İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

satır atlatmak

smd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
elimde bir textarea var.

<textarea cols="60" rows="5" name="message"></textarea>

buradan giden mesaj veritabanına ekleniyor.

ama satır duyarlılığı olmuyor. benim textarea da satır atlatmam mysql de sadece bir boşluk anlamına geliyor. nasıl yeni satırları algılayıp <br> atarız?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Veritabanından aldığınız veriyi ekrana basarken nl2br() fonksiyonu ile yazdırın.

smd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Veritabanından aldığınız veriyi ekrana basarken nl2br() fonksiyonu ile yazdırın.

ben her veriyi basarken satır da problem yaşamıyorum. yani 10 mesaj varsa 10 unu ayrı ayrı basıyorum ama bu her mesaj kendi içinde satır atlanarak yollanmışsa algılamıyor. bunu demek istemiştim

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
ben her veriyi basarken satır da problem yaşamıyorum. yani 10 mesaj varsa 10 unu ayrı ayrı basıyorum ama bu her mesaj kendi içinde satır atlanarak yollanmışsa algılamıyor. bunu demek istemiştim

Evet, sorununuzu anladım zaten. Sorununuzun çözümü: nl2br

smd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
nl2br("$r[message]"); şöyle bişey basmama rağmen hiç bir şey gözükmedi malesef:S

smd

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tamam çözdüm ama şöyle bir durumum var.

echo strip_tags($id.$message, "<div><b><br>");

burada strip_tags fonksiyonum olduğu için nlbr2 yu nereye sıkıştırabilirim?

edit:sıkıştırdım. çok sağolun çözdüm ikisini de.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5