İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Satılık ülke!

simsir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
17
İtalya’da 1.18 trilyon Euro’ya ulaşan kamu borcu ile boğuşan hükümetin yüzlerce varlığı satışa çıkarılabileceği belirtildi

Aralarında 9 bin binanın, sarayların, adaların, plajların ve limanların bulunduğu paketten 3 milyar Euro gelir elde edilmesi planlanıyor.

ADALAR DA SATILIK
Bu ay sonuna kadar satışa çıkması beklenen varlıklar arasında en pahalı ve prestijli gayrimenkul, Sardunya Adası’nın kuzey doğusundaki Carpera Ada zinciri. Yerleşimin bulunmadığı ve dağ keçilerinin yaşadığı adaların 72 kilometre uzunluğunda özellikle tüplü dalış yapanlar için mükemmel sahilleri bulunuyor. Dünyanın en sevki plajı olarak da adlandırılan Carpera Adası’nın daha önce Giuseppe Garibaldi’ye ait olduğu ve 19’uncu yüzyılda İtalya devletine geçtiği kaydedildi. Milyonlarca Euro’luk teklif beklenen diğer gayrimenkuller ise Venedik kıyısındaki adalar. Bu adalar arasında üzüm bağları, güzel bahçe ve limanları ile bilinen Sant’Erasmo adasi ile Santo Stefano Adası de yer alıyor. Roma’da satışa konu alan tarihi binalar arasında ise 16’ncı yüzyılda Papa 3’üncü Jolius tarafından inşa ettirilen Villa Giulia Müzesi de bulunuyor. Palermo’daki 900 yıllık Norman Sarayı’nın da satılık olduğu belirtildi. Ünlü aktör George Clooney’nin de evinin olduğu dünyaca ünlü plajların bulunduğu Como Gölü kıyıları da satılık.

HT

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
sahibindenmi galeridenmi ?

WebmasterTR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
3 milyar euro mu bekleniyormuş 1.18 trilyon euro nerde 3 milyar euro nerde 400 taksite falan bölecekler herhalde :D ah param olacaktı sıkışık yakalamışken ucuza kapatacaktık bi adayı :D

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
86
ben 200 tl çıkar gerisini siz tamamlayınız..

Swan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Carpera Adası - Google'da Ara

Nedense hiçbir yerde Carpera Adası'na dair bir bilgi bulamadım. HaberTurk gibi Hurriyet gibi gazeteler nasıl böyle hatalar yapabiliyorlar anlayamıyorum. Daha önce birkaç kere daha karşılaşmıştım bu tür fahiş hatalarla. (!)

Carpera Adası'nın bir resmini bulun size o adayı hediye edeyim. :)

sakila

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Carpera Adası - Google'da Ara

Nedense hiçbir yerde Carpera Adası'na dair bir bilgi bulamadım. HaberTurk gibi Hurriyet gibi gazeteler nasıl böyle hatalar yapabiliyorlar anlayamıyorum. Daha önce birkaç kere daha karşılaşmıştım bu tür fahiş hatalarla. (!)

Carpera Adası'nın bir resmini bulun size o adayı hediye edeyim. :)

capri adasından bahsediyorlar ;)

voodoo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu adalar uzun zamandır satılıkdı hatta piratebay ada satın alıp sitesini özgür kılmak istiyordu

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Bişi sorcam yaa ada aldık diyelim, ayrı bir ülke olmak için ne gerek acaba:D Hep bi ülkem olsun istemiştim :D

netster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
24
Adayı aldıktan sonra ülke olmak kolay. İtalya'dan bağımsızlığımızı ilan ederiz , ilk önce Türkiye sonra Azerbaycan bağımsızlığımızı kabul eder. Avrupa Birliği'ne de girdikmi tamamdır. Her yıl para yardımı var. Verdiğimiz parayı kısa sürede çıkarırız :D

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Almazlarki avrupa birliğine demokrasi isterler falan kim uğraşcak demokrasiyle:D

X

Xman

Misafir
Herkes okumuş ama webmasterTR dışında kimse detaya dikkat etmemiş 1.18 trilyon Euro borcu ödeyebilmek için sadece 3 milyar Euroluk satış yapmanın mantığı nedir acaba. Bu haberde bir yanlışlık var bence..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Mantıksızlık yok , adamlar bütce yaratmanın peşinde 3 ordan gelir 10 başka yerden gelir...Kemer sıkma politikası uygluyorlarda çok saçma şekilde yapılıyor.

İnsan tarihini satarmı yaa.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5