne yapıcam ? Devamlı mysqle (ssh veya PhpMyAdmin vs ile) girip IP mi tanıtıcam ?

Bence bunun yerine güvenliği çok iyi tutup bir panel yapılabilirdi, bence tek eksiği bu. Ki hazırladığınız toolun bu işi yaptığı düşünülürse sizin için çok zor bir iş gibi görülmez bu paneli yapmanız...

Çalışmalrınızda başarılar,
Lütfen bu söylediklerimi yalnış anlamayın, çünkü bu forumda yalnış anlaşılmaktan bıktım..

Not:Güzel projeler geliyor artık ohhh be..

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki scriptle beraber herhangi bir DB veriyormusun? Boş script akmayan dereye benziyor :)

Doğru scriptten 10 adet sattığını düşünürsek.(aksi belirtilmemiş) 10,5*10= 105 YTL/ saat gayet makul bir fiyat.

Öncelikle gördüğüm kadarıyla gayet başarılı bir iş çıkartmışsınız ve fiyat olarakda bence çok ama çok makul bir fiyat..
Aylık olarak bir programcının ortalama 1500 YTL ila 2000YTL arasında bir ücret aldığı düşünülürse 500YTL 1 haftalık yevmiye demektir. buda 6*8=48 saat eder, saatlik ücret 10.5 YTL ye geliyor.

Sistemden is anladığım şu,
siteye yeni soru vs eklemek için site üzerinde bir panel yerine, client bazlı bir programla soru vs. ekliyoruz dimi ?

Eğer böyle ise, güvenlik sebebiyle bunu yaptım diyorsunuz. Bence (Ahkam kesmek istemem ama 12 yıllık programcılık deneyimi ve Elektronik mühendisi olduğumdan dolayı) sabit ip yoksa ne yapıcam ? Devamlı mysqle (ssh veya PhpMyAdmin vs ile) girip IP mi tanıtıcam ?

Arkadaşın bahsettiği sorun ne olacak?

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
zahmaci. Öncelikle eleştirilerin ve yorumun için teşekkür ederim. Tabi ki istenirse web panelini geliştirebilirim. Ancak internet üzerinden erişilemez olması özellikle müşterinin isteğiydi. Eleştirini dikkate alacağımdan emin olabilirsin. DB soran arkadaşlar için 1000 soruluk bir db'yi ücretsiz sağlayabilirim. Soru gönderme modülü de eklenirse (sistemde mevcut ancak sorushop kullanmıyor) zaten kendiliğinden yürüyen bir sistem oluşacaktır.

Teşekkürler.

x-treme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Scripti beğendiğimi itiraf etmeliyim,
Birkaç güvenlik testini atlattı, detaylı inceleme fırsatım olmadı ne yazıkki..
Bol kazançlar..

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
x-treme; test için teşekkür ederim. Eğer yakalayabildiğiniz gözümden kaçan bir açık varsa bildirebilirseniz sevinirim. Tüm arkadaşlara yapıcı eleştirilerinden ötürü teşekkür ederim.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Görücüye çıkması açısından boşta bir domaininiz varsa ayrıntıları görme şansımız olurdu hem yönetim paneli hemde üye girişini görmek isterim mesela yönetim panelinden yeni bloklar ekleme sayfa yapısı banner yönetim vs..
DEMO şart :)

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Haftasonuna kadar bir demo hazırlamaya çalışırım. Özel sektörde çalışıyorum. İşler biraz yoğun kusura bakmayın.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5